To: Rozdział 2 6.2

Gdy po 27 latach w Derry ponownie zaczynają ginąć dzieci, Mike Hanlon przypomina przyjaciołom o złożonej obietnicy dokończenia walki z morderczym klaunem.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Andy Muschietti 7.0
William Waring (reżyser drugiej ekipy) -
Michael Lerman (asystent) -
Chris Feltis (asystent) -
Krystle Ferdinand (asystent) -
Mousa Ghodratifard (asystent) -
Jaclyn McBride (asystent) -
Craig Seitz (asystent) -
Josh Stapleton (asystent) -
Myron Hoffert (asystent) (dodatkowy) -
Adam Bocknek (druga ekipa) (asystent) -
Lauren Cowley (druga ekipa) (asystent) -
Abel Erazo-Ibarra (druga ekipa) (asystent) -
Travis McConnell (druga ekipa) (asystent) -
Andrew Pritchard (druga ekipa) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Gary Dauberman 3.0
Stephen King
(powieść)
7.8
Producenci
Średnia
Marty P. Ewing producent wykonawczy -
Seth Grahame-Smith
producent wykonawczy
7.0
David Katzenberg producent wykonawczy -
Roy Lee producent -
Dan Lin
producent
-
Barbara Muschietti producent 8.0
Jennifer Din producent (asystent) -
Chantelle Kilpatrick producent (asystent) -
Richard Brenner producent wykonawczy -
Gary Dauberman producent wykonawczy 3.0
Dave Neustadter producent wykonawczy -
Darin Read producent towarzyszący -
Darin Read nadzorca postprodukcji -
Meaghan Carey koordynator produkcji (asystent) -
Krista Colosimo koordynator produkcji (druga ekipa) (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Jessica Chastain
Beverly Marsh
7.8
James McAvoy
Bill Denbrough
8.0
Bill Hader
Richie Tozier
6.0
James Ransone
Eddie Kaspbrak
5.0
Andy Bean
Stanley Uris
-
Jay Ryan
Ben Hanscom
10.0
Isaiah Mustafa
Mike Hanlon
-
Bill Skarsgård
Pennywise
6.3
Finn Wolfhard
Młody Richie Tozier
8.3
Jaeden Martell
Młody Bill Denbrough
7.0
Sophia Lillis
Młoda Beverly Marsh
Jack Dylan Grazer
Młody Eddie Kaspbrak
5.0
Xavier Dolan
Adrian Mellon
Nicholas Hamilton
Młody Henry Bowers
7.0
Wyatt Oleff
Młody Stanley Uris
5.5
Jeremy Ray Taylor
Młody Ben Hanscom
6.5
Javier Botet
Bezdomny / Wiedźma
7.7
Jess Weixler
Audra Phillips
6.0
Teach Grant
Henry Bowers
-
Chosen Jacobs
Młody Mike Hanlon
6.0
Kate Corbett Mama Deana -
Ryan Kiera Armstrong Victoria Fuller -
Stephen Bogaert
Pan Marsh
7.0
Taylor Frey
Don Hagarty
-
Will Beinbrink Tom Rogan -
Ari Cohen
Uris, rabin
-
Martin Julien Odźwierny -
Molly Atkinson Myra / Sonia Kaspbrak -
Joan Gregson
Pani Kersh
-
Luke Roessler Dean -
Stephen King
Sprzedawca
7.8
Peter Bogdanovich
Peter, reżyser
7.0
Martha Girvin Patty -
Jackson Robert Scott
Georgie Denborough
6.5
Jake Weary
Webby
-
Katie Lunman Chris Unwin -
Kelly Van der Burg
Mama Victorii
6.0
Jason Fuchs
Kierownik Richiego
-
Joe Bostick Pan Keene -
Megan Charpentier
Młoda Gretta
7.0
Juno Rinaldi Gretta -
Neil Crone
Szef Borton
-
Ry Prior Connor -
Owen Teague
Martwy Hockstetter
8.5
Jake Sim
Belch Huggins
-
Logan Thompson
Victor Criss
6.0
Connor Smith Carny -
Amanda Zhou
Kelnerka
4.0
Rob Ramsay Wredny pielęgniarz -
John Connon John Koontz -
Doug MacLeod Head Honcho -
Brandon Crane
Duży facet
6.0
Erik Junnola Scuzzah -
Josh Madryga Scuzzah -
Peter George Commanda Szaman Shokopiwahów -
Kiley May Kobieta Shokopiwahów -
Lisa Cromarty Kobieta Shokopiwahów -
Kevin Allan Hess Shokopiwah -
Stephen Hart Shokopiwah -
Rocky L. Burnham Jr. Shokopiwah -
Billy Merasty Shokopiwah -
Sladen Peltier Młody Shokopiwah -
