Filmy kościół, pentagram

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kościół, pentagram. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Luwrze zostaje zamordowany kustosz muzeum. Wnuczka ofiary prosi o pomoc w rozwiązaniu sprawy historyka i badacza symboli - Roberta Langdona.
Cotton Marcus ma już dość oszukiwania ludzi, odprawiając fałszywe egzorcyzmy. By raz na zawsze z tym skończyć postanawia się zdemaskować i nagrać wszystko przy udziale ekipy telewizyjnej. Tylko, że to co miało być kolejnym, rutynowym zadaniem okazuje się czymś więcej, a Cotton po raz pierwszy staje naprzeciw prawdziwego zła.
Milton prowadził barwne, aczkolwiek niezbyt długie życie gangstera, za które słusznie trafił do piekła. Po kilku latach nieustannej męki Milton, widzi jak jego jedyna córka zostaje zamordowana, a niedawno narodzona wnuczka porwana, przez członków satanistycznej sekty. Chcąc ją ratować przed złożeniem w ofierze, ucieka z piekła i powróciwszy na ziemię, rusza śladem Jonaha Kinga i jego ludzi. Po drodze w jego zemstę miesza się Piper.


Omen

5,7
Robert Thorn to amerykański dyplomata, którego żona, Kathryn, przeszła właśnie ciężki poród i jeszcze nie wie, że ich dziecko zmarło. Pod wpływem szpitalnego kapelana Robert decyduje się uznać za swojego innego chłopca urodzonego tej samej nocy, którego matka zmarła, i nigdy nie powiedzieć o tym żonie… Thorn zostaje ambasadorem w Wielkiej Brytanii i rodzina zamieszkuje w posiadłości pod Londynem. Zaczyna dochodzić do niepokojących zdarzeń, związanych w pewnym sensie z pięcioletnim obecnie Damienem. Kłopotliwe incydenty stają się coraz częstsze, a pani Baylock, nowa opiekunka, zdaje się oddawać chłopcu dewocyjną cześć. Na rodzinę pada cień tragedii. Wkrótce Thorn poznaje prawdę i musi poświęcić siebie, aby ocalić świat przed niewyobrażalną trwogą – przepowiednia jest jasna, a znaki niepodważalne: nadchodzi Armagedon.
Zbliża się koniec XX wieku. Po dwóch tysiącach lat panowania Chrystusa zgodnie z przepowiednią na Ziemię ma zstąpić Szatan, który przybierze ludzką postać. Maya (Winona Ryder), nauczycielka języka francuskiego ze szkółki parafialnej, po pracy uczestniczy w egzorcyzmach, odprawianych przez miejscowego duchownego. Podczas jednego z obrzędów kobieta wpada na trop osoby, w którą ma wcielić się Antychryst. Jest to wzięty nowojorski pisarz, ateista i sceptyk Peter Kelson (Ben Chaplin). Maya musi przekonać tego chłodnego intelektualistę, że tylko on może powstrzymać nadchodzącą Apokalipsę...
Druga połowa XIII wieku. Na półwyspie Iberyjskim trwają walki pomiędzy królestwami chrześcijańskimi i muzułmańskimi. Chrześcijański rycerz Rodrigo powraca z wojny do domu. Po przyjeździe dowiaduje się, że jego zamek został zdobyty przez muzułmanów, a jego najstarszy syn został zamordowany przez wojowników Abu Bakra. Rodrigo poprzysięga zemstę.

Słowa kluczowe