Solaris 1972

Solyaris

Pierwsza adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Lema. Do stacji orbitalnej, krążącej wokół planety Solaris, której powierzchnię pokrywa myślący ocean, przybywa nowy członek załogi – Kris Kelvin. Jego zadaniem ma być wyjaśnienie tajemniczych zdarzeń, do których doszło na orbicie. Wkrótce jednak on sam zaczyna… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Tamara Ogorodnikova
jako Ciotka Anna
Jüri Järvet
jako Dr Snaut
Olga Barnet
jako Matka
Donatas Banionis
jako Kris Kelvin
Sos Sargsyan
jako Dr Gibarian
Nikolay Grinko
jako Ojciec Kelvina
Olga Kizilova
jako Gość Gibariana

Pierwsza adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Lema. Do stacji orbitalnej, krążącej wokół planety Solaris, której powierzchnię pokrywa myślący ocean, przybywa nowy członek załogi – Kris Kelvin. Jego zadaniem ma być wyjaśnienie tajemniczych zdarzeń, do których doszło na orbicie. Wkrótce jednak on sam zaczyna doznawać halucynacji, które okazują się być bardziej realne niż rzeczywistość... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, kosmos, nadzieja, obcy zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1972-03-20 (świat), 2009-09-09 (dvd)
Wytwórnia
Creative Unit of Writers & Cinema Workers
Kinostudiya ''Mosfilm''
Unit Four
Kraj produkcji
ZSRR
Inne tytuły
Солярис (ZSRR) (tytuł oryginalny)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
167 minut
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
Chemas 9

Jestem fanem wizji Tarkowskiego, jestem też fanem pisarstwa Lema, "Solaris: to książka, którą przeczytałem jeszcze za dzieciaka i później wiele wiele razy, dla mnie jest to najlepsza powieść tego wybitnego pisarza, a Tarkowski oddał to co Lem chciał przekazać w sposób prawie, że idealny.

dawidek98 9

Ogólnie OK, ale scena jazdy po autostradzie (kilka minut) zabija nudą i dłużyzną. Reszta filmu bez zarzutu fajnie spaja i uzupełnia się z książką.

bizarre 6

6/10 – Nie czytałem powieści Lema, dlatego nie miałem punktu odniesienia i też nie wiedziałem czego się spodziewać. Zaczęło się ciekawie i jednocześnie w dobrym stylu. Jednak szybko przyszło zmęczenie tym, jak wolno rozwijała się fabuła. Powoli traciłem ciekawość, ale nie zdążyłem się znudzić, bo temat jest naprawdę fascynujący. Zawodzą niestety aktorzy, a szczególnie aktor pierwszoplanowy – zupełnie bezpłciowy.
Ten film to można powiedzieć taka "Odyseja kosmiczna" Kubricka w wersji radzieckiej, może się niektórym bardzo spodobać, ale to nie moja bajka.

ZSGifMan 5

Tyle razy się do niego przymierzałem, no i gdy w końcu ze dwa dni temu się zabrałem za niego, to się okazało bardzo szybko, że go już widziałem.

simonperch 1

No i po co mi to było? Wiedziałem że to się tak skończy. Tytuł fajny mnie zmylił. Przynajmniej wiem czego się spodziewać po Stalkerze :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Angel
76 pkt.
3
jacks
32 pkt.
4
piotrek681
32 pkt.
5
tompawel
11 pkt.
6
fantasta
10 pkt.
7
Redox
6 pkt.
8
carmin
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…