Midsommar. W biały dzień 6.7

Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża do siebie Dani i Christiana, którzy ostatnio nie mogli się porozumieć.

Zgłoś naruszenie Teaser #1

Komentarze 8

i_darek1x 6

Interesujący i zaskakujący scenariusz ,coś innego oryginalnego. Zaczyna się prawie sielankowo ,nie licząc rodzinnego incydentu . Towarzystwo to nic innego jak sekta która ma własny plan ,który realizuje bez względu na wszystko … Ogólnie dobrze się ogląda . Może lekko zniechęcać do podróżowania w kierunku Skandynawii ;)

ArucardPL 5

Mega rozczarowanie. Wszystko co miało straszyć/szokować było bardziej komiczne i sprawiało wrażenie wyjętego z jakiejś absurdalnej komedii. Np. scena na skale przywodzi na myśl komedie w stylu Monthy Pythona. Scena seksu to już kompletna głupota rodem z amerykańskich komedii dla nastolatków. Bo twórcy Hereditary spodziewałem się dużo, dużo więcej a dostałem jedynie ładnie wyglądający festiwal głupoty.

@ArucardPL Przecież to właśnie tak miało wyglądać. Od pierwszych minut było wiadomo, że film nie będzie na poważnie. Momentami się dłużył, ale groteskowe sceny np. właśnie seksu i babci, która "pomagała", albo losowania lotto ;D wszystko wynagradzają. Jak dla mnie 7,5. To jest film w stylu "Wrota do piekieł". Też niby miało być na poważnie, a wyszła taka czarna komedia.

@rolnik_postepowy Najwyraźniej nie załapałem :( Zwłaszcza, że po Hereditary spodziewałem się, że będzie raczej poważnie (nie wspominając już że początkowe (wyjątkowo klimatyczne) 15 minut samego filmu nastawiło mnie na co najmniej nie lekkie przeżycie). Z kolei zwiastuny nastawiły mnie na jakiś festiwal szaleństwa, że to będzie taki "bad trip" który przeora mi psychikę jak w zeszłym roku "Climax". Nic nie nastawiło mnie natomiast na czarną komedię, być może dlatego tak bardzo się od tego filmu odbiłem. Może też oczekiwania + wczesne recenzje nastawiły mnie na jakieś arcydzieło. Może jeśli będę miał okazję obejrzeć jeszcze raz, z innym nastawieniem, to mój obiór się zmieni.

Sieloo 7

Artystycznie rozbuchany, oryginalny, pięknie zrealizowany, ale też fabularnie ograniczony i przemetaforyzowany.

dareczek50 5

troszkę za długi film

PoppinTom 5

Ładne zdjęcia, byłem ciekaw jak wytłumaczą obłęd z trailera…jeb przycisk "LSD". Przewidywalny i ukazuje grupkę idiotów z taniego horroru.. z ekstra krokami.