Alex Bird Mężczyzna w teatrze -
Brody Bover Krzyczący dzieciak -
Edie Inksetter Mama krzyczącego dzieciaka -
Sonia Maria Chirila Dziewczyna w akwarium -
Colin Mcleod Łobuz -
Declan Prior Łobuz -
Marko Vujicic Łobuz -
Eric Woolfe Łobuz -
Shawn Storer
Tata Deana
-
Janet Porter
Mama Richiego
-
Scott Edgecombe Klient -
Anthony Ulc
Rzeźnik
-
J. Bogdan Przeklinający pacjent -
Louise Stratten Asystentka Audry -
Laura Thorne Asystentka produkcji -
Tom Duhig Asystent reżysera -
Carla Guerrier Policjantka -
Liam MacDonald Przyjaciel Deana -
Chris D'Silva Przyjaciel Deana -
Tristan Levi Cox Mike (lat 4) -
Torian Matthew Cox Mike (lat 4) -
Lola Del Re Hudson Nogi Betty Ripsom -
Thiago Dos Santos Niespokojny mężczyzna -
Michael E. Rogachefsky Łobuz (głos) -
Angelica Alejandro Azjatycka kelnerka (niewymieniony w czołówce) -
Jarett Armstrong Detektyw (niewymieniony w czołówce) -
Todd Davis Mieszkaniec / Mężczyzna na festynie (niewymieniony w czołówce) -
Lyla Elliott Martwa dziewczynka (niewymieniony w czołówce) -
Chris Jiggins Sanitariusz (niewymieniony w czołówce) -
Elena Khan Kobieta z Derry (niewymieniony w czołówce) -
Colin Mercer Zaginiony chłopiec (niewymieniony w czołówce) -
Divan Meyer Widz (niewymieniony w czołówce) -
Andy Muschietti
Klient w aptece (niewymieniony w czołówce)
7.0
Aaron Richards Technik (niewymieniony w czołówce) -
Noah-Anthony Smith Koncesjonariusz z Derry (niewymieniony w czołówce) -
Chris Tarpos Pieszy (niewymieniony w czołówce) -
Angela Thompson Oglądająca program komediowy (niewymieniony w czołówce) -
Shannon Widdis Cheerleaderka (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Checco Varese
Ian Anderson (kierownik zdjęć drugoplanowych) -
Sean Bourdeau (główna pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Briana Blades (pomoc techniczna) -
Carly Brenner (pomoc techniczna) -
Robert C. Eaton (pomoc techniczna) -
Richard Emerson (główna pomoc techniczna) -
Michael Saintsbury (pomoc techniczna) -
Ian Seabrook (dyrektor ds. fotografii podwodnej) -
Winter Bourne (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Benjamin Wallfisch 7.0
Kostiumy
Średnia
Luis Sequeira -
Ann Steel (asystent) -
Christina Cattle (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
Jason Ballantine 7.0
Esther Sokolow (asystent) -
Dawn M. Stoliar (asystent) -
Brad Stencil (asystent) -
Brendan Hiles (asystent-stażysta) -
Charakteryzacja
Średnia
Allan Cooke efekty specjalne makijażu -
Stefanie Coulis charakteryzator -
Sarah Craig nadzorca charakteryzacji -
Linda Dowds charakteryzator osobisty: Jessica Chastain -
Iantha Goldberg efekty specjalne makijażu -
Carol Hartwick główny stylista -
Stephanie Ingram nadzorca stylizacji -
Chrystal Lotz fryzjer -
Anna Mirow charakteryzator (dodatkowy) -
Miyuki Mori charakteryzator -
Alastair Muir główny charakteryzator -
Ryan Reed
nadzorca stylizacji
-
Oriana Rossi charakteryzator (asystent) -
Sean Sansom nadzorca efektów specjalnych makijażu -
Sean Sansom projektant efektów specjalnych makijażu -
Jeanette Stawiarski fryzjer (druga ekipa) (asystent) -
Sondra Treilhard główny stylista -
Shane Zander efekty specjalne makijażu -
Scenografia
Średnia
Paul D. Austerberry scenograf 7.0
Nigel Churcher dyrektor artystyczny -
Shane Vieau dekorator wnętrz 6.0
Dave Axford rzeźbiarz -
David Best dyrektor artystyczny (asystent) -
Amelia Brooke rzeźbiarz -
Robert Consing scenopis obrazkowy -
