Sześcioosobowa grupa przyjaciół, wybiera się na przejażdżkę skuterami śmiesznymi, w trakcie której jeden z nich ma wypadek i zostaje ranny. Szukając schronienia grupa dociera do opuszczonego schroniska, gdzie odnajdują planszę ouija zwaną "diabelskie oko". Próbując wywołać ducha przyzywają do naszego świata demona, który opętuje jednego z nich.

Niskobudżetowy i niestety taśmowy horror z przebłyskiem klimatu zatraconym złymi pomysłami. 3

Film jest typowym przykładem horroru lat 80. i początku 90., w którym grupka ludzi udaje się w odludne miejsce, gdzie atakuje ich morderca, a w tym przypadku demon, którego uwolnili, bawiąc się tablicą ouija. Sam scenariusz nie jest może całkowicie naiwny i po nijakim wstępie dostajemy przyzwoitą dawkę klimatu grozy. Niestety, zamiast brnąć w to, co stało się przed laty w kempingu, kultystów i symbole chrześcijańskie, ktoś wymyślił haitańską planszę oujia mającą się nijak do całej reszty. Z całością kłócą się również dodane na siłę sceny seksu, które same w sobie nie są złe, ale ich umiejscowienie woła o pomstę o nieba.

Demon Possessed (1993) -

Warto zaznaczyć, że w filmie nie zagrali żadni znani aktorzy, a przygoda z kinematografią zakończyła się dla większości na tej jedynej produkcji. Pomimo tego postacie nie wypadają wcale tak źle na tle innych tego typu horrorów. Oczywiście większość z nich jest jedynie „mięsem armatnim”, którego rolą jest spektakularna śmierć, więc nie doczekamy się z ich strony błyskotliwych kwestii. Ewentualnie panie zaprezentują widzowi jeszcze swoje wdzięki, bo czym byłby horror bez nagości.

Film dostarcza nam kilku mniej lub bardziej spektakularnych zgonów, wśród których najlepszy jest spadający sopel. Niestety, dla entuzjastów krwi i gore mam złą wiadomość, gdyż zabójstwa nie są pokazane aż tak dobitnie, jak można by oczekiwać. Jest to oczywiście efekt braków budżetowych, ale i pomysłu „wykończenie” bohaterów.

Demon Possessed (1993) -

„Demon Possessed” jest więc produktem niedopracowanym i zatracającym wiele z potencjału, jaki miał. Nic więc dziwnego, że dopiero niedawno ktoś zgodził się wydać ten film na DVD i Blu-ray, pozwalając, by ujrzał on światło dzienne po latach zapomnienia.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…