Malena 2000

Malèna

Malena to najpiękniejsza kobieta w Castelcuto, miasteczku na słonecznym sycylijskim wybrzeżu. Jej mąż walczy na froncie, trwa wojna, ale mieszkańcy Castecuto żyją własnym rytmem - plotkami, zawiściami i Maleną. Bo każde publiczne pojawienie się Maleny to prawdziwy spektakl. Towarzyszą jej pożądliwe spojrzenia mężczyzn i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 5 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Monica Bellucci
jako Malena Scordia
Giuseppe Sulfaro
jako Renato Amoroso
Gaetano Aronica
jako Nino Scordia
Pietro Notarianni
jako Profesor Bonsignore
Luciano Federico
jako Ojciec Renato
Matilde Piana
jako Matka Renato
Gilberto Idonea
jako Avvocato Centorbi
Gabriella Di Luzio
jako Mantenuta del Barone
Elisa Morucci
jako Lupetta
Pippo Provvidenti
jako Cusimano
Maria Terranova
jako Moglie Cusimano
Marcello Catalano
jako Porucznik Cadel

Fabuła

Malena to najpiękniejsza kobieta w Castelcuto, miasteczku na słonecznym sycylijskim wybrzeżu. Jej mąż walczy na froncie, trwa wojna, ale mieszkańcy Castecuto żyją własnym rytmem - plotkami, zawiściami i Maleną. Bo każde publiczne pojawienie się Maleny to prawdziwy spektakl. Towarzyszą jej pożądliwe spojrzenia mężczyzn i złośliwe plotki ich zazdrosnych żon. Armia kościstych wyrostków na rowerach podąża za nią wszędzie. Wśród tych chłopców jest Renato Amoroso, trzynastolatek, który przekształca swe pożądanie i swoją miłość do Maleny w bliską obsesji fantazję. Renato staje się jej cieniem. Jego rodzice podejmują próby oduczenia go tego "grzesznego" i "niezdrowego" zachowania - zabijają mu deskami okna, zabierają go do księdza egzorcysty i do prostytutki - Renato kontynuuje obserwację Maleny. Widzi, jak Malena staje się wdową, a następnie obiektem długo powstrzymywanej żądzy, zazdrości i gniewu. Widzi jak zostaje prostytuką i traci wszystko. Zostaje upokorzona, wydziedziczona przez ojca i trafia przed sąd. I wtedy Renato postanawia stawić czoła prowincjonalnej mentalności. Podejmuje ryzyko i pomaga Malenie w najbardziej nieoczekiwany sposób. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
krew, włochy, faszyzm, druga wojna światowa zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2001-03-30 (kino), 2000-10-27 (świat)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
USA, Włochy
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
102 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

antybohater 2018-04-23 7

chłopcy są nieźle pokręceni

Maciek_Przybyszewski 2010-04-20 8

Kwintesencja kobiecości – Oglądałem film kilka razy i za każdym razem nie mogę napatrzyć się na Monicę Bellucci. Jej filmowa parada przez miasto. Uwodzicielska, tajemnicza, kusząca, ale i niedostępna. To nie jest po prostu kobieta, którą potocznie nazwalibyśmy "laską". Monica Bellucci pokazała w "Malenie", że kobieta to cud natury, który fascynuje nie tylko 13-latka.

drfalck 2009-09-19

Dobry – Film mi się bardzo podobał . Końcówka była bardzo dobra i uważam że to jeden z lepszych filmów Monici Bellucci.

Edith 2009-09-19 8

8/10 – Zgodzę się z przedmówcami – pewnie nigdy nie zmusiłabym się obejrzeć do końca gdyby nie (zresztą moja ulubiona aktorka) Monica. A 8/10 daję dlatego, że pomimo niektórych głupkowatych scen ma ten film coś w sobie.

ALVAREZ 2009-07-08

MONICA BELLUCCI – Zgodzę się z justangel’em,gdyby nie Monica Bellucci film byłby raczej słaby,a może i jeszcze gorzej.Chociaż z drugiej strony jej rola nie była zbyt wymagająca.Ograniczała się praktycznie przez cały film do spacerowania po mieście.

Flames23 ALVAREZ 2009-07-08 9

> ALVAREZ o 2009-07-08 15:20 napisał:
> Ograniczała się praktycznie przez cały film do spacerowania po
> mieście.

Za to jak spacerowała, miodzio!.

Współtworzą