Tenet

6,4
6,3
Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny.
Zwiastun #1 PL (napisy) Zgłoś naruszenie
Pozostałe zwiastuny
Komentarze do filmu 15
i_darek1x 5

W procentach :60 % jest w porządku ale te 40 % pokręcone jak "lato z radiem" ;) Ogólnie przereklamowany !

Pewex123

Przyznam szczerze, że nie jest to wg mnie najlepszy film Nolana i fabułę ma bardzo mocno przekombinowaną, ale jednak mało który ze współczesnych reżyserów decyduje się na tak odważny pomysł przy takim budżecie i sceny akcji zawarte w tym filmie należą do jednych z najlepszych jakie widziałem w życiu. Fakt że twórczyni tej recencji dała o dwie gwiazdki więcej netfliksowemu chłamowi "Power" uspokaja mnie, żeby nie brać jej opinii na poważnie.

tegesno Pewex123

@Pewex123 zastanawiam się tylko dlaczego recenzentka podeszła do tego filmu z taką powagą, wszak wiadomo jest, że Nolan nie łamie czasoprzestrzeni, a robi kino rozrywkowe w świetnym wykonaniu. Nie jest von Trier`em czy Kubrickiem. Może wart o tym pomyśleć?

@tegesno To Nolan podchodzi do swojego filmu z nieznośną powagą i udawaną odkrywczością i niewtórnością wymyślonych wizji, o czym piszę w recenzji. Może warto o tym pomyśleć, o przeczytaniu?

@Bernadetta_Trusewicz i dlatego autorka z nieznośna powagą masakruje film który jest rozrywką… ? A może Nolan zachowuje się jak typowy "przedsiębiorca" i trochę zapędza niektórych w kozi róg?
Ale to też trzeba "załapać"?

@tegesno hej, przecież można zrobić dobre kino rozrywkowe, tak samo jak i zły arthouse (powiem więcej: bardzo łatwo jest zrobić zły arthouse). Nolanowi wyszedł tym razem nadęty średniak, co nie dyskredytuje w żaden sposób wcześniejszych osiągnięć ani warsztatu filmowego innowatora (o czym zresztą autorka wspomina). Lynch zrobił "Diunę". Jarmusch "Truposze nie umierają".
Recenzja jest przy tym tekstem z definicji w stu procentach subiektywnym i autor ma prawo mieć swoje prywatne zdanie i przyjąć taki klucz interpretacyjny, jaki tylko chce – nie znaczy to przy tym, że będzie to zdanie gorsze ani lepsze od Twojego. Po prostu będzie inne.
Ale to też trzeba "załapać".

@EllieAlderson to że recenzent się nadął to nie moja wina …

Asmodeusz 3

zbyt długi i przereklamowany

ana481516 6

Długie w piździec i ładne wizualnie kino akcji. I tyle.

justangel 6

Jestem mocno rozczarowana, bo temat filmu w połączeniu z reżyserem zapowiadał się na powtórkę chociażby Incepcji i tego się spodziewałam. A mamy przekombinowaną produkcję, gdzie scenariusz gubi sens. Brakuje sensownego zakończenia. Do tego kompletnie nie podeszły mi zdjęcia, zamiarem zapewne był realizm, niemniej do mnie osobiście nie przemawia estetyka zdjęć, które nawet w części scen statycznych zwyczajnie się "ruszają". Aktorstwo nie powala, ot poprawne i tyle. Podsumowując: miała być mocna "dyszka", a jest raptem 6/10.

the_foe justangel 8

@justangel przecież zakończenie było sensowne do bólu, ale przyznaję absolutnie nie podane na tacy.

justangel the_foe 6

@the_foe nie chodzi mi o podanie na tacy, raczej o sens ogólnie. Dla mnie jako całość ten film się po prostu nie klei, a przedstawione rozwiązania mają za duże braki.

Więcej informacji

Proszę czekać…