Prawie 20 lat temu Owen Strand jako jedyny z załogi strażaków przeżył akcję po atakach na WTC. Udało mu się potem odbudować remizę na Manhattanie. Po podobnej tragedii w Austin razem z synem rusza do Teksasu, żeby pomóc tamtejszym strażakom zacząć wszystko od zera. Mimo wielkomiejskiego stylu i pewności siebie Strand kryje przed światem sekret, który może stać się jego końcem.
Odcinki 50 dodaj odcinek
Sezony
W Austin Owen poznaje szefową ratowników medycznych Michelle Blake oraz policjanta Carlosa Reyesa. Do remizy przyjmuje różnorodnych, ale najlepszych kandydatów: nieustraszoną Marjan jest muzułmanką, Paul to transmężczyzna o zmyśle obserwacji godnym Holmesa, Mateo dopiero zaczyna karierę, ale największe wyzwanie stanowi Judd, który przeżył jako jedyny z poprzedniej załogi.
Załoga rusza na pomoc ofiarom wypadku na basenie ze sztuczną falą oraz osobom, które po zatruciu rtęcią zachowują się podobnie jak zombie. Tymczasem Owen musi pogodzić się ze swoją chorobą i wpływem skutków leczenia na jego wygląd. Z kolei Michelle trafia na nową poszlakę odnośnie jej zaginionej siostry, a TK ma problemy z odnalezieniem się w nowej relacji z Carlosem.
Remiza odbiera zgłoszenia w sprawie wypadku w silosie zbożowym, konkursu jedzenia steków oraz nietypowego intruza w domu. Tymczasem Judd zarzuca Owenowi, że ten faworyzuje syna, a Marjan czuje się wyrzutkiem w swoim nowym meczecie po tym, jak popularność zdobywa nagranie z akcji. Z kolei Owen pomaga Michelle w dotarciu do nowych informacji na temat zniknięcia jej siostry.
Potężne tornado pustoszy Austin, a Owen, Michelle i ich załogi próbują ratować ofiary, które nieszczęśliwie znalazły się na jego drodze.
Owen i reszta załogi zostają wezwani do bójki w klubie z męskim striptizem, do pożaru w magazynie z byczym nasieniem oraz protestu, na którym toksyczna męskość osiąga niespodziewane natężenie. Tymczasem Paul z wahaniem idzie na pierwszą randkę, Grace próbuje znów zbliżyć się do Judda, a Owen zaczyna odczuwać skutki uboczne chemioterapii.
Wezwania obejmują niefortunną podwózkę, wypadek na farmie oraz ceremonię pożegnalną, która może skończyć się kolejnym pogrzebem. Owen niespodziewanie znajduje wspólny język z byłym dowódcą jego jednostki, a Marjan i reszta załogi pomagają Mateowi w zdaniu egzaminów pisemnych.
Owen i reszta załogi ruszają na wezwanie do byka na parkingu z używanymi samochodami oraz mężczyzny, który wydaje się ofiarą porażenia prądem ze strony niedawnej mieszkanki Los Angeles. Tymczasem Owen stara się udowodnić, że jest wystarczająco sprawny fizycznie do pracy mimo przechodzenia chemioterapii, a Michelle zdobywa ważny trop odnośnie jej zaginionej siostry.
Owen, Michelle i reszta załogi ruszają na pomoc rodzinie, w której domu zalęgły się grzechotniki. Próbują też uratować cierpiącego na demencję mężczyznę, który wpakował się w niebezpieczną sytuację. Tymczasem Owen przygarnia psa, chorującego na raka, Michelle w końcu poznaje prawdę na temat zaginięcia jej siostry, a tragiczne zdarzenie wstrząsa całą załogą.
Owen i reszta załogi jadą do nieszczęśliwego wypadku podczas przyjęcia przyszłych rodziców oraz ratują ojca z synem, którzy utknęli w jaskini podczas wyprawy speleologicznej. Tymczasem T.K. z pomocą Owena rozlicza się z przeszłością, żeby zacząć nowy etap, Grace i Judd wspierają jego starzejącego się ojca, a Michelle poznaje prawdę na temat jej zaginionej siostry Iris.
W Austin wybucha chaos, kiedy burza słoneczna wywołuje zakłócenia w funkcjonowaniu sprzętu elektrycznego. TK zaczyna mieć wątpliwości na temat relacji z Carlosem, kiedy ten zaczyna zadawać kolejne pytania. Michelle odkrywa, że jej zaginiona siostra żyje i próbuje pomóc jej znowu stanąć na nogi.
Załoga rusza na wezwanie do czołgu, nad którym wojsko utraciło kontrolę w centrum Austin, oraz do wypadku na wyścigach wrotkarskich. Tymczasem nowy dowódca ratowników medycznych, Tommy Vega, dołącza do ekipy, a Owen spotyka ponownie swoją żonę i matkę TK-a, Gwyneth. Otrzymuje także nowe wiadomości na temat swojej choroby.

