Błękitny deszcz 2009

Powder Blue

Historia czwórki ludzi szukających szczęścia. Rose-Johnny (Jessica Biel) jest samotną matką z synkiem w śpiączce, która na życie zarabia rozbieraniem się. Pewnego razu ucieka jej ukochany pies Rudy. Znajduje go i przygarnia do siebie Qwerty (Eddie Redmayne), ubogi pracownik kostnicy. Niedługo po tym zgłasza się do niego Charlie… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 27 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jessica Biel
jako Rose-Johnny
Eddie Redmayne
jako Qwerty Doolittle
Forest Whitaker
jako Charlie
Ray Liotta
jako Jack Doheny
Lisa Kudrow
jako Sally
Patrick Swayze
jako Velvet Larry
Kris Kristofferson
jako Randall
Alejandro Romero
jako Lexus
Sanaa Lathan
jako Diana
Navid Negahban
jako Dr Brooks

Fabuła

Historia czwórki ludzi szukających szczęścia. Rose-Johnny (Jessica Biel) jest samotną matką z synkiem w śpiączce, która na życie zarabia rozbieraniem się. Pewnego razu ucieka jej ukochany pies Rudy. Znajduje go i przygarnia do siebie Qwerty (Eddie Redmayne), ubogi pracownik kostnicy. Niedługo po tym zgłasza się do niego Charlie (Forest Whitaker), mający myśli samobójcze, chcąc kupić dla siebie trumnę. W tym samym czasie Jack (Ray Liotta) przychodzi do klubu, w którym tańczy Johnny i trafia akurat na jej występ. Dziewczyna przykuwa jego uwagę i staje się jemu naprawdę bliska. Rose nie zdaje sobie wówczas sprawy kim Jack stanie się dla niej... Amesse

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
więzienie, sąd, ksiądz, samobójstwo zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2009-05-08 (świat), 2009-10-21 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
106 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

Avatar square 200x200

ferhin2 2013-03-28 10

Muzyka, muzka i … muzyka – świetna muzyka,
klimat który lubię
fabuła już nieco gorzej.
Ogólnie dobrze się ogląda.

i_darek1x 2009-10-26 7

Dobry ! – Interesujący scenariusz,świetna obsada to i nie tylko to może zaiteresować widza .
Tak się robi dobre filmy !Ja tylko polecam !

Beznickowy 2009-05-23 5

Teatr jednego aktora – A mianowicie ciała. Z przykrością (?) muszę stwierdzić, że jedynie ciało i tańce Jessiki Biel zapadają w pamięć z tego filmu. Oczywiście poziom starał się utrzymać Forest Whitaker, ale od samego początku był skazany na porażkę, gdyż jego rola jest jakby wyrwana z całej fabuły, "wciśnięta na siłę". Obraz jest bez wyrazu, niby narracja dobra, ale niestety nic zaskującego nie ujrzymy, wszystko jest przewidywalne. Tyle dramatycznych wątków i zdarzeń umieścił Timothy Linh Bui, że dramat zamiast odpowiednio dojrzeć, stał się zgniłą papką tego gatunku filmowego. Panom radzę tylko fragmenty z Jessiką obejrzeć, a reszta niech lepiej zaoszczędzi czas i daruje sobie oglądanie "Powder Blue".

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Flames23 Beznickowy 2009-06-15 7

Masz rację zbyt wiele dramatycznych wątków, a co za dużo to nie zdrowo. Wydaje mi się że Timothy Linh Bui troszkę przekombinował i pogubił się w swojej wizji dramatu. W moim odczuciu wątek w którym grał Forest Whitaker nic nie wnosi do fabuły, a jedynie staje się dramatycznym 'wypełniaczem' na początek i koniec filmu.
> "Panom radzę tylko fragmenty z Jessiką obejrzeć…"
Zgodzę się, fragmenty w których Jessica wygina swoje kształtne ciało, czy oplata nim rurę:-) mogą zapaść w pamięci.
Na uwagę zasługuje również, drugoplanowa rola Patrica Swayze, który pomimo ciężkiej walki z rakiem, daje z siebie wszystko.

Ej panowie, bardzo dobre kino, o oplatanie rury niesamowicie się łączy i jest w tym filmie raczej smutne niż ponętne. Biel jest świetna aktorsko i gra w bardzo ciekawych filmach, podziwiam ją, tak samo Forest Whitacker. Swayze strasznie smutny, ale piękna postać.

edit. A soundtrack?! Mistrzostwo świata!

Kudson Beznickowy 2009-12-04

hmm a moim zdaniem postać kreowana przez Forest Whitakera stanowi pewien kontrast dla reszty i nie jest bezcelowa, syn i ojciec Rose z pewnosćią chieliby żyć, natomiast on wręcz przeciwnie.
Jeśli chodzi o samą Jessicę Biel oczywiśćie jest ponetna seksowana poprostu piękna, ale właśnie tak jak napisał Filip Borkowski jej taniec jest raczej smutnym obrazem i ogląda się to zupełnie inaczej niż w podobnych scenach w filmach akcji.
Teatr jednego aktora? nie sądze moim zdaniem własnie Jessica biel nie tylko świetnie zatańczyła, ale ogólnie w całym filmie świetnie zagrała, Ray Liotta również, Forest Whitaker także, natomiast jeśli chodzi o Patrica Swayze to mam wrażenie, ze chwalisz/chwalicie go tylko dlatego, że nie żyje, tak naprawdę zagrał tylko w jednej scenie choć oczywiśćie świetnie.

Współtworzą