Ślepnąc od świateł 7.7

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientami są politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Mężczyzna obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę. Wylot za tydzień, do Argentyny. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Zgłoś naruszenie Sezon 1: Zwiastun #1

Komentarze 11

lukas403 2018-11-01 7

Frycz wymiata!!!

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
ZSGifMan lukas403 2018-11-02 7

@lukas403
A Więckiewicz nie? ;)

ZSGifMan Spiff 2018-11-09 7

@Spiff
Też, też, oczywiście, że też ;)
Uśmiałem się setnie tą wigilią u dziwolągów, tzn. tych trawożerców! Najpierw się mało nie popłakałem jak gospodyni przedstawiała menu, a potem się tylko śmiałem bardziej jak 'zielone' (zryte;) berety się próbowały stawiać ;D

KRCK 2018-12-26 8

Najbliższy mi z tegorocznych seriali. Dynamiczny, akcja gęsta, "jak z p…y". ;) Iście amerykański scenariusz osadzony w realiach postkomunistycznej Warszawy, z tym niesmacznym kontrastem pomiędzy tym co stare i odrapane, a tym lśniącym i pachnącym nowością. Soczyste dialogi, na ogół świetnie zagrane i rewelacyjne zdjęcia. Co najmniej dobre scenografia i muzyka. Aktorski popis Jana Frycza. Udany i obiecujący debiut Kamila Nożyńskiego – czekam na więcej.

justangel KRCK 2019-02-21 7

@KRCK Zgodzę się z tym, że klimat i zdjęcia świetne. Zgodzę się z tym, że role zagrane naprawdę dobrze (a Frycz wymiata). Zgodzę się z tym, że dialogi i muzyka zagrały. Ale dynamika? Oj, niestety dynamiki to tutaj nie ma prawie wcale. Prawdę powiedziawszy to po 1 odcinku zastanawiałam się skąd te zachwyty w internecie i prawie odstawiłam ten serial, ale po 2 odcinku wciągnął mnie klimat. Bo to jest to, co w tym serialu wciąga absolutnie. Jednak dynamiki to w mojej ocenie tutaj brak.

Jaca1179 2018-10-28 9

Świetny serial, genialnie zagrany. Jedyny minus, że szybko się kończy i będę na pusto.

lukas403 2018-10-31 7

Serial super, ale Kubusia muszą jeszcze dopracować, bo gra aktorska na słabym poziomie.
Masło maślane.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
ZSGifMan lukas403 2018-11-01 7

@lukas403
Ktoś gdzieś pisał, że to całkiem zamierzony efekt, bo serial powstał na podstawie książki i ta osoba ją czytała, a tam podobno stało jak byk, tzn. autor opisywał tę postać (Pana Kubusia) jako drewnianego klocka czy coś w tym guście, więc powinno być to jednak na wielki plus, skoro widzowie dokładnie tak to odbierają!
:)

Spiff ZSGifMan 2018-11-09 8

@ZSGifMan Też o tym słyszałem. Poza tym to debiut tego kolesia – było widać małe niedoskonałości, ale posiada charyzmę i "to coś" – będę trzymał kciuki za jego karierę. Oby uraczył nas jeszcze niejedną kreacją!

ZSGifMan Spiff 2018-11-09 7

@Spiff
W sumie tak i też wszystkiego najlepszego mu na początek, ale wątpię szczerze żeby potrafił zagrać coś mniej drewnianego, choć oczywiście zobaczymy ;)

Następne