Demon opętania 1988

Transformations

Zainfekowany przez obcą formę życia pilot kosmicznego transportowca ląduje awaryjnie na planecie więziennej. Jego przemiana zaczyna zagrażać całej populacji kolonii karnej.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Rex Smith
jako Wolfgang Shadduck
Lisa Langlois
jako Miranda
Patrick Macnee
jako Ojciec Christopher
Christopher Neame
jako Calihan
Michael Hennessy
jako Stephens
Cec Verrell
jako Antonia
Benito Stefanelli
jako Vapes
Donald Hodson
jako Kane
Loredana Romito
jako Bonnie

Fabuła

Na pokład statku kosmicznego Wolfganga Shadducka, przedostaje się obcy. Przybrawszy postać pięknej kobiety potwór, spędza z nim namiętną noc, po której na statku dochodzi do poważnej awarii i lądowania na planecie, będącej kolonią karną. Sądząc, że wszystko było tylko snem, Wolfgang nic sobie z tego nie robi, ale z czasem jego ciało zaczyna mutować, roznosząc nieznaną zarazę. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
sen, morderstwo, obcy, ucieczka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Wytwórnia
Dove Corporation Ltd.
Empire Pictures
New World Pictures
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
84 minut

Recenzje

Miało być poważnie, a wyszło komicznie. 4
  • 2011-02-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Transformations jest jednym z wielu rip offów kultowego Obcego, powstałym na fali jego sukcesu. Obraz był debiutanckim dziełem zarówno reżysera Jaya Kamena jak i scenarzysty Mitcha Briana, a jego zasłużona klapa pogrążyła ich obu.

Ogólny zarys fabuły jest nawet oryginalny i prezentuje się przyzwoicie. Jest to bodajże drugi film jaki widziałem, w którym akcja rozgrywa się w przyszłości, a zamiast potworów mamy do czynienia z demonami. Niestety im dalej tym wszystko zaczyna robić się mdłe i nijakie. Rozumiem, że ograniczenia budżetowe nie pozwoliły na rozwiniecie skrzydeł, ale można by to ułożyć jakoś bardziej logicznie.

Mocno zawodzą efekty specjalne i charakteryzacja. Mamy co prawda pokazanego potworka/demona na początku i w końcówce, ale to (poza kilkoma ujęciami zarażonej skóry) jest wszystko. Co gorsza całość scen z udziałem statków kosmicznych i stacji więziennej wycięto z innych filmów i na kolejnych ujęciach wyglądają one inaczej, co niestety widać.

Tandetnie nawet jak na lata 80 prezentują się kostiumy bohaterów. Wszystko już na pierwszy rzut oka wygląda sztucznie, jest niedopasowane i pospolite. To samo tyczy się lokacji, których uświadczymy jedynie kilka.

Ciężko jest na poważnie pisać o takim filmie pokroju Demona opętania, głównie dlatego, że jest to typowy przykład produkcji zrealizowanej całkowicie na poważnie, która ostatecznie okazuje parodią filmów o potworach.

Spodziewałem się po tym filmie znacznie więcej i niestety przerost moich oczekiwań jeszcze bardziej go pogrążył. Jest to mocno przeciętne Sci-Fi, którego nie polecam nawet zagorzałym fanom gatunku. Aż dziw bierze, że film wydano w Polsce, ale od czego mieliśmy niezapomnianego dystrybutora Imperial Entertainment Poland.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą