Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Gore Verbinski | ||
Alan Steinman
(asystent)
|
||
Benita Allen
(asystent)
|
||
Fred Roth
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Adam Rifkin | ||
Producenci | Ocena | |
Bruce Cohen
producent
|
||
Tony Ludwig
producent
|
||
Alan Riche
producent
|
||
Bart Brown
współproducent
|
||
Herbert W. Gains
kierownik produkcji
|
||
Vicki Niemi
kierownik produkcji
|
||
Brad Goodman
nadzorca postprodukcji
|
||
Erin Engman
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Nathan Lane
Ernest "Ernie" Smuntz
|
7,0
|
|
Lee Evans
Lars Smuntz
|
||
Vicki Lewis
April Smuntz
|
||
Maury Chaykin
Alexander Falko
|
||
Eric Christmas
Prawnik Ernie'go i Larsa
|
||
Michael Jeter
Quincy Thorpe
|
||
Debra Christofferson
Ingrid
|
||
Camilla Søeberg
Hilde, kobieta na ławce
|
||
Ian Abercrombie
Aukcjoner
|
||
Annabelle Gurwitch
Roxanne Atkins
|
3,0
|
|
Eric Poppick
Bankier
|
||
Ernie Sabella
Maury, przewodniczący stowarzyszenia opieki nad kotami
|
6,0
|
|
William Hickey
Rudolph Smuntz
|
||
Christopher Walken
Caeser, eksterminator
|
8,2
|
|
Cliff 'Fatty' Emmich
Mjr McKringle
|
||
Melanie MacQueen
Pani McKringle, żona majora
|
||
Brianna Shebby
Becky
|
||
Danielle Shebby
Betty
|
||
Leslie Upson
Leslie Reinhart
|
||
Mario Cantone
Pracownik Zeppco
|
||
Peter Anthony Rocca
Pracownik Zeppco
|
||
Steve Bean
Lester Dinkus
|
||
Suzanne Krull
Kelnerka
|
||
William Frankfather
Pan Texas
|
||
Patrick Thomas
Pracownik budowlany
|
||
Peter Gregory
Lekarz
|
||
E.J. Callahan
Historyczny recepcjonista
|
||
Susan Blommaert
Pani Park Avenue
|
7,0
|
|
Valorie Armstrong
Żona Franklina
|
||
Michael X. Sommers
Sanitariusz
|
||
Michael K. Ross
Policjant
|
||
José Rey
Kubański pracownik poczty
|
||
Carmen Filpi
Mężczyzna niosący trumnę
|
||
Harper Roisman
Pracownik fabryki
|
||
David Fresco
Pracownik fabryki
|
||
Scott Alan Smith
Miejski sanitariusz
|
||
Sarah Dampf
Płaczące dziecko
|
||
Orville Stoeber
Ekspert
|
||
David Weisenberg
Ekspert
|
||
Fred Pierce
Facet z dużym nosem
|
||
Clement Blake
Bezdomny
|
||
Saverio Carubia
Fotograf
|
||
Pep Torres
Chłopiec w autobusie
|
||
Jack Angeles
Pracownik Kennela (niewymieniony w czołówce)
|
||
Whit Hertford
Vinny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Laren
Tonący kelner (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Phedon Papamichael
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Jill M. Ohanneson | ||
Montaż | Ocena | |
Craig Wood |
8,0
|
|
Sławomir Czwórnóg
(polski dubbing)
|
7,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Carrey Gibbons
charakteryzator
|
||
Margaux L. Lancaster
charakteryzator
|
||
Candace Neal
nadzorca stylizacji
|
||
Julie Hewett
główny charakteryzator
|
||
Stacey K. Black
fryzjer (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Linda DeScenna
scenograf
|
||
James Nedza
dyrektor artystyczny
|
||
Ric McElvin
dekorator wnętrz
|
||
John Ceniceros
rekwizytor
|
||
Kevin Considine
rekwizytor
|
||
Kirk Essiambre
rekwizytor
|
||
Al Hobbs
projektant wnętrz
|
||
David Storm
rekwizytor
|
||
Tommy Tomlinson
główny rekwizytor
|
||
Stan Tropp
projektant wnętrz
|
||
John J. Bradley
rekwizytor
|
||
Bruce J. Gfeller
koordynator konstrukcji
|
||
John R. Jensen
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Kris Peck
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Sally Thornton
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Sławomir Czwórnóg
nadzorca dźwięku (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Dan DiPrima
montaż muzyki
|
||
Daniel Gaber
montaż muzyki (dodatkowy)
|
||
Laurie Higgins Tobias
montaż muzyki
|
||
Lee Scott
montaż muzyki (dodatkowy)
|
||
Jacqueline Tager
montaż muzyki
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji
|
||
John S. Coffey
mikser (druga ekipa)
|
||
Dino Dimuro
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku
|
||
Richard Dwan Jr.
montaż postsynchronu
|
||
Richard Dwan Jr.
montaż dialogów
|
||
Arthur Farkas
montaż imitacji
|
||
Gregg Frazier
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Scott Martin Gershin
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gregory Hainer
projektant dźwięku
|
||
Catherine Harper
imitator dźwięku
|
||
Larry Kemp
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gregg Landaker
mikser
|
||
Linda Lew
operator imitacji
|
||
Martin Lopez
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Steve Maslow
mikser
|
||
Philip D. Morrill
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Mark Ormandy
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Timothy P. Salmon
mikrofoniarz
|
||
Mary Ruth Smith
montaż dźwięku
|
||
Jon Title
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Lance Gilmer
technik
|
||
Jason Gustafson
technik
|
7,0
|
|
Thomas R. Homsher
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Michael Lantieri
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Joe Love
technik
|
||
Keith Marbory
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Matt McDonnell
technik
|
8,0
|
|
Kevin McTurk
technik
|
||
Paul Mejias
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Tom Pahk
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Brian Tipton
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Brian Tipton
efekty specjalne (druga ekipa)
|
8,0
|
|
Chris L. Ward
technik (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Denise Chamian
dobór obsady
|
||
M. James Arnett
koordynator kaskaderów
|
||
Keith Campbell
kaskader
|
||
Jay Caputo
kaskader
|
||
John DePasquale
kaskader
|
||
Annie Ellis
kaskader
|
||
Cinda-Lin James
kaskader dublujący
|
||
Charlie Picerni
kaskader
|
||
Walter Robles
kaskader
|
||
Jimmy Romano
kaskader
|
||
Pat Romano
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Lee Waddell
kaskader
|
||
Randy Johnson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nancy Young
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Riley
projekt czołówki
|
||
Kyle Cooper
projekt czołówki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Doug Gallery
animator
|
Pozostałe
Proszę czekać…