Carley Crossman dyrektor artystyczny (asystent) -
Michael Derrah scenopis obrazkowy -
Samantha Dick dyrektor artystyczny (asystent) -
David G. Fremlin dyrektor artystyczny (asystent) -
Christopher Geggie główny rekwizytor -
Jeremy Gillespie dyrektor artystyczny (asystent) -
John Mackenzie koordynator konstrukcji -
Brad Milburn dyrektor artystyczny (asystent) -
Rebecca Reed dyrektor artystyczny (asystent) -
Maria Simonelli główny rekwizytor (asystent) -
Francesca Valente malarz -
Cameron S. Brooke malarz -
Robert C. Brooke malarz -
Jillian Bunting rekwizytor -
Mike Butt stolarz (asystent) -
Carlos Caneca główny rekwizytor -
Brian Cranstone stolarz -
Andrew Dininio stolarz -
Emerson Doerksen rzeźbiarz -
Scott D. Edwards
rekwizytor
-
Fred Espina projektant wnętrz -
Rachel Heacock główny rekwizytor (druga ekipa) (asystent) -
Sandor Mate stolarz -
Jeffrey A. Melvin dekorator wnętrz (asystent) -
Alexander Narizni rekwizytor (druga ekipa) -
Dave Palmer stolarz (asystent) -
Byron Patchett rekwizytor -
Jeff Poulis główny konstruktor dekoracji -
Dave Rosa malarz -
Jamie Staples malarz (asystent) -
Sonja Toma rekwizytor (druga ekipa) -
Ben Turnbull projektant wnętrz -
Brian van de Valk koordynator konstrukcji -
Toni Wong rekwizytor -
Vickie Yolevsky malarz -
John Todd stolarz (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
Sylvain Arseneault mikser -
Rob Beal mikser -
Andre Bohne mikrofoniarz (druga ekipa) -
Bill R. Dean projektant dźwięku -
Bill R. Dean nadzorujący montaż dźwięku -
Devin Doucette mikser postsynchronu -
Kris Fenske projektant dźwięku -
Catherine Harper imitator dźwięku -
Brian Horrell mikser -
Ando Johnson montaż efektów dźwiękowych -
Michael Keller mikser ponownego nagrania -
Camille Kennedy dźwięk -
Tim LeBlanc mikser ponownego nagrania -
Nancy Nugent nadzorujący montaż dźwięku -
Erick Ocampo projektant dźwięku -
Jason Oliver mikser postsynchronu -
Jessie Pariseau nadzorca imitacji -
Jessie Pariseau montaż efektów dźwiękowych -
Michelle Pazer montaż dialogów -
Daryl Purdy mikser -
Lee Riley mikser postsynchronu (Orlando) -
Nick Roberts mikser postsynchronu -
Randy Singer mikser imitacji -
Bruce Tanis
montaż efektów dźwiękowych
-
David Tichauer technik miksu (wersja IMAX) -
Randy Torres projektant dźwięku -
Randy Torres montaż dźwięku -
Robert Woolfson mikser -
Victor Mercader technik miksu (niewymieniony w czołówce) -
Lise Richardson montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Warren Appleby koordynator efektów specjalnych 7.0
Melissa K. Nicoll efekty specjalne -
Kristy Hollidge nadzorca efektów specjalnych -
Drew Longland nadzorca efektów specjalnych -
Mike Murawsky efekty specjalne (asystent) -
Winter Bourne technik -
Michael Saintsbury technik -
Andre Nicolas Malouf technik (niewymieniony w czołówce) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Rich Delia dobór obsady -
Stephanie Gorin dobór obsady -
Jesse Griffiths dodatkowy dobór obsady -
Inbal Kadim dobór obsady (asystent) -
Coco Kleppinger dodatkowy dobór obsady -
Alex Armbruster kaskader dublujący: Teach Grant -
Josh Madryga kaskader -
Brooke Palmer fotosista -
Benjamin Smith kamerzysta (asystent) -
Dean Stinchcombe kamerzysta (asystent) -
Derek Barnes kaskader dublujący: Teach Grant -
Matt Birman koordynator kaskaderów (druga ekipa) -
Christine Cleary układacz -
Tim Cody koordynator kaskaderów (dodatkowy) -
