Nieodwracalne 2002

Irréversible

Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel zagrali w obrazie Noego parę, której związek wystawiony został na ogromną próbę. To film o mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość, zemścić się na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego ukochaną. "Nieodwracalne" to opowieść o tym, że nasz los nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Monica Bellucci
jako Alex
Vincent Cassel
jako Marcus
Albert Dupontel
jako Pierre
Jo Prestia
jako Le Tenia
Philippe Nahon
jako Philippe
Stéphane Drouot
jako Stéphane
Jean-Louis Costes
jako Pobity mężczyzna
Mick Gondouin
jako Mick
Mourad Khima
jako Mourad
Hellal
jako Layde
Le Quellec
jako Inspektor

Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel zagrali w obrazie Noego parę, której związek wystawiony został na ogromną próbę. To film o mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość, zemścić się na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego ukochaną. "Nieodwracalne" to opowieść o tym, że nasz los nie pozostaje w naszych rękach, pisze się sam. My decydujemy jedynie o tym, jak wiele potrafimy znieść. Śmierć jest nieunikniona, a czas, podobnie jak ból, radość i przyjemność to jedynie wytwór naszej wyobraźni. Ten film, napisany i zrealizowany w rekordowym czasie opisuje odwieczną zależność między krzywdą a zemstą. Zemsta jest nieodwracalna, podobnie jak dokonana krzywda. Tak jak każdy uczynek, tak jak wszystkie rzeczy w naszym życiu. Przed nami tylko jedna droga. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Dla dorosłych
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, sadyzm zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2003-01-24 (kino), 2002-05-22 (świat), 2003-06-06 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
Irreversible
Wiek
od 21 lat
Czas trwania
95 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Reżyser miał tylko kilka stron notatek a wszystkie dialogi były improwizowane. zobacz więcej

Komentarze do filmu 12
bizarre 9

9/10 – Wstrząsający film, który poleciłbym każdemu, jednak nie każdy powinien go obejrzeć. Zawiera bardzo brutalne i drastyczne sceny, które niektórych mogą przerazić. Ciężko się ogląda pierwszą połowę filmu, ale po obejrzeniu całości byłem pod ogromnym wrażeniem. Film składa się z kilku/kilkunastu scen (każda to nieprzerwane ujęcie) w odwróconym porządku chronologicznym, zabieg ten daje piorunujący efekt.

atharoth 8

Warty obejrzenia – Kino wysokiej klasy. Bardzo ciekawe przedstawienie akcji. Oglądamy sceny niejako od końca do samego początku (nie wiem jak to nazwać, retrospekcja?) a mimo wszystko jest zaskoczenie. Wciąga, wzbudza skrajne emocje, zostaje w pamięci – czego więcej chcieć od dobrego filmu?
Polecam wszystkim

justangel 10

10/10 – Film ten obejrzałam w dwóch ratach. Nie byłam w stanie w jednym ciągu obejrzeć głośnej sceny gwałtu… Wzbudziła we mnie zbyt wiele emocji, i oglądanie kontynuowałam dopiero następnego dnia.
Ogólnie jest to na pewno film, który trzeba zobaczyć, ale wracać się do niego zapewne nie będzie.
Jest fenomenalnie nakręcony, ujęcia nakręcone bez cięć, dające bardzo specyficzny odbiór, jakby się było na miejscu. A to potęguje jeszcze bardziej emocje, więc nie ma się co dziwić, że co wrażliwsi nie wysiedzieli w kinie do końca.
Bellucci i Cassel jak zwykle zagrali bardzo dobrze.

pajki_filmaniak 2

najgorszy film jaki widziałem z Moniką

Lemiur 10

Niewątpliwie arcydzieło. Perfekcyjnie kunsztowna forma, przemyślana w każdym szczególe. Co do treści, dwie sceny drastyczne, ale nie jest to przemoc nieuzasadniona (jak w głupich filmach); ona wynika z psychologii bohaterów i logiki wydarzeń. Reżyser nie oszczędza widza, ale ten nurt kina tak ma, że pokazuje cięmną stronę życia bez ogódek. Prowokuje do refleksji.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Lemiur
103 pkt.
2
jacks
64 pkt.
4
Aseq
28 pkt.
5
pacino
15 pkt.
6
o1o6
10 pkt.
7
zuczek
7 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…