Joker 7.9

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera.

Zgłoś naruszenie Teaser #1

Komentarze 5

sowa 9

Czy można wykreować dobrze znaną postać na nowo i pokazać jak świat stworzył Jokera? Można!! Świetne kino pełne dramatu głównego bohatera, które wykreowało go na mroczną postać.

justangel 10

Doczekałam się! Film świetny i jest to zdecydowanie zasługa Phoenixa. W zasadzie ten film to (prawie tylko) on. Rola zagrana perfekcyjnie, prawdziwie, nie mam żadnych zastrzeżeń do wiarygodności, Joker idealny. Jednocześnie zaznaczam, że jakiekolwiek porównywanie do poprzednich ról Jokerów jest bez sensu, gdyż każdy poprzedni Joker to zupełnie inny film, inna rola i inne założenia, inna wizja artystyczna. I tak jak lubię poprzednie filmy o Batmanie i podobały mi się role Nickolsona i Ledgera, tak też ocenianie "który lepszy" w mojej ocenie niczego nie wnosi.
Dziwi mnie niska ocena filmu tutaj (aktualnie raptem 7+), ale domyślam się z czego ona wynika. "Joker" to nie jest film akcji. To nie jest kolejna część "Batmana". To nie jest widowisko z efektami specjalnymi, gonitwami, samochodami i tym wszystkim. A tego zapewne część widzów się spodziewała. Zamiast tego mamy dramat /thriller. Jak dla mnie broni się w 100%.

Darth_Artur 10

To jest kierunek w którym powinno iść DC.

Prosty przepis na sukces, bierzemy ikoniczną postać, zatrudniamy genialnego aktora i dajemy mu duże pole do interpretacji – i koniec, mamy świetny film. Pieprzyć DC Extended Universe i marne naśladowanie Marvela. W świecie Batmana największy potencjał tkwi w takich pojedynczych intymnych historiach i artystach którzy te historie opowiadają po swojemu.

als 10

Genialny Joaquin, którego postać mozolnie, po każdym upadku pnie się symbolicznie po schodach w górę chcąc sprostać normom społeczeństwa, by wreszcie, doprowadzony do ostateczności, tanecznym krokiem podążyć w dół, ku swemu szaleństwu.
Śmiech, który mrozi krew w żyłach.
Film, który przełamał, przełamane już raz w uniwersum Marvela schematy.

Chapeau bas!

pajki_filmaniak 9

dla mnie najlepszy z anty bohaterów JOKER a film rewela warto iść do kina Phoenix fantastyczna rola