Tim Cody kaskader dublujący: James Ransone -
Neil Davison układacz -
Tom Farr kierowca -
Steve Gagne kaskader dublujący: Jay Ryan | Will Beinbrink -
Jason Gosbee
kaskader
-
Brayden Jones kaskader dublujący: James McAvoy -
Dana Jones
kaskader
-
Riley Jones kaskader -
Geoff Meech kaskader dublujący: Jake Weary -
Jennifer Murray kaskader -
Vincent Rother kaskader -
Geoff Scovell układacz -
Geoff Scovell kaskader dublujący: James McAvoy | James Ransone -
Steve 'Shack' Shackleton układacz -
Dan Skene kaskader dublujący: Bill Hader -
John Stead
kierowca
-
Amy Szoke kaskader dublujący: Jessica Chastain -
Angelo Colavecchia operator kamery -
Curtis Ditmars kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Jeff Hicks kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Alex Leung kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Jeremy Lyall operator kamery (druga ekipa) -
Ari Magder kamerzysta (dodatkowe zdjęcia) (asystent) -
Christian McKendrick oświetlenie (druga ekipa) -
Robert Murdoch kamerzysta (stażysta) -
R. Scott Phillips oświetlenie -
Ryan Prouse kamerzysta (asystent) -
Matthew Reid kamerzysta (asystent) -
Brent Robinson operator kamery -
Scott Matthews kamerzysta (stażysta) (niewymieniony w czołówce) -
Jonathan Bourdua główny animator -
Sean Conly główny animator -
Alejandra Alvarez animator -
Jonathan Asselin animator -
Adrien Barbier animator -
Antoine Barthod animator -
Gabriel Bouffard animator -
Leire Olivares Carretero animator -
Adam Ellwanger animator -
Frederick Gagnon animator -
Joelle Said animator -
Nora Serrano animator -
Harrison Wang animator -
Yannick Puig animator postaci -
Arturo Rodriguez dyrygent -
Tim Williams
dyrygent
7.0
Michael Anthony dubler -
Katharine Duke księgowy -
Karim Escribano księgowy (asystent) -
Mark Grandmont dubler: James McAvoy | Xavier Dolan -
Julia Hutchison księgowy (asystent) -
Heidi Matijevic dubler -
Scott Parker księgowy (postprodukcja) -
Sarah Scotford dubler: Jessica Chastain -
Kenneth Statham księgowy (asystent) -
Laura Thorne dubler -
Joan Amer nadzorca efektów wizualnych -
Arnaud Brisebois nadzorca efektów wizualnych -
Nicholas Brooks nadzorca efektów wizualnych -
Justin Cornish nadzorca efektów wizualnych -
François Dumoulin nadzorca efektów wizualnych (dodatkowy) -
Brooke Lyndon-Stanford nadzorca efektów wizualnych -
Allan Magled nadzorca efektów wizualnych -
Sarah Marikar nadzorca efektów wizualnych -
Keith Sellers nadzorca efektów wizualnych -
Josh Simmonds nadzorca efektów wizualnych -
David Berrocoso dyrektor techniczny -
Paul Nelson dyrektor techniczny -
Antoine Seigle dyrektor techniczny -
Karen Arredondo Lopez zecer -
Philippe Bienvenue zecer -
Erik Bruhwiler zecer -
Justin Bunt zecer -
Vikram Chandran zecer -
Martin Cobelo zecer -
Kfir Cohen zecer -
Jean-Michel Cristofaro zecer -
Gabriel Curpas zecer -
Stephen Dagenais zecer -
Alexandre Dumont zecer -
Andrea Dutti zecer -
Matthias Eckhardt zecer -
Victor Manuel Enríquez Díaz zecer -
Keanan Ferrand zecer -
George Ferris zecer -
Michel Frenette zecer -
Miky Girón zecer -
Victor Utku Gocer zecer -
Marc Gollenia zecer -
Jorge Grandes zecer -
Thomas Hallé zecer -
Joshua Kiyoshi Huestis zecer -
Sandro Kath zecer -
Christopher Kerr zecer -
Heike Kluger zecer -
Andréanne Lamoureux zecer -
Samuel Low zecer -
Djordje Milasinovic zecer -
Richard Noun zecer -
Anna Posokhova zecer -
