Był sobie pies 2 8.0

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Gail Mancuso -
Marny Eng
(reżyser drugiej ekipy)
-
David Franceschetti (asystent) -
Tyshana Hobson (asystent) -
Martin Ellis (asystent) -
Tamara Harland (asystent) -
Veronica Tulloch (asystent) -
Drew Ritson (asystent) (Nowy Jork) -
George Kotsopoulos (asystent) (dodatkowy) (Nowy Jork) -
Aneta Michalczyk-Falana (polski dubbing) -
Scenariusz
Średnia
W. Bruce Cameron (również) (powieść) -
Cathryn Michon -
Maya Forbes 6.0
Wallace Wolodarsky 7.0
Bartek Fukiet (tłumaczenie) (polskie dialogi) -
Producenci
Średnia
Gavin Polone producent -
Holly Bario współproducent -
Ian Dimerman współproducent -
Luyuan Fan producent wykonawczy -
Lasse Hallström
producent wykonawczy
8.3
Seth William Meier producent wykonawczy -
Wei Zhang producent wykonawczy -
Seth William Meier kierownik produkcji -
Nicole Oguchi kierownik produkcji -
Meghan K. Wicker kierownik produkcji (Nowy Jork) -
Kerri Smeltzer nadzorca produkcji -
Alyssa Beach-Wallis koordynator produkcji (asystent) -
Travis Lowry koordynator produkcji -
Shima Majidi koordynator produkcji (Nowy Jork) -
Sean Newberg kierownik produkcji -
Agnieszka Kołodziejczyk kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Marcin Dorociński
Bailey (polski dubbing)
8.0
Josh Gad
Bailey (głos)
7.0
Katarzyna Sawczuk
CJ (polski dubbing)
6.0
Kathryn Prescott
CJ
5.0
Grzegorz Pawlak
Ethan (polski dubbing)
8.3
Dennis Quaid
Ethan
7.5
Monika Krzywkowska
Hannah (polski dubbing)
7.0
Marg Helgenberger
Hannah
7.0
Monika Kwiatkowska
Gloria (polski dubbing)
6.3
Betty Gilpin
Gloria
-
Maciej Zuchowicz Trent (polski dubbing) -
Henry Lau Trent -
Nikola Kłosowska Nastoletnia CJ (polski dubbing) -
Abby Ryder Fortson
Nastoletnia CJ
-
Tymon Krylik Nastoletni Trent (polski dubbing) -
Ian Chen Nastoletni Trent -
Łucja Piotrowska Malutka CJ (polski dubbing) -
Emma Volk Malutka CJ -
Jędrzej Bigosiński Shane (polski dubbing) -
Jake Manley Shane -
Martyna Kowalik Liesl (polski dubbing) -
Daniela Barbosa Liesl -
Zofia Zborowska
Hilda (polski dubbing)
8.0
Arlene Duncan Hilda -
Robert Jarociński
Joe (polski dubbing)
6.0
Conrad Coates
Joe
-
Marcin Stec
Barry (polski dubbing)
-
Kevin Claydon Barry -
Anna Apostolakis
Joana (polski dubbing)
6.0
Cherissa Richards Joan -
Anna Terpiłowska
(polski dubbing)
8.0
Paulina Łaba (polski dubbing) -
Martyna Trawczyńska (polski dubbing) -
Szymon Roszak
(polski dubbing)
7.0
Piotr Bajtlik
(polski dubbing)
8.0
Piotr Grabowski
(polski dubbing)
7.7
Michał Będźmirowski (polski dubbing) -
Paulina Będźmirowska (polski dubbing) -
Aleksandra Furka (polski dubbing) -
Natalia Sisik (polski dubbing) -
Łukasz Górski (polski dubbing) -
Wojciech Przybylski (polski dubbing) -
Johnny Galecki
Henry
7.3
Victoria Sanchez
Andi
5.0
Shiong-En Chan Matka Trenta -
Kenneth Liu Ojciec Trenta -
Scott Gibson Paul -
Natalia Longley Biznesmenka -
Angela Narth Starsza kobieta -
Reena Shah
Fiona
-
Ron Verwymeren Portier -
Sarah-Jane Marquez-Hicks Dr Deb -
Stefanie Wiens Policjantka -
Nancy Sorel
Właścicielka Ringa
-
Alan Castanaga Mężczyzna w windzie -
Jim Kirby Sąsiad (niewymieniony w czołówce) -
Rob Krezanski Pieszy (niewymieniony w czołówce) -
Glenn Odero Policjant (niewymieniony w czołówce) -
Jeff Roop
Richard (niewymieniony w czołówce)
-
Sally Shepard Kobieta przyjmująca bilet na autobus (niewymieniony w czołówce) -
David Swim Pracownik schroniska (niewymieniony w czołówce) -
Charlene Tanner Piesza (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Rogier Stoffers 7.0
Bill Mills (główna pomoc techniczna) -
Jonathan Kennedy (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Mark Isham 8.0
Cindy O'Connor (muzyka dodatkowa) -
Michael D. Simon
(muzyka dodatkowa)
-
Kostiumy
Średnia
Patricia J. Henderson -
Charl Boettger (asystent) -
Chanelle Salnikowski (asystent) -
Marcia Patten (nadzorca kostiumów) (Nowy Jork) -
Montaż
Średnia
Robert Komatsu 7.0
Maureen Ross (asystent) -
Aneta Michalczyk-Falana (polski dubbing) -
Charakteryzacja
Średnia
Margot Boccia nadzorca charakteryzacji (Nowy Jork) -
Madison Bohemier charakteryzator (stażysta) -
Todd Tucker
nadzorca efektów specjalnych makijażu
-
