Doktor Sen 2019

Doctor Sleep

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w Lśnieniu. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

W Kinie

Cinema City Białołęka Galeria Północna, Warszawa, 21:15 repertuar i rezerwacje biletów

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ewan McGregor
jako Danny Torrance
Rebecca Ferguson
jako Rose Kapelusz
Zahn McClarnon
jako Papa Kruk
Carl Lumbly
jako Dick Halloran
Alex Essoe
jako Wendy Torrance
Alyssa Gonzalez
jako Kasjerka w supermarkecie
Kyliegh Curran
jako Abra Stone

Fabuła

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w Lśnieniu. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność. opis dystrybutora

Gatunek
Horror

Szczegóły

Premiera
2019-11-15 (kino), 2019-10-31 (świat)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Intrepid Pictures
Vertigo Entertainment
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
152 minut
Budżet
45 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Zarówno ci mniej, jak i bardziej zagorzali fani prozy Stephena Kinga z pewnością nie będą w stanie podważyć tezy, że jego powieści i opowiadania wręcz same proszą się o filmowe adaptacje i są znakomitym materiałem źródłowym na pełnometrażowe produkcje grozy. Świadczą o tym wieloletnie próby... pokaż więcej

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 3

pajki_filmaniak 9

Rebecca Ferguson zagrała rewelacyjnie horror świetny jest klimacik….. polecam

PolepioneKadry

1. Martyna, to chyba pierwsza Twoja recenzja, na którą się natknąłem i którą przeczytałem. Całkiem zgrabnie się to czytało – choć literatem nie jestem, więc to pewnie mało znacząca ocena. 2. Mam ogromną nadzieję, że mój odbiór będzie podobny do Twojego, zresztą liczę na to, bo bardzo podobała mi się ekranizacja Gry Geralda w wykonaniu Flanagana – facet czuje Kinga, a to mega plus. 3. To kolejna recenzja, w której dużo miejsca poświęcono nawiązaniom do Lśnienia – wynika z tego, że nawiązań takowych jest po prostu sporo – co budzi mój lekki niepokój, bo każdy kto czytał "Dr. Sen" wie, że w książce nawiązania do literackiej poprzedniczki są ograniczone do minimum i książka na dobrą sprawę w ogóle ze Lśnienia nie czerpie i nie korzysta. Choć to, że ekranizacja mocno różni się od literackiego pierwowzoru to niekoniecznie zarzut – patrz Lśnienie Kubricka – majstersztyk o obłędzie spowodowanym izolacją, poczuciem zamknięcia i klaustrofobią; Lśnienie Kinga – majstersztyk, jeżeli chodzi o domy, które żyją własnym życiem i są złe z natury. Dwie różne, a równie dobre wizje.
Trzymam kciuki, żeby nowy Flanagan mi się spodobał ;-)

justangel PolepioneKadry 8

@PolepioneKadry : jak Twoje odczucia po obejrzeniu? Szczęśliwie jestem już po seansie i mogę powiedzieć, że film mi się spodobał. Książki Dr Sen nie czytałam (niestety mam spore zaległości jeśli chodzi o książki), Lśnienie – film bardzo lubię, książkę czytałam dawno i też bardzo lubię.
Podobały mi się nawiązania do Lśnienia, fajne, nienachalne ale jednocześnie istotne. Rolę zagrane ciekawie, dobrze dobrani aktorzy, każda postać inna. Muzyka, zdjęcia dodawały klimatu. Dla mnie super, chociaż absolutnie mam świadomość, że to ocena mocno subiektywna ;)

Współtworzą