Repo Men - Windykatorzy 2010

Repo Men

Fabuła filmu toczy się w najbliższej przyszłości. Każdy ma możliwość zakupienia sztucznych organów ludzkich, za które płaci się kredytami. Bohater zaopatruje się w serce pochodzące z jednego ze "sklepów", lecz nie jest w stanie pokryć kosztów zakupu. Jedynym możliwym wyjściem wydaje się ucieczka...

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jude Law
jako Remy
Forest Whitaker
jako Jake
Liev Schreiber
jako Frank
Alice Braga
jako Beth
Joe Pingue
jako Raymond Pearl
Carice van Houten
jako Carol
Yvette Nicole Brown
jako Rhodesia
Liza Lapira
jako Alva
Lina So
jako Seksowna azjatycka panna młoda
Bashar Rahal
jako Terrorysta z reklamy
Tanya Clarke
jako Prostytutka

Fabuła

Fabuła filmu toczy się w najbliższej przyszłości. Każdy ma możliwość zakupienia sztucznych organów ludzkich, za które płaci się kredytami. Bohater zaopatruje się w serce pochodzące z jednego ze "sklepów", lecz nie jest w stanie pokryć kosztów zakupu. Jedynym możliwym wyjściem wydaje się ucieczka... Czechu

Gatunek
Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
sen, krew, przyjaciel, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-03-19 (świat), 2010-09-23 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Kanada
Inne tytuły
Repossession Mambo (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
113 minut
Budżet
32 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Nie spłacasz hipoteki zabiorą ci dom, nie spłacasz nerki to ci ją wytną. 8
  • 2010-11-17
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Repo Men - Windykatorzy jest jedną z najmroczniejszych produkcji Sci-Fi ostatnich lat przez to, że pokazana w nim przyszłość już niedługo może stać się przykrą codziennością. Pomysł jest jak najbardziej trafiony i już sam w sobie tworzy bardzo ciekawy klimat.

Miguel Sapochnik przedstawia nam wizję niezbyt odległej przyszłości, gdzie wartość ludzkiego życia wyznacza majętność jego portfela. Głównym bohaterem jest równie brutalny i bezwzględny windykator Remy, który z uśmiechem na ustach wycina ludziom niespłacalne przez nich sztuczne narządy. Pewnego dnia karta się jednak odwraca i Remy sam dostaje sztuczne serce. Od tego momentu zaczynają budzić się w nim ludzkie uczucia i wkrótce Remy zostaje celem dawnych kolegów.

Całość byłaby jednak nudna bez kilku mordobić, strzelanin i stosu trupów. Tego typu elementów, może i nie ma w nadmiarze, ale na nudę narzekać tu nie będziemy. Poza kilkoma ciekawymi scenami, gdzie windykatorzy wycinają ludziom narządy, akcja dość wartko zmierza od jednej bijatyki do drugiej.

Całkiem fajnie na tym tle prezentują się aktorzy. Miałbym pewne zastrzeżenia, do nieco mdłej roli Foresta Whitakera, ale nie jest on znowu tak koszmarny. Cała reszta, na czele z Judem Lawem wypadła pozytywnie, dość wiernie wcielając się w grane przez siebie postacie.

Napewno rozczarowani będą widzowie oczekujący po filmie spektakularności. Niestety poza sztucznymi narządami, kilkoma ujęciami miasta przyszłości i innymi tego typu drobiazgami, nie zobaczymy żadnych więcej efektów specjalnych, rekwizytów i charakteryzacji przybliżających nam ten wspaniały świat jutra.

Film oceniam bardzo pozytywnie i polecam każdemu. Ciekawy scenariusz może i odkrywa sporą część fabuły na samym początku, ale do końca pozostawia niespodzianki.

4 z 8 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 18

Avatar square 200x200

air 2011-04-10

Może być 7/10 – Można zobaczyc

Marcon73 2011-02-04

Niezły – Fajne kino akcji-czas nie zmarnowany

Piotrek 2011-01-25

[8/10] Mi się podobało – Chyba jeden z lepszych filmów 2010 roku. Bardzo interesująca fabuła i dodatkowo genialne zakończenie.

Jak widzę, Repo Men to debiut reżyserski pana Sapochnika. Jestem niemal pewien, że o nim jeszcze usłyszymy.

pablito54 Piotrek 2011-04-28 10

Rewelacja!
Zaskakujący od pierwszych do ostatnich minut! Świetna obsada plus przemyślana drobiazgowo fabuła!
9/10

trochę przerażające, ale godne obejrzenia

dziubek_1 2010-10-17 7

Przerażająca wizja przyszłości – Ciekawy i dobrze zrealizowany. Jak dla mnie to chyba zbyt dużo było scen "chirurgicznych". 7/10

Redox 2010-10-14 5

5/10 – W swoim debiutanckim, pełnometrażowym filmie reżyser w ciekawą wizję świata, jaką wykreował umieścił sztampową wręcz fabułę ze znanymi elementami bezmyślnych wykonywania rozkazów, buntu i późniejszego odkupienia. Plus zakończenie – na siłę zamącone ze sztucznym efektem zaskoczenia.

Jednak mimo wszystko dobre to kino akcji z tłem futurystycznym. Miłe dla oka i ucha (dzięki świetnym utworom lecącym w tle) z niezłymi, choć na pewno nie zadziwiającymi rolami Lawa czy Whitakera.

Współtworzą