Willie z parowca 1928

Steamboat Willie

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywanie, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy

Obsada Zobacz pełną obsadę

Walt Disney
jako Myszka Mickey

Fabuła

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywanie, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpada na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu. Timothy

Gatunek
Animowany, Komedia, Krótkometrażowy

Szczegóły

Premiera
1924-11-18 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Parowiec Willie
Czas trwania
8 minut

Recenzje

Wielkie początki małej myszki 10
  • 2007-06-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Walt Disney, zdecydował się stworzyć coś, co w tamtych czasach wydawałoby się wręcz niemożliwe, a jednak - stworzył pierwsze oficjalne kreskówki z Myszką Miki. Trwały one po 5-6 minut, lecz czas nie był ważny - ważne że oszołomiły publiczność na całym świecie, a przygody Mikiego w postaci komiksów, gier, seriali i filmów pełnometrażowych trwają do dziś. "Parowiec Willie" jest właściwie trzecią animacją o sławnej myszce, lecz ma najbardziej rozbudowaną ścieżkę dźwiękową i dlatego uważa się za jedną z najlepszych animacji o Myszce Miki z lat '30, '40, '50.

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy, że parowiec nie należy do niego. Szybko zaprzestał pogwizdywania, ponieważ kapitan statku rozkazał mu ładować zwierzęta na pokład, które muszą przewieźć. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpadł na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu.

Muszę przyznać że nigdy nie spodziewałbym się, że coś takiego byłbym w stanie zobaczyć. Świetna animacja (jak na lata '30) połączona z genialną muzyką i humorem, zyskała sobie u mnie miano arcydzieła. Postacie tutaj w ogóle nie mówią, czasem coś krzykną, chrząkną, śmieją się, a głosy podkładał sam Walt Disney.

Podsumowując, "Parowiec Willie" jest czymś wspaniałym i jest - obok "Vincenta" Tima Burtona - jedną z najlepszych krótkometrażowych animacji jakie mogłem zobaczyć. W tej chwili nadeszła nowa era dla kinematografii, bajki przesiąknięte są prymitywnym humorem i efektami komputerowymi, które koniecznie muszą załadować swoim producentom portfele. Ta animacja całkowicie nie spodoba się osobom, którym szczęka opada gdy widzą jakiś dobry efekt specjalny. "Parowiec Willie" na pewno spodoba się osobom, które lubią obejrzeć stare filmy, uwielbiają animacje Walta Disneya, bądź po prostu lubią Myszkę Miki. Ja ją gorąco polecam wszystkim, bez względu na wiek.

3 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Jest to pierwszy animowany film dźwiękowy. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 1

YanYool99 2018-06-10 8

Podoba mi się ta płynność animacji. Udźwiękowienie też spoko. Występuje tu znęcanie się nad zwierzętami, ale jako że jest fikcyjne, to nie mam nic przeciwko.

Współtworzą