Pięć nieczystych zagrań 2003

De Fem benspænd

Reżyseria
,
Scenariusz
Gatunek
Dokumentalny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-11-12 (kino), 2003-11-07 (świat)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Dania, Szwajcaria, Belgia, Francja
Inne tytuły
The Five Obstructions
Czas trwania
90 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
mee_ae 9

Lars von Trier i jego 5 nieczystych zagrań… – Lars von Trier słynie z swojego ciekawego podejścia do tworzenia filmów. Tym razem, wraz z swoim przyjacielem, dawnym nauczycielem z szkoły filmowej, Jørgenem Lethem, postanowił nakręcić, dokument. Jest to pewnego rodzaju eksperymentem, w trakcie którego, Lars chce pokazać, że pomimo wyznaczonych ograniczeń, wielki twórca jest w stanie przedstawić dzieło, które i tak wzbudzi w widzu zainteresowanie. Jednocześnie, prowadzi terapię, mającą uświadomić Jørgenowi, jego słabości, lęki, i pomóc mu je przełamać. Polega ona na wyznaczeniu konkretnych założeń w tworzeniu remak’ów z '67 do filmu "The perfect human", które stają się wyzwaniami dla Letha (który uważa je za nieczyste zagrania,np stworzenie filmu jakiegoś gatunku, animacji, której on osobiście nielubi).
Każde "wyzwanie", ukazuje twórczą wyobraźnię, Jørgena, starającego się sprostać odgórnym założeniom, oraz przedstawia swojego rodzaju dzieło.
Film stworzony na kubie przy użyciu 12 klatkowych ujęć, czy stworzona animacja, jest według mnie ukazaniem warsztatu twórczego Letha, który jest według mojej skromnej osoby niesamowity. Dotyczy się to również nakręceniu remak'u w najuboższym zakątku świata, przy nakrytym bogato stole. Obraz wzbudza w widzu niesmak. Uświadamia jak świat jest brutalny i czego my jako widzowie czasami nie widzimy oglądając go, a z czym czasem reżyser sam musi się zmierzyć.
Film nie trafi do gustu wielu osób, ale budzi on uczucia, wstrząsa oraz zachwyca .Dla osób, samych kręcących filmy, może stać się natchnieniem. Mi osobiście film bardzo się podobał. 8.3/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

mee_ae
35 punktów
Redox
4 punkty
nathalie
2 punkty
inq
1 punkt
jacks
1 punkt
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…