Cztery Gwiazdki 2008

Four Christmases

Corocznie - 25 grudnia - zamożna para z San Francisco (szczęśliwie niezwiązana węzłem małżeńskim) oddaje się świątecznej tradycji, której hołduje każdego roku od chwili zapoznania się – wymykania się swoim zwariowanym rodzinkom na relaksujący, pełen zabawy wypoczynek w jakimś egzotycznym miejscu. Tam, popijając margaritę przy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 41 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Vince Vaughn
jako Brad
Robert Duvall
jako Howard
Sissy Spacek
jako Paula
Jon Voight
jako Creighton
Jon Favreau
jako Dallas
Mary Steenburgen
jako Marilyn
Dwight Yoakam
jako Pastor Phil
Tim McGraw
jako Dallas
Kristin Chenoweth
jako Courtney
Katy Mixon
jako Susan
Zak Boggan
jako Conner

Fabuła

Corocznie - 25 grudnia - zamożna para z San Francisco (szczęśliwie niezwiązana węzłem małżeńskim) oddaje się świątecznej tradycji, której hołduje każdego roku od chwili zapoznania się – wymykania się swoim zwariowanym rodzinkom na relaksujący, pełen zabawy wypoczynek w jakimś egzotycznym miejscu. Tam, popijając margaritę przy basenie, wznoszą toast za święta, wiedząc, że raz jeszcze udało im się uniknąć chaosu i emocjonalnych turbulencji swoich czterech rodzin: rozwiedzionych rodziców, kłócącego się rodzeństwa, nieposkromionej dzieciarni i wszelkich jątrzących się żalów i niezręcznych chwil, cechujących każde rodzinne święta Bożego Narodzenia. Ale nie w tym roku… opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
lotnisko, relacja ojciec-córka, relacja ojciec-syn, relacja matka-syn zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-12-12 (kino), 2008-11-26 (świat), 2009-11-27 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
New Line Cinema
Type A Films
Ott Medien zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
Anywhere But Home (tytuł międzynarodowy)
Mein Schatz, unsere Familie und ich (Niemcy)
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
88 minut
Budżet
80 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Bez radości dajmy cztery gwiazdki! 4

Ile gwiazdek można dać takiej nieudanej komedii romantycznej, która przejawia jednak ambicje poruszenia ważkiego tematu społecznego? Dwie gwiazdki za kolorowy obraz czy trzy gwiazdki za dźwięk przestrzenny? Dajmy cztery gwiazdki! Kate i Brad to trochę jakby dwoje singli. Dalej będziemy ich nazywać "KateBrad", dobrze? Zachowują się jakby byli jedną osobą, która nie potrzebuje do szczęścia nikogo innego niż samej siebie. Spędzają czas wyłącznie ze sobą, lubią te same rzeczy­, podróżują po świecie, ślubu nie potrzebują. KateBrad o dzieciach nawet boją się myśleć. Żeby w święta nie stykać się z rodzinami, oszukują je na lewo i prawo i jadą posurfować na Fidżi. Wiadomo co stanie się dalej, ale romantyczne komedie lubimy nie za ich nieprzewidywalność, lecz dlatego, że chcemy by przypomnieć nam po raz kolejny, że "z miłością nie wygrasz".

KateBrad zdają się być spełnieni i ich nowoczesne, amerykańskie wybory dają im zadowolenie i podtrzymują hedonistyczną wizję życia. Los wystawia ich na próbę a kłamstwo zostaje skrócone o nogi. Muszą odwiedzić wszystkie swoje cztery rodziny (takie cuda tylko w USA) narażając się na wspomnienia, żenadę i zarazki. Okazuje się, że ta katorżnicza eskapada wpłynie na KateBrad'ów tak mocno, że odkryją oni prawdziwe znaczenie więzi społecznych, które nie zawsze są tylko miłe i to dobrze.

Dydaktyczny cel filmu jest szczytny, zwłaszcza w dobie singielstwa: "Hej, ludzie, konsumpcja to nie wszystko! Przytul się do znienawidzonego brata!" lecz czy marne środki uświęcą tę świąteczną zapchajdziurę? Cztery gwiazdki powinny Was ostrzec. Dowcip - średni. Zdjęcia - przeciętne. Muzyka - nie słyszę. Obsada może zrobić na kimś wrażenie, ale z marnego scenariusza i Salomon nie naleje a traktując przesłanie poważnie lepiej odwiedzić brata niż kino w czasie świąt.

1 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

O ekipie — Seth Gordon (Reżyser) „Czterema Gwiazdkami” debiutuje w pracy nad filmem fabularnym. Niedawno wyreżyserował znakomicie przyjęty przez krytykę film dokumentalny „The King of Kong: A Fistful of Quarters”, który otrzymał nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego od stowarzyszeń Dallas/Fort Worth Film Critics, Online Film Critics i Ohio Film Critics. Gordon jest... zobacz więcej

Komentarze 9

leosia28 2011-12-04 5

5/10 – Nic specjalnego.Nudny i jakiś taki bez życia.Nie polecam.

Drybciu 2010-01-24 7

7/10 – calkiem niezly, dobra lekka komedyjka na nidzielne popoludnia. moze nie jest najlepszy ale przynajmniej dotrwalem do konca bez chwili nudy polecam…

Czechu 2010-01-04 5

Średni – kolejna komedia romantyczna dotykająca tematu świąt. Tym razem wyszło dość przeciętnie. Oczywiście należy podkreślić, kilka śmiesznych momentów, lecz jako całość nie zasługuje na jakieś szczególne wyróżnienie w swoim gatunku. Chociaż miłośnikom takich filmów zapewne mógłbym polecić.

Tomassh 2009-12-22 3

Najgorszy świąteczny film… – …jaki miałem okazję oglądać. 'Komedia', która jest żałosna, strasznie nudzi i irytuje – Vince Vaughn to wyjątkowo kiepski aktor, z irytująco brzmiącym głosem, połączenie go z Reese Witherspoon w jednej produkcji to kompletny niewypał. Dodatkowo w filmie w ogóle nie czuć magii świąt.

3/10

ALVAREZ 2009-12-06

NIC SPECJALNEGO – Nic specjalnego.Wszystko wskazywało na dobry film,a okazało się zwykłym przeciętniakiem.Było kilka śmiesznych scen(zwłaszcza spotkanie z braćmi),ale ogólnie zbytnio nie było się z czego śmiać.Witherspoon w ogóle nie pasowała mi do tej roli.Można obejrzeć,ale film mija niczym nie zachwycając.

Współtworzą