My First Highway 2016

Benjamin to nastolatek, przebywający z rodzicami na wakacjach w Hiszpanii. Poznaje tam atrakcyjną i intrygującą Annabel. Razem z dziewczyną przeżyje niebezpieczną przygodę. Taką, której do końca życia nie zapomni.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Aaron Roggeman
jako Benjamin
Romy Lauwers
jako Annabel
Natali Broods
jako Matka
Mathias Sercu
jako Ojciec
Ruth Becquart
jako Matka Annabel
Victor Solé
jako Kelner z hamburgerem

Fabuła

Benjamin to nastolatek, przebywający z rodzicami na wakacjach w Hiszpanii. Poznaje tam atrakcyjną i intrygującą Annabel. Razem z dziewczyną przeżyje niebezpieczną przygodę. Taką, której do końca życia nie zapomni. Marac

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, pistolet, femme fatale, relacja rodzic-dziecko zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-10-12 (świat)
Wytwórnia
CTM Films
Fobic Films
Kraj produkcji
Belgia, Holandia
Czas trwania
82 minut

Recenzje

Interesujący dramat o dorastaniu. Nie wszystkie działania bohaterów przekonują, ale film jest świetnie zagrany i znakomicie zrealizowany. Warto obejrzeć. 7
  • 2018-05-22
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jego pierwsze dzieło

Interesujący dramat o dorastaniu. Może niektóre działania bohaterów nie do końca przekonują, ale z drugiej strony ludzie są różni i nie mam takich doświadczeń jak główni bohaterowie. Jestem gotów przymknąć na to oko, bo film jest znakomicie zrealizowany i naprawdę fajnie się go ogląda. Przede wszystkim jest on bardzo dobrze zagrany przez chłopaka, który występuje w głównej roli (Aaron Roggeman) i właściwie przez cały film przebywa w kadrze. Młodzian doskonale to udźwignął i udało mu się przekonująco pokazać rozwój postaci. A skoro już mowa o kadrze - nie będę My First Highway oglądał po raz drugi tylko po to, żeby potwierdzić moje podejrzenia, ale wydaje mi się, że obraz ten został celowo nakręcony w ten sposób, aby twarze rodziców głównego bohatera (a właściwie wszystkich dorosłych) pozostawały poza kadrem lub przynajmniej były w tle pozbawione ostrości (jeśli planujecie ten film obejrzeć, koniecznie zwróćcie na to uwagę - a następnie potwierdźcie moje wrażenie lub wyprowadźcie mnie z błędu). Jest to bardzo interesujący zabieg, pokazujący odrębność światów dorosłych i nastolatków. Wrażenie zrobiło na mnie również udźwiękowienie, gdyż w niektórych scenach wiele dzieje się poza kadrem, ale pomimo celowo nieruchomej kamery cały czas uczestniczymy w przedstawionych wydarzeniach, dzięki dochodzącym spoza kadru odgłosom. Świetnie to zostało zrobione.

My First Highway jest pełnometrażowym debiutem reżysera/scenarzysty Kevina Meula. Oby każdy twórca robił od początku filmy na takim poziomie i z taką świadomością materii filmowej. Szacun.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą