Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kevin Macdonald |
7,0
|
|
Ben Dixon
(asystent)
|
||
Tommy Gormley
(asystent)
|
||
Alfonso Gomez-Rejon
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Joey Coughlin
(asystent)
|
||
Alison Goring
(asystent)
|
||
Toby Hefferman
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Ray Kenny
(asystent)
|
||
Alina Papp
(asystent)
|
||
Réka Szabó
(asystent)
|
||
Jeff Taylor
(asystent) (reżyser drugiej ekipy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jeremy Brock
(adaptacja)
|
7,0
|
|
Rosemary Sutcliff
(powieść)
|
||
Producenci | Ocena | |
Duncan Kenworthy
producent
|
||
Tessa Ross
producent wykonawczy
|
||
Miles Ketley
producent wykonawczy
|
||
Charles Moore
producent wykonawczy
|
||
Caroline Hewitt
współproducent
|
||
Tania Blunden
nadzorca postprodukcji
|
||
Kálmán Antal
kierownik produkcji
|
||
Suzanne Reid
kierownik produkcji
|
||
Polly Jefferies
koordynator produkcji
|
||
Richard Szabó
kierownik produkcji
|
||
Christopher Mullen
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Channing Tatum
Marcus Flavius Aquila
|
6,7
|
|
Jamie Bell
Esca
|
7,0
|
|
Donald Sutherland
Wujek Aquila
|
7,8
|
|
Mark Strong
Guern
|
7,4
|
|
Tahar Rahim
Książę Ludu Fok
|
||
Denis O'Hare
Lutorius
|
8,5
|
|
Dakin Matthews
Claudius Marcellus
|
6,0
|
|
Douglas Henshall
Cradoc
|
||
Paul Ritter
Galba
|
6,5
|
|
Ned Dennehy
Przywódca Ludu Fok
|
||
István Göz
Centurion kohorty
|
||
Bence Gerö
Celtycki chłopak / Młody Marcus
|
||
Zsolt László
Paulus
|
||
Julian Lewis Jones
Cassius
|
||
Aladár Laklóth
Flavius Aquila
|
||
Marcell Miklós
Legionista
|
||
Bálint Magyar
Legionista
|
||
Ferenc Pataki
Legionista
|
||
Bálint Antal
Młody legionista
|
||
Lukács Bicskey
Druid
|
||
James Hayes
Stephanos
|
||
András Faragó
Kapitan gladiatorów
|
||
Simon Paisley Day
Chirurg
|
||
Pip Carter
Placidus
|
4,0
|
|
Ben O'Brien
Strażnik w zamku milowym
|
||
Róbert Bánlaki
Młody wojownik
|
||
Brian Gleeson
Podróżnik
|
5,0
|
|
Jon Campling
Podróżnik
|
||
Thomas Henry
Chłopak, członek Ludu Fok
|
||
Ralph Aiken
Patrycjusz
|
||
Granville Saxton
Patrycjusz
|
||
Walter van Dyk
Patrycjusz
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Anthony Dod Mantle | ||
Masanobu Takayanagi
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
6,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Atli Örvarsson |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Michael O'Connor |
7,0
|
|
Montaż | Ocena | |
Justine Wright | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Krisztina Fehér
charakteryzator
|
||
Nóra Kapás
charakteryzator
|
||
Lorna McGowan
charakteryzator
|
||
Kerry Skelton
charakteryzator
|
||
Krisztina Fehér
fryzjer
|
||
Vivienne Simpson
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Michael Carlin
scenograf
|
||
Neal Callow
dyrektor artystyczny
|
||
Zsuzsa Kismarty-Lechner
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Rebecca Alleway
dekorator wnętrz
|
||
Muffin Green
główny rekwizytor
|
||
Dan Maslen
scenopis obrazkowy
|
||
Colin H. Fraser
główny architekt
|
||
Dávid Breier
główny rekwizytor
|
||
Gary Crosby
malarz
|
||
Christopher Chandler
rekwizytor
|
||
Zoltán Horváth
rekwizytor
|
||
Csaba Lodi
rzeźbiarz
|
||
Villõ Turcsány
rzeźbiarz
|
||
Miklós Weigert
scenopis obrazkowy
|
||
Jim Elliott
zbrojmistrz
|
||
Peter Francis
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Sophie Tarver
twórca rekwizytów
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Samir Foco
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Mark Heslop
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert Ireland
