Serial składający się z kryminalnych dreszczowców. Każdy z epizodów stanowi odrębną całość, a jedynym wspólnym elementem są milicjanci prowadzący śledztwo. Poszczególne opowiadania bazują na oryginalnych materiałach uzyskanych z archiwów Milicji Obywatelskiej.
Odcinki 21 dodaj odcinek
Sezony
Milicję alarmują doniesienia o włamaniach do grobowców i trumien, w których są zwłoki sprowadzane z Anglii. W trakcie śledztwa Borewicz wpada na trop dwojga wspólników, którzy w trumnach ze zwłokami przemycali do Polski złoto i dolary. Porucznik podąża ich śladem…
Nieznani sprawcy włamują się do wagonu pocztowego i kradną pół miliona. Okazuje się, konwojenci zostali uśpieni środkiem nasennym podanym w piwie. Kto podał im ten środek? Podejrzanych jest kilku, jednak prawda okazuje się zaskakująca. By wykryć sprawcę, Borewicz zastawia pułapkę…
Porucznik Borewicz prowadzi dochodzenie w pozornie banalnej sprawie. Ofiarą jest kobieta, która wypadła na ulicę podczas mycia okna. Nie wiadomo jednak, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo. Czy porucznik wyjaśni tę zagadkę?
W jednej z warszawskich restauracji zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Do jego mieszkania ktoś się włamuje i ginie stamtąd żółta teczka. Okazuje się, że zawierała ona dane obciążające szereg znanych osób. Najprawdopodobniej były one szantażowane przez zamordowanego… Kto z nich jest mordercą?
Borewicz zostaje oddelegowany do ośrodka kempingowego na Mazurach. Podejmuje pracę ratownika, by na miejscu sprawdzić informacje o działającej tu grupie przestępczej. Na kempingu ścierają się konkurencyjne szajki. Gdy zostaje zamordowany kierownik ośrodka, Borewicz podejmuje oficjalne śledztwo.
Więcej informacji

Proszę czekać…