Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Christophe Gans | ||
Scenariusz | Ocena | |
Christophe Gans
(scenariusz oryginalny) (adaptacja)
|
||
Stéphane Cabel
(adaptacja)
|
||
Producenci | Ocena | |
Richard Grandpierre
producent
|
||
Samuel Hadida
producent
|
||
Emmanuel Gateau
konsultant produkcji
|
||
Katerina Mattingley
producent wykonawczy
|
||
Alain Agostini
kierownik produkcji
|
||
Claude Albouze
kierownik produkcji
|
||
Christophe Anzoli
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jean-Louis Bergamini
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Laurent Chiomento
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Thierry Chuinard
kierownik produkcji
|
||
Anne Ferignac
kierownik produkcji
|
||
Emmanuel Libermann
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Virginia Lombardo
kierownik produkcji
|
||
Franklin Pedrosa
kierownik produkcji
|
||
Julien Pruvot
kierownik produkcji
|
||
Jérôme Servant
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Serge Szwarcbart
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Samuel Le Bihan
Grégoire de Fronsac
|
||
Mark Dacascos
Mani
|
7,1
|
|
Jérémie Renier
Thomas d'Apcher
|
||
Vincent Cassel
Jean-François
|
7,5
|
|
Émilie Dequenne
Marianne
|
||
Monica Bellucci
Sylvia
|
7,9
|
|
Jacques Perrin
Stary Thomas d'Apcher
|
||
Christian Marc
Sługa Thomas Agé
|
||
Karin Kriström
Bergère du Rocher
|
||
Philippe Nahon
Jean Chastel
|
7,0
|
|
Virginie Darmon
Gaduła
|
||
Vincent Cespedes
Żołnierz
|
||
Hans Meyer
Markiz d'Apcher
|
||
Jean-Paul Farré
Père Georges
|
||
Pierre Lavit
Jacques
|
||
Eric Prat
Kpt. Duhamel
|
||
Bernard Farcy
Laffont
|
7,4
|
|
Édith Scob
Pani de Morangias
|
5,0
|
|
Michel Puterflam
Biskup de Mende
|
||
Jean Yanne
Hr. de Morangias
|
||
Jean-Loup Wolff
Książę de Moncan
|
||
Jean-François Stévenin
Sardis
|
||
Nicolas Vaude
Maxime des Forêts
|
7,0
|
|
Max Delor
Szlachcic
|
||
Christian Adam
Szlachcic
|
||
Jean-Pierre Jackson
Szlachcic
|
||
Nicky Naudé
La Fêlure
|
||
Daniel Herroin
Blondin
|
||
Gaëlle Cohen
Wydra
|
||
Virginie Arnaud
Perliczka
|
6,0
|
|
Charles Maquignon
Lokaj
|
||
Frankie Pain
La Tessier
|
||
Isabelle Le Nouvel
Prostytutka brunetka
|
||
Albane Fioretti
Prostytutka
|
||
Clarice Plasteig dit Caffou
Prostytutka
|
||
Delphine Hivernet
Valentine
|
||
Juliette Lamboley
Cécile
|
||
Gaspard Ulliel
Louis
|
||
Pierre Castagne
Ojciec Cécile
|
||
Stéphane Pioffet
Chłop
|
||
Eric Laffitte
Wieśniak
|
||
Johan Leysen
Beauterne
|
5,0
|
|
Eric Delcourt
Asystent Camp Beauterne
|
||
André Penvern
Buffon
|
||
Bernard Fresson
Mercier
|
||
Christelle Droy
Bergère Dollines
|
||
Andres Fuentes
Chaumière, chłop
|
||
Nadine Marcovici
Jeanne
|
||
Jean-Claude Braquet
Pierre
|
||
David Bogino
Nożownik
|
||
Emanuel Booz
Oficer Bucher
|
||
François Hadji-Lazaro
Machemort
|
||
Pascal Laugier
Asystent Machemorta
|
5,0
|
|
Olivier Colat-Parros
Ręce Fronsaca w scenie wypychania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Dan Laustsen | ||
Shaun O'Dell
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Jean-Luc Bezeau
(główna pomoc techniczna)
