Zdrajca 2008

Traitor

Agent FBI Roy Clayton Guy Pearce prowadzi śledztwo w sprawie niebezpiecznego międzynarodowego spisku. Wszystkie tropy zdają się prowadzić do byłego oficera operacji specjalnych Samira Horna Don Cheadle. Ostanie najważniejsze akcje wywiadowcze zakończyły się fiaskiem agencji, ale zawsze w ich cieniu pojawiała się osoba Horna.… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 47 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Don Cheadle
jako Samir Horn
Guy Pearce
jako Roy Clayton
Jeff Daniels
jako Carter
Neal McDonough
jako Max Archer
Saïd Taghmaoui
jako Omar
Archie Panjabi
jako Chandra Banks
Lorena Gale
jako Melissa Horn
Jonathan Walker
jako Hayes
Simon Reynolds
jako Ted Blake
Mozhan Marnò
jako Leyla
Tom Barnett
jako Andrew Kelly

Fabuła

Agent FBI Roy Clayton Guy Pearce prowadzi śledztwo w sprawie niebezpiecznego międzynarodowego spisku. Wszystkie tropy zdają się prowadzić do byłego oficera operacji specjalnych Samira Horna Don Cheadle. Ostanie najważniejsze akcje wywiadowcze zakończyły się fiaskiem agencji, ale zawsze w ich cieniu pojawiała się osoba Horna. Międzynarodowa intryga przetacza się przez cały świat począwszy od Jemenu, poprzez Francję, Londyn i Amerykę. Obsesyjnie poszukujący prawdy Clayton, ma coraz więcej wątpliwości. Czy współpracujący z nim agenci i ex-wojskowi, aby na pewno są po tej samej stronie? Czy domniemany zdrajca nie jest jego sojusznikiem? opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
więzienie, terroryzm, ucieczka z więzienia, strzał w głowę zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-08-29 (świat)
Wytwórnia
Overture Films
Mandeville Films
Hyde Park Entertainment zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
114 minut
Budżet
22 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Avatar square 200x200

bodek75 2014-01-05 6

Thriller terrorystyczno-religijny. – Jak zwykle "policjanci świata" z USA w rolach głównych. Filmik całkiem zgrabnie zrealizowany , ale były też i momenty przynudnawe. Dobrze chociaż , że sam koniec nie jest przesłodzony.
6/10

Zawsze podczas oglądania takiego filmu czy przy okazji informacji z tv czy radia zadaję sobie pytanie : Co to takiego jest w człowieku , że w imię jakiegoś boga jest w stanie zabić innych ludzi ( nie rzadko niczemu niewinnych dzieci ) , a przy tym także i siebie pozbawić życia. Kim jest ten bóg , że na coś takiego daje im przyzwolenie.

master602 2012-08-25 7

7/10 – dobry polecam

trz3eci 2009-03-06 7

7/10 – warty obejrzenia bardzo sprawnie uknuta intryga pare zaskakujacych zwrotow akcji milo sie go oglada

Czechu 2009-02-28 7

8/10 – ciekawy film, który nie był w ogóle rozreklamowany, przynajmniej ja wcześniej o nim nie słyszałem. Trochę tematyka zamachowców się powtarza, ale całkiem wciągająca fabuła. Dobra rola Dona Cheadlea, dobre zdjęcia i ciekawie przedstawiona wizja zamachów od strony zamachowców. Do poły filmu nic nie jest jasne, może później można się spodziewać co się stanie, ale całkiem zaskakujący.

matt2 2008-12-22 7

7/10 – dobry – Choć dla osób które dużo oglądają filmów, konstrukcja tego – bohater który jest sam wobec świata – może wydawać się znana. Jednak dawno nie było nowego filmu w takiej właśnie kryminalno-dramatycznym klimacie i to tak wyważonego. Zawsze lepiej oglądnąć coś nowego, niż po raz 15ty "angielskiego pacjenta", czy "tożsamośc bournea" Nie ma rażących przegięć fabuły – a ostatnio bardzo często się to zdarza. Film zasługuje na mocną 7demkę i jest godny polecenia każdemu.

Współtworzą