Jerry DeCarlo nadzorca stylizacji (Nowy Jork) -
Kristy Greig charakteryzator (asystent) -
Travis Marszalek fryzjer (asystent) -
Stacey Mendoza nadzorca stylizacji -
Bart Mixon
efekty specjalne makijażu
9.0
Doug Morrow nadzorca charakteryzacji -
Tenille Shockey efekty specjalne makijażu -
Martin Astles projektant efektów specjalnych makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Miles Teves efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Margarita Vailas charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Saeko Yamazaki efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Eric Fraser scenograf -
Larry Spittle dyrektor artystyczny -
Stephen Arndt dekorator wnętrz -
Kevin Uddenberg rekwizytor -
Colin Lorimer scenopis obrazkowy -
Corey Ticknor stolarz -
Dźwięk
Średnia
Clint Bennett montaż muzyki -
Phil Brewster technik miksu -
Jack Cucci mikser imitacji -
John T. Cucci imitator dźwięku -
Samuel R. Green technik dźwięku -
Warren Hendriks mikser ponownego nagrania -
Warren Hendriks nadzorujący montaż dźwięku -
Leon Johnson mikser -
Howard London mikser postsynchronu -
Andy Nelson mikser ponownego nagrania -
Eric Neufeld mikrofoniarz -
Dan O'Connell imitator dźwięku -
Eliza Pollack Zebert nadzorujący montaż postsynchronu -
Eliza Pollack Zebert nadzorujący montaż dźwięku -
Luke Schwarzweller operator dźwięku -
Ryan Wall okablowanie -
Matt Yocum montaż efektów dźwiękowych -
David Wolowic montaż dźwięku (asystent) -
Aneta Michalczyk-Falana dźwięk (polski dubbing) -
Efekty specjalne
Średnia
Marc Reichel koordynator efektów specjalnych 7.0
Pozostała Ekipa
Średnia
John Buchan dobór obsady -
Jason Knight dobór obsady -
John Papsidera dobór obsady -
Emily Bohbrink dobór obsady (asystent) -
Mollie Gamo dodatkowy dobór obsady -
Kim Winther dodatkowy dobór obsady -
Lorrie Papadopoulos dodatkowy dobór obsady -
Karen Tusa dodatkowy dobór obsady -
Libid Zyla Harder dodatkowy dobór obsady -
Heather Madill dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Tracey Gardhouse treser zwierząt -
Bonnie Judd treser zwierząt -
Ryan Judd treser zwierząt -
Trisha Judd treser zwierząt -
Stephanie Stanton-Linder treser zwierząt -
Crystal Van Meer treser zwierząt -
Courtney Voth treser zwierząt -
Dwayne Wiley treser zwierząt -
Kevin Landry księgowy produkcji -
Mele K.T. Locey księgowy (asystent) -
Garth Yakymyk księgowy (asystent) -
Landon Trawny księgowy (asystent) -
Marny Eng
koordynator kaskaderów
-
Jeff Sanca
kierowca
-
Rick Skene kierowca -
Sean Skene
kierowca
-
Grant Smith kierowca -
Chris Webb kierowca -
John Clarke oświetlenie -
Bill Baxter oświetlenie (Vancouver) -
Pascal Boisvert kamerzysta (asystent) -
Jan Burgess kamerzysta (asystent) (Nowy Jork) -
Daniel Quesnel kamerzysta (druga ekipa) (asystent) -
Phillip V. Caruso fotosista (Nowy Jork) -
Steve Krasznai operator kamery -
Steve Krasznai operator steadicam -
Matt Schween operator kamery -
Jean-Marc Saldini prowadzący ostrość -
Chad Simon kamerzysta (stażysta) -
Gordon Antell montaż efektów wizualnych -
Jaime Fok montaż efektów wizualnych -
Jessica Pearce montaż efektów wizualnych (asystent) -
Ian Farrelly montaż efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce) -
James Baldanzi producent efektów wizualnych -
Mike Borrett producent efektów wizualnych -
Paul Schaefer kierownik produkcji efektów wizualnych -
Symonne Madalena montaż efektów wizualnych (asystent) -
Justin Boon efekty wizualne -
Brian A. Smeets efekty wizualne -
Mason A. Taylor efekty wizualne -
Liam Karp efekty wizualne (asystent) -
Andrew Carruthers koordynator efektów wizualnych -
Jennifer Mochinski koordynator efektów wizualnych -
Tennyson Sebastian III koordynator efektów wizualnych -
Benjamin Mossman nadzorca efektów wizualnych -
Justin Bates zecer -
Senthilnathan Jeyabalan zecer -
Gourav Kumar zecer -
Lorenzo Marconi zecer -
Alan Millan zecer -
Ajaykumar Mogilipalli zecer -
Jose Ignacio Narváez Monroy zecer -
Zena Bielewicz nadzorca komponowania -
Sachin Kumar Chauhan główny zecer -
Jin Yan Cheng nadzorca grafiki komputerowej -
Colton Dujon układ graficzny -
Brittany Piacente główny zecer -
Soumik Ghosh tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce) -