Filmy francuski akcent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje francuski akcent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sześciu szalonych Pythonów w swoim najbardziej zwariowanym filmie! John Cleese, Graham Chapman, Terry Jones, Eric Idle, Terry Gilliam, Michael Palin postanawiają wyjaśnić Sens Życia. Ci niepoprawni Brytyjczycy prezentują żarty na temat różnorodnych części ciała i ich funkcji, wydarzeń wojennych, cudu narodzin oraz tego, co czeka na nas w niebie. Dla Pythonów nic nie jest świętością. Po obejrzeniu ich w akcji zaczniesz patrzeć na życie inaczej. Humor w tej opowieści jest szczery i radosny.
Danny Ocean i jego wspólnicy chcą dokonać trzech dużych napadów na terenie Europy.
Pod ulicami Paryża kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret. Horror „Jako w piekle, tak i na ziemi” to podróż przez szaleństwo i terror, wdarcie się głęboko w ludzką psyche. To odkrycie, że każdego z nas ścigają jego własne demony.


Boski

6,8
Giulio Andreotti przedstawiony w filmie to postać nietuzinkowa: trzykrotny premier Włoch, na różnych stanowiskach pozostawał u sterów władzy przez blisko cztery dekady, zawsze pewny siebie i nieczuły na różne koleje losu. Mówiono o nim, że gdy cały Rzym śpi on jeden pracuje...

Brazil

7,3
Utopijna rzeczywistość, w której biurokracja i kontrole rządowe są codziennością. Sam Lowry jest urzędnikiem Ministerstwa Informacji. W ciągu dnia kontroluje prace komputerów, nocą snuje fantazje, w których jest skrzydlatym bohaterem walczącym z potworami i ratującym piękną dziewczynę.

Poirot

8,0
Opowieść o mężczyźnie, który za wszelką cenę stara się unikać ryzyka, chociaż pracując w firmie ubezpieczeniowej poświęcił jego analizowaniu całe życie. Pewnego dnia jednak, wbrew swoim zasadom, angażuje się w bardzo ryzykowny związek, który przewraca jego ustabilizowane życie do góry nogami.
Kate wyrusza do Paryża aby odbić swojego narzeczonego z rąk innej kobiety. W samolocie poznaje uroczego a zarazem irytującego złodzieja.
Pewnego dnia Tom (James Franco) i Anna (Kate Hudson) odkrywają, że mężczyzna, który wynajmował od nich dom, nie żyje. Wśród pozostawionych przez niego rzeczy znajdują torbę wypełnioną po brzegi banknotami. Nie zastanawiając się zbytnio, postanawiają zatrzymać pieniądze. Decyzja ta okaże się brzemienna w skutkach, ściągając na nich zainteresowanie niezwykle podejrzliwego detektywa (Kate Hudson) oraz przestępców, do których należała pochodząca z rabunku kasa.
Film jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky'ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michel Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę. Dodatkowo ubarwił ją również fantastycznymi animacji, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky'ego.

Słowa kluczowe