Do ciebie, człowieku 2007

Du levande

Film "Do ciebie, człowieku" Roya Anderssona opowiada o fascynujących i nieprzewidywalnych, acz często chorobliwych odsłonach ludzkiej egzystencji. Złożony z kilkudziesięciu, pozornie niepowiązanych ze sobą scen, których nastrój oscyluje między komedią a dramatem, obraz szwedzkiego reżysera uderza w widza z niewiarygodną siłą.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Håkan Angser
jako Psycholog
Eric Bäckman
jako Micke Larsson
Patrik Anders Edgren
jako Profesor
Björn Englund
jako Trębacz
Lennart Eriksson
jako Mężczyzna na balkonie
Pär Fredriksson
jako Sprzedawca dywanów
Gunnar Ivarsson
jako Biznesmen
Leif Larsson
jako Stolarz
Jessica Nilsson
jako Nauczycielka
Jörgen Nohall
jako Uffe

Fabuła

Film "Do ciebie, człowieku" Roya Anderssona opowiada o fascynujących i nieprzewidywalnych, acz często chorobliwych odsłonach ludzkiej egzystencji. Złożony z kilkudziesięciu, pozornie niepowiązanych ze sobą scen, których nastrój oscyluje między komedią a dramatem, obraz szwedzkiego reżysera uderza w widza z niewiarygodną siłą. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia
Słowa kluczowe
sen, inwazja, seks, surrealizm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-07-20 (kino), 2007-05-24 (świat), 2010-07-23 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Szwecja, Dania, Norwegia, Francja, Niemcy
Inne tytuły
Nous, les vivants (Francja)
You, the Living (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
95 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Możliwe spoilery Roy Andersson o filmie Do ciebie, człowieku — Temat i konwencja Ciągle zadaję sobie pytanie o to, jak wykorzystujemy nasz czas na ziemi. Odpowiedzi na nie szukam, robiąc filmy. Ukazuję w nich scenki, przykłady z życia ludzi i mam nadzieję, że efekt jest humorystyczny. Jednak moje historie bywają również smutne. Życie jest przecież tragiczne, wszyscy kiedyś przemijamy… Pod koniec życia prawdopodobnie każdy... zobacz więcej

Komentarze 1

Avatar square 200x200

bizarre 2015-02-06 3

3/10 – Kilkadziesiąt mniej lub bardziej powiązanych ze sobą scen, które są mniej lub bardziej zabawne, życiowe czy smutne. Całość jest za to po prostu nudna. Reżyser chciał opowiedzieć o życiu poprzez proste scenki i jak najbardziej mu się to udało, ale to wcale nie oznacza, że film jest udany.
Z opisów wywnioskowałem, że dostanę prawdziwy komediodramat z dużą dawką czarnego humoru i surrealizmu i niestety żadne z moich oczekiwań nie zostało spełnione. Film ani razu dobrze nie uderza w dramatyczną strunę, a momenty, w których się uśmiechnąłem policzyłbym na palcach jednej ręki, z zapasem.
Na plus zaliczam zdjęcia i scenografię. Wszystkie scenki są nakręcone przez statyczną kamerę i każdy kadr jest bardzo ładnie wypełniony i zainscenizowany.
Za to bardzo bardzo dużym minusem filmu jest muzyka, która dobrze nadawałaby się na festyn, a w "Do ciebie, człowieku" ma prawdopodobnie spotęgować komizm, groteskę (których jak już wspomniałem brakuje). W efekcie irytuje i ciężko być wobec niej obojętnym.

Współtworzą