W cieniu drzewa 6.7

Rodzice Atliego wdają się w spór z sąsiadami o wysokie drzewo blokujące im dopływ światła słonecznego na taras. Drobna sprzeczka zaczyna nieoczekiwanie przybierać na sile i wymykać się spod wszelkiej kontroli.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1 PL (napisy)

Komentarze 4

Zasumitra 2018-06-19 7

Tragizm i komedia w tym dziele wzajemnie się napędzają. Im śmieszniej, tym bardziej tragicznie i vice versa.

i_darek1x 2018-10-26 5

Film pokazuje sytuację, która wywołuje nieprzyjemne reakcje: ból, gniew, złość, nudę, irytację, lęk i inne formy dyskomfortu.Czyli :Frustracja (łac. frustratio – zawód, udaremnienie) Skandynawia stawiana jest jako wzór ? A tu niespodzianka ! Ludzie są tylko ludźmi ,czyli wszędzie są dobrzy i wszędzie źli ,brzydcy i ładni ,itp…
Trochę przynudza ale ogólnie dobrze się ogląda .Aktorzy też zrobili dobrą robotę …
Podsumowując ;Tak dobrze żarło i zdechło ;) A kot sobie łazi …

Marac 2018-09-28 9

Wojna domowa [9.5/10] |||

Doskonały film – świetnie zagrany, z bardzo dobrym scenariuszem i przekonującymi bohaterami. Nabierający tempa konflikt między sąsiadami przypominał mi trochę fabułę "War of Roses", co ani trochę nie umniejsza jednak wartości tego obrazu. Niektórym pewnie nie spodoba się zakończenie (mnie się akurat podobało), ale na pewno nie na tyle, żeby ktoś stwierdził, że nie warto było oglądać. Ja gorąco polecam.

A swoją drogą, co jest takiego w tej Islandii, że kręcą tam tyle świetnych filmów? Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widział islandzki film, który nie byłby co najmniej dobry. Pył wulkaniczny tak na nich działa, czy co?

pajki_filmaniak 2018-06-24 7

od drzewa się zaczyna a jadka przez kotka