Reed to przystojny i uroczy mężczyzna, który właśnie zamierza zamordować prostytutkę. Wynajął pokój hotelowy, przygotował niezbędne narzędzia i wszystko starannie zaplanował. Jednak kobieta okazuje się jeszcze bardziej stuknięta niż on.
...happy people have no stories...

"Piercing" nie jest całkowitym zakalcem i da się oglądać, ale ciężko mi go polecić komukolwiek poza najbardziej zaprzysięgłymi miłośnikami "torture porn". 3

Nie wstrząśnięty, nie zmieszany

Piercing (2018) -

Ten film przypomina mi pewien swego czasu znany, a obecnie już trochę zapomniany obraz Dusiciel z Bostonu Richarda Fleischera. Tamten film był bardzo nowatorsko - jak na swoje czasy - nakręcony, jednak pomimo tego, że opowiadał o seryjnym mordercy, był dziwnie zimny i pozostawiał widza obojętnym wobec prezentowanych na ekranie okropieństw. Dowód na to, że w sztuce filmowej diabeł tkwi w szczegółach i czasem ciężko nawet powiedzieć co nam w danym dziele nie pasuje, bo na pozór wszystkie elementy układanki są na swoim miejscu, a tymczasem wrażenia wywoływane na widzu można porównać do tych podczas oglądania prognozy pogody.

Podobnie rzecz ma się z Piercingiem. Może nie można tu mówić o żadnej nowatorskości, jak w przypadku Dusiciela..., ale film jest sprawnie i stylowo nakręcony, bardzo dobrze zagrany - "nic mu nie dolega, panie doktorze". Jednak historię psychopaty przygotowującego się do morderstwa prostytutki ogląda się zupełnie beznamiętnie. Na papierze relacja głównego bohatera z graną przez Mię Wasikowską kobietą na pewno buzowała od emocji, jednak reżyserowi/scenarzyście Nicolasowi Pesce'owi zupełnie nie udało się oddać tego na ekranie. Gwoździem do trumny jest zakończenie - a właściwie jego brak.

Piercing (2018) - Mia Wasikowska

Piercing nie jest całkowitym zakalcem i da się oglądać, ale ciężko mi go polecić komukolwiek poza najbardziej zaprzysięgłymi miłośnikami "torture porn".

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 4

Dosyć interesujący choć końcówka jakaś taka nijaka ? Mia Wasikowska dobrze wciela się w swoją rolę .Szału nie ma obejrzeć nie zaszkodzi ;)

Proszę czekać…