Kod nieśmiertelności 2011

Source Code

Kapitan Colter Stevens budzi się w cudzym ciele. Jedzie pociągiem, który nagle wybucha. Okazuje się, że wojsko wykorzystuje Coltera, używając specjalnie stworzonego kodu, by ten dowiedział się, kim jest zamachowiec, mając do dyspozycji osiem minut życia sprzed wybuchu jednego z pasażerów pociągu.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 5 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jake Gyllenhaal
jako Colter Stevens
Michelle Monaghan
jako Christina Warren
Vera Farmiga
jako Colleen Goodwin
Jeffrey Wright
jako Dr Rutledge
Michael Arden
jako Derek Frost
Cas Anvar
jako Hazmi
Russell Peters
jako Max Denoff
Brent Skagford
jako George Troxel
Craig Thomas
jako Kierownik Gold Watch
Gordon Masten
jako Konduktor
Susan Bain
jako Pielęgniarka
Paula Jean Hixson
jako Kobieta z kubkiem kawy

Fabuła

Kapitan Colter Stevens budzi się w cudzym ciele. Jedzie pociągiem, który nagle wybucha. Okazuje się, że wojsko wykorzystuje Coltera, używając specjalnie stworzonego kodu, by ten dowiedział się, kim jest zamachowiec, mając do dyspozycji osiem minut życia sprzed wybuchu jednego z pasażerów pociągu. Beznickowy

Gatunek
Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, naukowiec, żołnierz zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2011-05-06 (kino), 2011-03-11 (świat), 2011-11-03 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Vendome Pictures
The Mark Gordon Company
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
93 minut
Budżet
32 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

To świetny film do obejrzenia po ciężkim dniu i dobrze się na nim bawiłem. 7

Coller Stevens (w tej roli Jake Gyllenhaal) wciela się w ciało innego człowieka na ostatnie 8 minut jego życia, by zapobiec zamachowi bombowemu. Takiego pomysłu chyba jeszcze nie było, choć można przywoływać podobne (Deja Vu).

Jest to film, gdzie na pewno uświadczymy więcej akcji, niż w poprzednim dziele Duncana, poza tym nie jest to już produkcja niezależna, tylko wysokobudżetowa. Reżyser pokazał, że potrafi tworzyć nie tylko statyczne obrazy (jak w Moon reżysera), ale także dynamiczne ujęcia akcji. Do pracy kamery i efektów specjalnych nie można się przyczepić. Są więc zalety, ale niestety także wady. Duncan Jones pokazał w swoim poprzednim filmie, że jest reżyserem nieszablonowym, a niestety Kod Nieśmiertelności taki nie jest.

Nie mam także najmniejszych zastrzeżeń do gry aktorów. Jake Gyllenhaal z resztą nie musiał nic tym filmem udowadniać. Nieco mniej znana Michelle Monaghan również zaprezentowała się w tym filmie bardzo dobrze, można rzec nawet uroczo.

Mimo pasjonującej i trzymającej w napięciu fabuły, to kolejny dość szablonowy film akcji z domieszką sci-fi. Na mój negatywny osąd mogą co prawda wpływać moje wysokie oczekiwania po obejrzeniu zwiastuna. Jednakże brak jest głębi, jakichś pytań, które nawet mogą się narzucać widzowi, ale reżyser je zbagatelizował, chcąc zapewnić po prostu czystą rozrywkę.

Nie uświadczymy tu po prostu nic nadzwyczajnego, nic ponad przeciętnego. To świetny film do obejrzenia po ciężkim dniu i dobrze się na nim bawiłem. Jednak od tego reżysera oczekiwałem czegoś więcej, jakiejś głębi.

1 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Topher Grace był brany pod uwagę przy obsadzaniu głównej roli. zobacz więcej

Pressbook

O produkcji — Zawiły fabularnie, świetnie poprowadzony, innowacyjny pod kątem wizualnym – wszystkie określenia pasują jak ulał do Source Code. Film w reżyserii Duncana Jonesa zabiera widzów w podróż, której celem jest przekroczenie jednej z ostatnich granic znanych ludzkości, koncepcji, która przez stulecia fascynowała zarówno naukowców, jak i pisarzy – motywu podróży w czasie.... zobacz więcej

Komentarze 55

bizarre 2016-08-20 6

Początkowe sceny mnie zafascynowały i dały nadzieję na solidny minduck. Później jednak "Kod nieśmiertelności" staje się coraz bardziej przewidywalny i traci cały element zaskoczenie z początku. W dalszy ciągu pozostaje bardzo efektowny i ani na chwilę się nie nudzi, ale sporo rzeczy zaczyna irytować – kiepskie poprowadzenie wątku rządowego i melodramatycznego, beznadziejne postacie Goodwin i doktora Rutlege’a, nieściśłości i niedomówienia scenariuszowe. Najgorsze jest jednak to, że taki dobry pomysł na fabułę został tak zmarnowany i koniec końców wszystkie wątki rozwiązują się w najbardziej banalny sposób.
Mimo tego całokształt i tak jest bardzo przyjemny, a Gyllenhaal jest jak zwykle świetny.

6/10

master602 2012-12-17 6

6/10 – może być

angela21 2012-02-13

Super :D – Bardzo fajny i ciekawy film!:)

keysee 2012-02-09

dobry film – 8/10 – Dobrze nakręcony i ciekawy film.

dziubek_1 2011-12-29 8

Bardzo fajny – Jak w temacie. Oglądałem ostatnio jeszcze jeden, podobny tematycznie,tzn o zapętleniu czasu. Tylko tytułu nie pamiętam, może ktoś podpowie?
Chodziło o kobietę z niepełnosprawnym synem, która wybrała się na rejs jachtem, tam spotkała ich dziwna burza i statek widmo… ktoś kojarzy?

Współtworzą