Polowanie na mysz 1997

Mousehunt

Dwaj bracia, którzy wprowadzili się do właśnie odziedziczonego domu, postanawiają pozbyć się jedynego niewygodnego lokatora. W ten sposób rozpoczyna się nierówna walka z małą sympatyczną myszką. Tylko nierówna dla kogo?

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Nathan Lane
jako Ernest "Ernie" Smuntz
Lee Evans
jako Lars Smuntz
Vicki Lewis
jako April Smuntz
Maury Chaykin
jako Alexander Falko
Eric Christmas
jako Prawnik Ernie'go i Larsa
Michael Jeter
jako Quincy Thorpe
Camilla Søeberg
jako Hilde, kobieta na ławce
Ian Abercrombie
jako Aukcjoner
Annabelle Gurwitch
jako Roxanne Atkins
Eric Poppick
jako Bankier
Ernie Sabella
jako Maury, przewodniczący stowarzyszenia opieki nad kotami

Fabuła

Dwaj bracia, którzy wprowadzili się do właśnie odziedziczonego domu, postanawiają pozbyć się jedynego niewygodnego lokatora. W ten sposób rozpoczyna się nierówna walka z małą sympatyczną myszką. Tylko nierówna dla kogo? opis dystrybutora

Gatunek
Familijny, Komedia, Akcja
Słowa kluczowe
pogrzeb, walka, wanna, restauracja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1998-04-03 (kino), 1997-12-19 (świat), 2001-11-28 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
DreamWorks SKG
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Mouse Trap (USA) (tytuł roboczy)
Mouse Hunt (tytuł międzynarodowy) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
99 minut
Budżet
38 000 000 USD

Recenzje

Zabytkowy dom oraz lokator niechcący opuścić budynku, czworonożny lokator... 8
  • 2010-12-06
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery W Hollywood wszystko jest możliwe. Przyzwyczaili nas do tego reżyserzy z tej fabryki snów. Możliwy jest atak Marsjan na naszą planetę, epidemia wszelkiego rodzaju insektów, wirusów, bakterii. Wszystkie te stworzenia i kataklizmy w filmach zazwyczaj pragną unicestwić rodzaj ludzki. Nie inaczej jest i z tym filmem.

Na wstępie należy się małe sprostowanie. Tytułowa mysz nie pragnie wymordować wszystkich ludzi na naszej planecie, w zasadzie to nie chce nawet nikogo zabijać. Jednak ten mały gryzoń jest tak sprytny, przebiegły i inteligenty, że z powodzeniem może dorównywać wyżej wymienionym kataklizmom w swojej niszczycielskiej sile.

Tak, ten film jest o myszy. Fabuła jest banalnie prosta, nasza myszka zamieszkuje w starym, ogromnym domu i ani myśli się z niego wyprowadzać. Jak to w każdym filmie bywa, zawsze znajdzie się ktoś kto np takiego lokatora zechce się pozbyć, a w tym przypadku są to dwaj bracia, którzy owy dom dziedziczą w spadku.

Obraz Gore Verbinskiego jest typową komedią familijną. Idealnie sprawdza się na popołudniowy seans w niedzielę z rodziną. Najwymyślniejsze sposoby pozbycia się myszy są bardzo zabawne, zwłaszcza, iż nie przynoszą nawet żadnego draśnięcia malutkiemu stworzeniu. Nasi główni bohaterowie, czyli Ernest "Ernie" Smuntz (Nathan Lane) oraz jego brat Lars Smuntz (Lee Evans) są bardzo zdeterminowani w swoich działaniach. Niestety, ich wysiłki nie prowadzą do żadnego większego sukcesu, a co więcej, niszczą doszczętnie drogocenny i zabytkowy dom.

Gra aktorska jest dobra, nie są to co prawda role na miarę Oskara, lecz przyjemnie się ogląda perypetie dwóch bohaterów i ich niechcianego lokatora. Praktycznie przez większą część czasu akcja filmu dzieje się ogromnym domu, toteż scenografowie bardzo się postarali. Cały klimat filmu jest dość mroczny, w zasadzie nie widać słońca i błękitnego nieba, tylko ciemne chmury i ciemności.

Ogólnie film jest bardzo pozytywny, bardzo dobrze zrobiony. Nie jest to na pewno żaden wielki hit, jednak warto sobie go przypomnieć i powrócić do niego. Zabawa jest gwarantowana, zwłaszcza, że tytułowa mysz nie zostaje w żaden sposób skrzywdzona, a co więcej, na koniec filmu widzimy jej świetlaną przyszłość. Na uwagę zasługuje także świetna rola Christophera Walkena w roli eksterminatora gryzoni. Ogólnie rzecz ujmując, film familijny, świetna komedia o nietypowej fabule, jednak warta obejrzenia.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Czasami w niektórych scenach zamiast myszy były używane szczury jako "dublerzy". zobacz więcej

Wpadka

Podczas wejścia do biura, pracownicy rozbijają szybę w drzwiach, jednak później widać, że szyba jest cała. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 1

Jankes 2010-10-01 6

6/10 – Niezła familijna komedia na niedzielne popołudnie. Można się czasami trochę pośmiać ale nie ma co liczyć na świetną zabawę.

Współtworzą