Filmy niewolnik, walka, pułapka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje niewolnik, walka, pułapka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W trackie swojej wędrówki po świecie heros Maciste dociera do Egiptu, którego władca jest pod magicznym wpływem królowej Smedes. Chcąc pomóc niewolnikom, Maciste staje na czele rewolty przeciwko despotycznej władczyni.
Marcus Aquila przybywa do Brytanii by objąć dowództwo nad jednym z tamtejszych fortów i swoimi czynami zmyć hańbę ciążącą na jego rodzie. Kilka dni później garnizon zostaje zaatakowany. Rzymianie wygrywają bitwę, ale ciężko ranny Marcus wraca do domu, z powodu niezdolności do dalszej służby. Gdy wszelka nadzieja na sławę pryska, nasz bohater dowiaduje się o możliwości odzyskania orła zaginionego przed laty dziewiątego legionu. Bez wahania wyrusza więc do Brytanii wraz z pochodzącym stamtąd niewolnikiem Escą.
Po zakończeniu wojny trojańskiej jeden z greckich statków rozbija się u wybrzeży Egiptu. Z katastrofy cało wychodzi jedynie Menelao i królowa Helena. Jakiś czas później oboje docierają na dwór faraona Tutmesa. Menelao znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Helena wraz z jej dawnym strażnikiem Aryanem, zostaje uwikłana w morderstwo Tutmesa.


Rzymski dowódca dowiaduje się, że jest synem Spartakusa i jak ojciec wznieca powstanie niewolników.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
W postapokaliptycznym świecie, gdzie miasta są mobilne i walczą ze sobą o zasoby, aspirujący do wyższych sfer Tom zapobiega zabójstwu przywódcy Londynu. Jednak gdy uratowany pozbywa się swego wybawcy, ten zawiera sojusz z niedoszłą zabójczynią, żądną zemsty Hester.
Trzynastoodcinkowy serial telewizyjny, którego scenariusz opiera się na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wyreżyserowany przez Pawła Komorowskiego serial różni się nieco obsadą niektórych ról w stosunku do powstałej w tym samym roku produkcji Jerzego Hoffmana pt. Pan Wołodyjowski. I tak w roli stolnikowej Makowieckiej zobaczymy Barbarę Krafftównę (zamiast Hanki Bielickiej), Ludwika Benoita w roli Luśni (miast Gustawa Lutkiewicza) i przede wszystkim Andrzeja Łapickiego grającego Hasslinga-Ketlinga of Elgin (u Hoffmana rolę tę powierzono Janowi Nowickiemu). Pułkownika Michała Wołodyjowskiego poznajemy w chwili, gdy po śmierci ukochanej zaszywa się on w klasztorze, gdzie planuje na medytacjach spędzić resztę życia. Ale Rzeczypospolita potrzebuje swojej „pierwszej szabli”, wierni przyjaciele, Ketling i Zagłoba postanawiają go stamtąd wydostać. Jak twierdzi sam hetman Sobieski, „bardziej Ojczyźnie jego szabla niż jego modły potrzebne”. Po przekonaniu „małego rycerza” do swoich racji hetman wysyła go do stanicy na kresach Rzeczypospolitej, zbliża się bowiem od strony dzikich pól turecka nawałnica…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…