Droga do Matrix znów otwiera się dla Neo, który dotychczas prowadził normalne życie w San Francisco. Mężczyzna od swojego terapeuty dostawał niebieskie pigułki, lecz pewnego dnia w jego życiu znów pojawia się Morfeusz i proponuje mu zażycie czerwonej pigułki prowadzącej do rzeczywistości Matrix, które jest teraz znacznie potężniejsza niż wcześniej.
Pozostałe zwiastuny
Komentarze do filmu 13
Bercik022

Ja nie wiem jak oni to zrobili ale pierwsza połowa filmu super, potem to tak mocno pikowało w dół, że nie mogłem w to uwierzyć. Żadnej sceny akcji, którą się zapamięta, te cholerne meta sceny na zasadzie "Warner Bros nam kazał to robimy". Casting jest przestrzelony, jeszcze nasza główna bohaterka "Jessica Henwick" jest ok, za to ten co gra agenta Smitha czy Neil Patrick Harris to o Boże. Tyle zajebistych motywów jak ten, że są też dobre maszyny, które się zbuntowały, przecież to był by samograj a tutaj mamy film, który jest połączony z klocków ale żadne do siebie nie pasuje. W ogóle postać Morfeusza jest tylko po to by był w zwiastunach bo roli w filmie to on nie ma żadnej xD, to jest tragedia.

piter2681 Bercik022

@Bercik022 mam takie same odczucia… świetnie budowana atmosfera, czekasz na BULLET TIME mimo że wiesz jak on wygląda, czekacz na połączenie mistycznej muzyki z pankowym klimatem, czekasz na te świetne sceny walk… i klapa… :\ myślisz ze to wyjscie do kontynuacji?

Bo nowy "Syjon" był genialnie zrobiony i czekam na wytłumaczenie pewnych kwestii…

Bercik022 piter2681

@piter2681 w życiu nie będzie kontynuacji, klapa komercyjna jak i mocno podzielone recenzje. W tym meta kontekście filmu to nawet sama reżyserka tłumaczy, że ten film jest zbędny. Ja to bym widział coś na wzór animatrixu, że niby ludzie i maszyny te zbuntowane łączą się i jest ostateczna jakaś bitwa o ziemie.

Przemopgx 10

Uwaga spoilery!!! Uważam że pomysł na film bardzo fajny! Nie spodziewałem się że dla maszyn, ludzki umysł stanie się potęgą i będzie na tyle zaawansowany aby pomagać kontrolować Matrix! wszelkiego rodzaju wątki z programami które pomagają ludzkości też dają do myślenia. A ludzie którzy nie chcą wyzwalać innych ludzi również zrobili na mnie wrażenie, oczywiście miłość Trinity i Neo jest tutaj kluczowa i bardzo dobrze! w dzisiejszym świecie brakuje miłości!
Dla mnie film rewelka, o efektach to nawet nie trzeba mówić, Pozdrawiam wszystkich nerwów!

sowa 3

Gdyby nie te odwołania do 1 części to bym wyłączył ten film po 20stu minutach ale jak poznalem bohaterow to przestalem oglądać po godzinie, nie wiem jak się skończyło ale film wyszedł nie potrzebnie, może by uratowalo to gdyby wyszedł jako np5 odcinkowy serial na VOD a tak słabe na siłe mocne 3/10 za fatygę powstania 4 odsłony matrixa

LakiLou 7

Powrót po latach do marki Matrix wyszedł bardzo ciekawie. Jest tutaj od groma meta odniesień, szczególnie w pierwszej połowie filmu. Zarazem jest to najciekawsza część filmu. Dostajemy tutaj między innymi komentarze odnośnie popularności Matrixa, co na to wpłynęło czy zjawiska sequelizacji.
Największe problemy mam z 3 aktem w tym filmie, który to opiera się głównie na akcji. Nie dorównuje ona poziomem do poprzednich odsłon, ponad to nie czuć tutaj żadnej stawki.

justangel LakiLou 7

@LakiLou Mam bardzo podobne odczucia. Myślę, że film jest dedykowany przede wszystkim dla fanów trylogii (co przypomina mi jak stara jestem, bo na 1 części byłam w kinie, już jako dorosły widz 😂. ) Jest sporo fajnych odniesień, nawiązań, czy nawet identycznie zagranych scen i to wszystko, jak dla mnie na plus. Na minus fabuła, która nie dorównuje trylogii. Więcej mamy formy i zabawy niż treści. Niemniej fanom i tak ma prawo się spodobać.

pajki_filmaniak 7

Film nie taki straszny jakim go opisują pomyśleć że przez to już bym go dawno obejrzał 7/10

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…