Filmy korea południowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje korea południowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dawno, dawno temu w Krainie Mrożonek mieszkała dwójka przyjaciół — Gofcia i Mochi — która bardzo chciała zostać kucharzami. Był jednak pewien problem: wszystkie ich potrawy były wykonane z lodu. Pewnego dnia nasi miłośnicy smaków mieli jednak szczęście i zostali pracownikami wesołego supermarketu. Tak zaczyna się ich gastronomiczna przygoda życia. Z pomocą nowych przyjaciół, jak właścicielka supermarketu Michelle Obama i magiczny latający wózek, który zostaje ich przewodnikiem, ruszają w wielką i wieloskładnikową podróż. Odwiedzają kuchnie, restauracje, farmy i domy z całego świata, gdzie przygotowują przeróżne potrawy z użyciem lokalnych produktów. Pomagają im znani szefowie kuchni, domorośli kucharze, dzieci oraz gwiazdy. Nasza para świeżych odkrywców zbiera więc ziemniaki w Andach w Peru, próbuje przypraw we Włoszech, przygotowuje zupę miso w Japonii i odwiedza wiele innych miejsc na kulinarnej mapie świata, przy okazji odkrywając, że każdy posiłek to okazja do zawarcia nowych znajomości. Serial o Gofci i Mochi to nowatorska propozycja dla dzieci i dorosłych, którzy lubią wspólnie gotować oraz poznawać różne kultury.
Tak właśnie wygląda życie studentów, którzy twierdzą, że „to wszystko nie ma sensu”, ale nie chcą przegapić szansy na miłość i przyjaźń. Se-wan i jej przyjaciele mieszkają w międzynarodowym akademiku, gdzie śmiech i łzy są na porządku dziennym. Se-wan to administratorka akademika zaprawiona w sztuce przetrwania, która nie marnuje ani sekundy swojego życia; Jamie to Amerykanin koreańskiego pochodzenia, który pod atrakcyjnym wizerunkiem skrywa tajemniczą tożsamość; Sam to czarujący, ale zazdrosny pozer; Minnie to Tajka, która uwielbia koreańskie dramaty i przystojnych facetów; Hyun-min to kombinator, który mieszka w międzynarodowym akademiku nielegalnie; Terris to casanova z Trynidadu i Tobago; Carson to żywiołowa Amerykanka, która czeka, aż jej chłopak zakończy służbę wojskową; Hans to chłopak ze Szwecji, który trzyma się swoich zasad i ceni dobre maniery.
Alex Grady po kilku latach nieobecności na ringu, niespodziewanie otrzymuje szansę do wzięcia udziału w eliminacjach kadry USA na mecz karate z Południową Koreą. Po kilku walkach udaje mu się zakwalifikować do wybranej piątki. To jednak dopiero początek, bo od teraz zaczyna się morderczy trening mający ich przygotować zarówno fizycznie jak i teoretycznie do walki z Koreańczykami.


Dwóch obcych sobie Tajów przypadkiem spotyka się w Korei Południowej. Przy asyście cudownej zimowej scenerii przeznaczenie pcha ich ku sobie każdego dnia, rozbudzając w ich sercach nieznane im dotąd uczucia.
Film zrealizowany na podstawie noweli Maxa Brooksa. Po 10 latach strasznej i wyniszczającej wojnie ludzi z zombie świat nie jest już taki jak dawniej. Ludzie nie są na szczycie łańcucha pokarmowego, a Ziemia jest opanowana przez potwory z piekła rodem.
Poezja to poruszający dramat o poszukiwaniu piękna za wszelką cenę. Życie Miry nie przedstawia się różowo. Starsza kobieta mieszka z marudnym, szesnastoletnim wnukiem w małym mieście nad rzeką Han. Pewnego dnia trafi a na zajęcia z poezji w lokalnym domu kultury. Dostaje tam zadanie by napisać pierwszy w życiu wiersz. Kobieta pamięta jak w dzieciństwie jeden z nauczycieli mówił jej, że ma zadatki na poetkę, dlatego teraz ma nadzieję, że nowa pasja nada sens jej życiu. Tymczasem brutalny gwałt i samobójstwo nastolatki z sąsiedztwa oraz próby ukrycia tragedii przed światem postawią Mirę przed trudnym życiowym wyborem.
Ryu, zielonowłosy, głuchoniemy pracownik huty, zbiera pieniądze na przeszczep nerki dla swojej siostry. Chłopak, który nie może oddać siostrze swojej nerki (ma inną grupę krwi), postanawia sprzedać ten cenny organ na czarnym rynku. Jednak po operacji, budzi się nagi na pustym parkingu. Handlarze oszukali go, a on musi znaleźć inny sposób na uratowanie życia swojej siostrze.
Grupa gangsterów porywa małą dziewczynkę. Pechowo dla nich w jej obronie staje niepozorny dozorca.
W roku 2029 podzielone przez lata Korea Północna i Południowa przygotowują się do ostatecznego pojednania i połączenia w jedno państwo. Są jednak siły, które próbują temu zapobiec. Jedną z nich jest organizacja do walki z terroryzmem, z którą powołany zostaje specjalny oddział komandosów zwany Wilczą brygadą. Jak się wkrótce okazuje ich najtrudniejszym przeciwnikiem wcale nie będą terroryści.
Zimą 2013 roku Yong Joon i Jae Seong, członkowie Koreańskiej Armii Ludowej, zostają przyłapani w niedwuznacznej sytuacji przez swojego przełożonego. Yong Joon decyduje się wtedy na ucieczkę z Korei Północnej, pozostawiając Jae Seonga całkiem samego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…