Ucieczka Logana 1976

Logan's Run
Film

W przyszłości jedyną ucieczką przed zniszczonym środowiskiem okazało się dla człowieka zamieszkanie w sterylnym mieście odgrodzonym od świata. Panuje tam jednak ważne prawo, ludzie po przekroczeniu trzydziestego roku życia, nie mogą dłużej egzystować w tym świecie i muszą poddać się reinkarnacji. Nad przestrzeganiem… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
  • oraz inna 1 nagroda, 2 nominacje i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Michael York
jako Logan
Richard Jordan
jako Francis
Jenny Agutter
jako Jessica
Farrah Fawcett
jako Holly
Peter Ustinov
jako Starzec
Randolph Roberts
jako Mężczyzna w sanktuarium
Lara Lindsay
jako Uciekinierka
Gary Morgan
jako Billy
Michelle Stacy
jako Mary
Laura Hippe
jako Klientka

W przyszłości jedyną ucieczką przed zniszczonym środowiskiem okazało się dla człowieka zamieszkanie w sterylnym mieście odgrodzonym od świata. Panuje tam jednak ważne prawo, ludzie po przekroczeniu trzydziestego roku życia, nie mogą dłużej egzystować w tym świecie i muszą poddać się reinkarnacji. Nad przestrzeganiem zalecenia komputera centralnego czuwa armia strażników, wśród nich Logan, któremu komputer polecił odszukać miejsce, gdzie ukrywają się buntownicy, próbujący uchylić się od rozporządzeń władzy. Logan odkrywa, że reinkarnacja tak na prawe nie istnieje a poddawani jej ludzie są po prostu zabijani. Poruszony tym odkryciem, przyłącza się do buntowników i postanawia uciec z miasta. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Akcja, Przygodowy
Słowa kluczowe
robot, przyjaźń, śmierć, eksplozja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1976-06-23 (świat)
Wytwórnia
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
120 minut
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
dawidek98 8

Bardzo dobry film. Widać, dla ogółu społeczeństwa science-fiction jest bardzo skomplikowane w odbiorze i wolą się podniecać takimi ścierwami jak Nietykalni, Patrykiem Vegą i tym podobnymi. A fantastyka naukowa daje nam odpowiedzi na pytania, co będzie dalej z Ziemią i samą ludzkością, jak będziemy się zachowywać w taki, a nie inny sposób, czy istnieje inna cywilizacja od naszej, daje też nam odpowiedź na pytanie skąd się tu wszyscy wzięliśmy. To jest gatunek, z którym każdy powinien chociaż częściowo się zapoznać.

Anonimowy

Dobry fantastyk… – Film zrealizowany częściowo techniką holograficzną (dostrzegalną jedynie w specjalnie przystosowanych kinach) z dynamiczną akcją i dobrymi kreacjami aktorów. Ogólnie film warty uwagi również ze względu na ciekawy scenariusz.

Asmodeusz Anonimowy 7

popieram mimo lat ciągle dobrze się to ogląda

rumiko Anonimowy

z przyjemnością wciąż od czasu do czasu do niego wracam ;]

simonperch 1

Spać, spać spać! Cóż za nudne bzdury.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
191 pkt.
2
Asmodeusz
24 pkt.
4
Asia
10 pkt.
6
kaskader
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…