Przemytnik 7.0

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

Okoliczności

  • Film został zainspirowany historią 80-letniego Leo Sharpa, weterana II wojny światowej, który stał się najstarszym i najbardziej płodnym mułem dla kartelu Sinaloa.

Pozostałe

  • Główne zdjęcia do filmu rozpoczęły się 4 czerwca 2018 roku w Atlancie (USA).
  • 10 grudnia 2018 roku Clint Eastwood został sfotografowany podczas premiery filmu w Los Angeles ze swoją sekretną córką Laurie. Następnego dnia Alison Eastwood potwierdziła na Instagramie, że Laurie jest jej przyrodnią siostrą. Uważa się, że Laurie jest urodzoną w Waszyngtonie córką Eastwooda, która została oddana do adopcji w 1954 roku. Clintowi zajęło 64 lata uznanie Laurie za córkę.