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jack Stew
imitator dźwięku
|
||
Adam Laschinger
mikrofoniarz
|
||
Danny Hambrook
mikser
|
||
Andrew Caller
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Richard Pryke
mikser ponownego nagrania
|
||
Ian Tapp
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Miller
mikser postsynchronu
|
||
Chris Navarro
mikser postsynchronu
|
||
Glenn Freemantle
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Hugo Adams
montaż imitacji
|
||
John Warhurst
montaż muzyki
|
||
Wade Barnett
operator postsynchronu
|
||
Courtney Bishop
operator postsynchronu
|
||
Sandy Buchanan
operator postsynchronu
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Bence Arik
efekty specjalne
|
||
Barna Balázs
technik
|
||
László Pintér
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jina Jay
dobór obsady
|
||
Sorcha McIlvride
dodatkowy dobór obsady
|
||
Des Hamilton
dobór obsady
|
||
Norman Campbell Rees
dubler
|
||
Istvan Szori
dubler
|
||
Dougal Cadiou
księgowy (asystent)
|
||
Ágnes Kun
księgowy (asystent)
|
||
Lisa Neeley
księgowy (asystent)
|
||
Menyhért René Balog-Dutombé
kaskader
|
||
Milan Bartha
kaskader dublujący
|
||
Gergely Bíró
kaskader
|
||
Balázs Farkas
kaskader
|
||
Vladimir 'Furdo' Furdik
kaskader dublujący
|
||
Keith Bernstein
fotosista
|
||
László Imre
kaskader
|
||
Iván Orsányi
kaskader
|
||
Roman Jankovic
kaskader
|
||
István Kiss
kaskader
|
||
Gergö Horpácsi
kaskader
|
||
László Kósa
kaskader dublujący: Denis O'Hare (niewymieniony w czołówce)
|
||
Geza Kovacs
kaskader
|
||
Balázs Lengyel
kaskader
|
||
Akos Lenkei
kaskader
|
||
Philippe Losson
kaskader
|
||
Zsolt Viktor Magyari
kaskader
|
||
Domonkos Pardanyi
koordynator kaskaderów
|
||
Gábor Pesta
kaskader
|
||
Jan Petřina
kaskader dublujący: Channing Tatum
|
||
Florian Robin
kaskader dublujący
|
||
Levente Tamási
kaskader
|
||
Marek Tóth
kaskader
|
||
Damien Walters
kaskader
|
||
Stefano Zanola
kaskader
|
||
John Lockwood
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Steve Street
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Standish Millennas
producent efektów wizualnych
|
||
Bruno Fernandes
zecer
|
||
Sherin Mahboob
zecer
|
||
Avdesh Shukla
zecer
|
||
Gábor Balda
elektryk
|
||
Ádám Balogh
elektryk
|
||
John Cartwright
elektryk
|
||
Vinny Cowper
elektryk
|
||
István Faragó
elektryk
|
||
Attila Hevesi
elektryk
|
||
István Ménkü
elektryk
|
||
Dave Staton
elektryk
|
||
János Varga
elektryk
|
||
Zsámbék Viktor
elektryk
|
||
Alan Walker
elektryk
|
||
Matt Nettheim
fotosista
|
||
Alastair Rae
operator steadicam
|
||
Alastair Rae
operator kamery
|
||
László Angyal
mistrz oświetlenia
|
||
Telfer Barnes
prowadzący ostrość
|
||
Anna Benbow
prowadzący ostrość (Szkocja)
|
||
Antal Berger
mistrz oświetlenia (druga ekipa)
|
||
Attila Bilik
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Julie Bills
operator kamery
|
||
Phil Brookes
oświetlenie
|
||
Marcis Cole
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Tobias Eedy
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Gábor Hevesi
oświetlenie
|
||
György Horváth
prowadzący ostrość
|
||
Cameron Howatson
operator kamery (asystent)
|
||
Tamás Jánossa
prowadzący ostrość
|
||
Zoltán Lakatos
elektryk
|
||
Paul Molloy
mistrz oświetlenia
|
||
Thomas Neivelt
oświetlenie
|
||
György Réder
operator kamery
|
||
Chris Summers
operator kamery (asystent)
|
||
Masanobu Takayanagi
operator kamery (druga ekipa)
|
6,0
|
|
Simon Tindall
prowadzący ostrość
|
||
Alan Maxwell
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
László Kósa
kaskader
|
Pozostałe
Proszę czekać…