12. Lawa 2x2

0,0
Kiedy erupcja wulkanu doprowadza do wybuchu chaosu w Austin, załoga rusza na ratunek uczestników studenckiej imprezy nad basenem, rodziny grającej w minigolfa oraz kobiety osaczonej przez hordę skorpionów w mobilnym barze.
W Teksasie szaleją pożary, więc Evan Buckley, Henrietta Wilson i Eddie Diaz z remizy numer 118 w Los Angeles przyjeżdżają do Austin, żeby pomóc kapitanowi Strandowi i pozostałym członkom załogi. Podczas próby ratowania nastolatków, których ogień uwięził na biwaku, Owen i Hen muszą walczyć o życie w następstwie katastrofy helikoptera.
Załoga rusza na miejsce tragedii podczas wesela, a Grace pomaga seksualnej dominie oraz jej niewolnikowi, którzy pakują się w kłopoty. Tymczasem Owen i Gwyneth próbują określić charakter swojej relacji, a człowiek z przeszłości Marjan pojawia się znowu w jej życiu.
Judd przeżywa szok, kiedy orientuje się, kto został poszkodowany podczas ostatniego wezwania. Grace i Carlos muszą ratować kobietę dosłownie uwięzioną w przemocowej relacji, a na autostradzie dochodzi do koszmarnego wypadku.
Owen i TK ryzykują swoim życiem, żeby uratować dwóch braci, którzy utknęli na amatorsko zaminowanym terenie. Grace otrzymuje wezwanie od bliźniąt syjamskich, z których jedno umiera. Tommy przeprowadza rozmowy z kandydatami na ratownika medycznego, a matka Paula i jego dawno niewidziana siostra wpadają z niezapowiedzianą wizytą.
Załoga zostaje wezwana do pogrzebu, podczas którego pojawiło się kolejne ciało, a następnie do szpitala, gdzie doszło do awarii sprzętu do rezonansu magnetycznego. Owen i Tommy czują się nieswojo, kiedy Gwyn wprowadza się do domu Strandów, a Charles staje się rodzicem na pełen etat u Vegów. Z kolei TK doprowadza do komplikacji, kiedy obejmuje nowe stanowisko.
Napad na bank, pożar mieszkania oraz ciężarna kobieta zagubiona na parkingu piętrowym to wezwania dla załogi, które początkowo wydają się niepowiązane ze sobą. TK świętuje pierwszą rocznicę trzeźwości, a Owen i Gwyn mogą nie dotrwać jako para do końca tygodnia. Z kolei Carlos dostaje sprawę, nad którą musi pracować ze swoim ojcem, strażnikiem Teksasu.
Ryderowie walczą o życie po koszmarnym wypadku samochodowym. We wspomnieniach widzimy, jak tragedia z dzieciństwa doprowadziła do ich spotkania i późniejszych narodzin ich miłości.
Ratownicy ruszają na miejsce krwawej tragedii w lodziarni i pomagają uratować chłopca, który zaginął podczas swojego przyjęcia urodzinowego. Załoga musi też przeprowadzić rozmowę z Owenem, kiedy przypadkiem wyjawia on tajemnice swojemu nowemu współlokatorowi. TK i Carlos robią duży krok w swoim związku, a Grace uczy się polegać na innych po wypadku.

21. Zarzewie 2x11

0,0
Zmuszony do odpoczynku po operacji Owen (Rob Lowe) angażuje się w poszukiwania seryjnego podpalacza.
Wracający do formy Owen staje się głównym podejrzanym w śledztwie, dotyczącym seryjnego podpalacza. Z kolei TK i Carlos pakują się w pełną ognia sytuację, a Tommy'ego spotyka największa niespodzianka w życiu.
Owen (Rob Lowe) pomaga Tommy (Gina Torres) w nagłej sytuacji osobistej.
Owen (Rob Lowe) i reszta członków załogi ruszają do akcji, kiedy Austin opanowuje potężna burza piaskowa.
Niespodziewany mroźny front znad Arktyki przynosi śnieżycę w Austin, a razem z nią szereg związanych z pogodą nagłych wypadków. Tymczasem Owen musi sobie poradzić z zamknięciem Remizy 126, gdy Tommy, TK i Gillian próbują się odnaleźć w nowych miejscach pracy. Z kolei Judd i Grace przygotowują się do narodzin ich pierwszego dziecka.

26. Cienki lód 3x2

0,0
Kiedy niespodziewany arktyczny front i śnieżyca nadal sieją zamęt w Austin, Tommy, TK i Gillian ruszają na pomoc chłopcu, który wpadł do zamarzniętego stawu. Judd i Mateo dają z siebie wszystko, żeby uwolnić uwięzionego Paula, a Owen podejmuje drastyczne środki, chcąc ocalić mężczyznę, który został raniony nożem i pozostawiony na śmierć w ośnieżonym, górzystym terenie.
Gdy śnieżyca oraz niespodziewany arktyczny front nie przestają pustoszyć Austin, Owen stara się uratować życie uwięzionym migrantom. TK staje w sytuacji granicznej, a Grace szykuje się do narodzin dziecka.

28. Poród 3x4

0,0
Grace zostaje uwięziona przez śnieżycę, gdy zaczyna rodzić, a Judd, Owen i Tommy ścigają się z czasem, próbując ją odnaleźć.
Pierwsza randka Owena z piękną i utalentowaną szefową sztabu gubernatora Teksasu nie jest zbyt udana. Tymczasem członkowie załogi wyjeżdżają do pożaru domu i dowiadują się na miejscu, że zaginęła córeczka mieszkańców. Z kolei Judd poznaje nastolatka, który robi na nim ogromne wrażenie.
Wyatt, Owen i Judd zabierają podopiecznego na wspólne poszukiwanie kosmitów. Nastrój zmienia się błyskawicznie, kiedy natykają się na parę zwłok. Tommy dołącza do grupy dla owdowiałych, gdy po serii tajemniczych zjawisk w domu zaczyna wierzyć, że Charles próbuje się skontaktować z nią i dziećmi. Z kolei obawiająca się klątwy kobieta decyduje się na drastyczny krok.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…