|
||
Damien Auriol
(pomoc techniczna)
|
||
Stéphane Birzin
(pomoc techniczna)
|
||
Maurice Bricler
(pomoc techniczna)
|
||
Jean-Marc Duez
(pomoc techniczna)
|
||
Jan Gagnaire
(pomoc techniczna)
|
||
Pierre Garnier
(pomoc techniczna)
|
||
Eric Larsen
(pomoc techniczna)
|
||
Pierre-Yves Le Mée
(pomoc techniczna)
|
||
Laurent Martin
(pomoc techniczna)
|
||
Michel Strasser
(pomoc techniczna)
|
||
Gilles Minvielle
(pomoc techniczna) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Joseph LoDuca |
10
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Dominique Borg | ||
Montaż | Ocena | |
Xavier Loutreuil | ||
Sébastien Prangère | ||
David Wu | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
François Decaux | ||
Thierry François | ||
Jacques Aucomte | ||
Denis Bourgier | ||
Catherine Jarrier-Prieur | ||
Dźwięk | Ocena | |
Philippe Amouroux
mikser ponownego nagrania
|
||
Nicolas Becker
imitator dźwięku
|
||
Nicolas Becker
projektant dźwięku
|
||
Yannick Boulot
operator dźwięku
|
||
Fabrice Conesa
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Colette Constantini
montaż dźwięku
|
||
Jean De Sagey
operator postsynchronu
|
||
Francesca Dodd
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Patrick Dodd
mikser
|
||
François Fayard
montaż dźwięku
|
||
Vincent Guillon
montaż dźwięku
|
||
Cyril Holtz
mikser ponownego nagrania
|
||
Florent Lavallée
mikser
|
||
Jean-Paul Mugel
dźwięk
|
||
Yves-Marie Omnes
mikrofoniarz
|
||
Richard Partlow
imitator dźwięku
|
||
Pierre Picq
mikrofoniarz
|
||
Alexis Place
montaż dźwięku
|
||
Leslie Shatz
mikser
|
||
Stéphane Soye
mikrofoniarz
|
||
Pierre Tucat
mikrofoniarz
|
||
Thanos Kazakos
operator postsynchronu (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ann Scibelli
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Frédéric Alhinho
kaskader
|
||
Virginie Arnaud
kaskader
|
6,0
|
|
Joseph Beddelem
kaskader
|
||
Didier Biddar
kaskader
|
||
Vincent Cespedes
kaskader
|
||
Ken Chung
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Gaëlle Cohen
kaskader
|
||
Jérôme Colas
kaskader
|
||
Thierry Delhilf
kaskader
|
||
Gil Demurger
koordynator kaskaderów
|
||
Jean-Jacques Desplanque
kaskader dublujący
|
||
Richard Dieux
koordynator kaskaderów
|
||
Pascale Dinizani
kaskader dublujący
|
||
Alain Figlarz
kaskader
|
6,0
|
|
Jérôme Gaspard
kaskader dublujący: Samuel Le Bihan
|
||
Thierry Guerrib
kaskader
|
||
Cyrille Hertel
kaskader
|
||
Karim Hocini
kaskader
|
||
Emmanuel Lanzi
kaskader
|
||
Alberto Martello
kaskader
|
||
Pascal Mercuri
kaskader dublujący
|
||
Alexis Ngo
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Stéphane Orsolani
kaskader dublujący
|
||
Sébastien Peres
kaskader
|
||
Gilbert Perez
kaskader dublujący: Samuel Le Bihan
|
||
Cyril Raffaelli
kaskader
|
||
Catherine Robert
kaskader dublujący
|
||
Thierry Saelens
kaskader dublujący
|
||
Olivier Schneider
kaskader dublujący
|
||
Michaël Troude
kaskader
|
||
Frédéric Vallet
kaskader
|
||
Frédéric Vallée
kaskader
|
||
Jackie Yeung
koordynator kaskaderów
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…