Eduard Puertas zecer -
Ehsan Ramezani zecer -
Sheena Sankhla zecer -
Chetan Thaker zecer -
Alexandra Torelli zecer -
Emily Vaillancourt zecer -
Sunny Wong zecer -
Michael Stewart zecer (niewymieniony w czołówce) -
Hunter Chase główny zecer -
Gaël Chopin główny zecer -
David Edwards główny zecer -
Sarika Salian główny zecer -
Brandon Blevins nadzorca komponowania -
Alexandre Ménard nadzorca grafiki komputerowej -
Llorenç Borràs grafik komputerowy -
Marie Soleil Chabot grafik komputerowy -
Jasmine Eladas grafik komputerowy -
Jorge Razon nadzorca grafiki komputerowej -
Fabrice Vienne nadzorca grafiki komputerowej -
Gayle Busby producent efektów wizualnych -
Claire Callway kierownik produkcji efektów wizualnych -
Valerie Delahaye producent efektów wizualnych -
Lorna Dumba producent efektów wizualnych -
Charlotte Frackowiak producent efektów wizualnych (asystent) -
Matthieu Labbe producent efektów wizualnych (asystent) -
Melanie La Rue producent efektów wizualnych -
Kelly McCarthy producent efektów wizualnych -
Laura Bonde Pedersen producent efektów wizualnych (asystent) -
Randy Starr producent efektów wizualnych -
Jimmy Uddo producent efektów wizualnych -
Danielle Carney koordynator efektów wizualnych -
Cole Darby koordynator efektów wizualnych -
Louis Esposto koordynator efektów wizualnych -
Carol Fernández koordynator efektów wizualnych -
Abhijitsinh Gohil koordynator efektów wizualnych -
Shane Jaeger-Collins koordynator efektów wizualnych -
Marion Jardin koordynator efektów wizualnych -
Chandra Mouley Atray koordynator efektów wizualnych -
Chaz Pizani koordynator efektów wizualnych -
Alexandra Robert koordynator efektów wizualnych -
Mayuresh Chowdhari montaż efektów wizualnych -
Guillaume Poulin montaż efektów wizualnych -
Danny Walker montaż efektów wizualnych -
Rubén Algarra efekty wizualne -
Phoebe Arjona efekty wizualne -
Youcef Bessaa efekty wizualne -
Catherine Dion efekty wizualne -
Clwyd Edwards producent wykonawczy efektów wizualnych -
David Ertsinian efekty wizualne -
Samuel Gonon efekty wizualne -
Tara Mason efekty wizualne -
Scott Morgan efekty wizualne -
Thomas Nittmann producent wykonawczy efektów wizualnych -
Chris Nix efekty wizualne -
Amelia Preston efekty wizualne (asystent) -
Mnandi Ridley efekty wizualne -
Swain Shiv efekty wizualne -
Mark Stern producent wykonawczy efektów wizualnych -
Elena Tchijakoff efekty wizualne -
Francisco Tejo efekty wizualne -
Sridhar Telaprolu efekty wizualne -
Yuki Uehara efekty wizualne -
Carles Zamorano efekty wizualne -
Sébastien Moreau producent wykonawczy efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce) -
Ümit Dönmez animator -
Brieuc Guenole animator -
Marilyn Marcotte animator -
Matt Weaver animator -
Jean-Philippe Welsh animator (niewymieniony w czołówce) -
Sébastien Bance efekty wizualne -
Alexandre Corbin układ graficzny -
Maksim Doslo główny zecer -
Romain Durr układ graficzny -
Michael Karp układ graficzny -
Ineke Majoor producent wykonawczy efektów wizualnych -
Joan Pardo tworzący w technologii cyfrowej -
Ryan D. Romero tworzący w technologii cyfrowej (wersja IMAX) -
Hazel Weatherall tworzący w technologii cyfrowej -
Etienne Poulin St-Laurent układ graficzny -
Martin Gorbea Sanchez układ graficzny -
Pippa Sheen kierownik produkcji efektów wizualnych -
Michael R.S. Armstrong oświetlenie (technik) -
Bob McAdam oświetlenie (technik) -