Filmy francja, paryż

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje francja, paryż. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwadzieścia lat temu, tego samego dnia, przychodzą na świat dwie dziewczynki: Weronika w Krakowie i Véronique w Paryżu. Ich losy stanowią wariację na ten sam temat: miłości, twórczości i choroby. "Krakowska" Weronika porzuca swojego chłopaka i rozpoczyna karierę śpiewaczą, którą raptownie przerywa śmierć. "Paryska" - niejako ucząc się na jej błędach - rezygnuje ze śpiewu i zakochuje się.
Przygody muszkieterów króla Ludwika XIII w siedemnastowiecznym Paryżu.


Akcja toczy się we Francji na początku lat 30. Główny bohater, sierota Hugo Cabret (Asa Butterfield), mieszkający na paryskim dworcu ze swoim wujem-alkoholikiem, przypadkowo znajduje tajemniczy mechanizm, stworzony przez znakomitego filmowca Georgesa Mélièsa. Ten znaleziony przedmiot uruchamia reakcję łańcuchową dziwnych zdarzeń, które w ostateczności pomogą Hugo odgadnąć tajemnicę jego zmarłego ojca...
Claude Berri przeniósł na ekran bestsellerową powieść Anny Gavaldy. Książkę francuskiej pisarki w samej Francji kupiło ponad siedemset tysięcy osób. Dziś jest czytana w 32 krajach. A w niemieckim wydaniu opatrzono ją banderolą z napisem: „Świat Amelii”. Rzeczywiście nad filmem unosi się duch Amelii - niezwykłej dziewczyny, która potrafi uszczęśliwiać innych. Podobna do niej jest Camille, introwertyczna bohaterka Po prostu razem, która pokonuje strach przed życiem i zmienia na lepsze siebie i swoje otoczenie. Przyglądanie się tej metamorfozie wzrusza i uwrażliwia, bo pozwala na nowo odkryć tajemnice ludzkich emocji
Opowieść o prawicowym odłamie policjantów, samowolnie wymierzających sprawiedliwość na różnego rodzaju przestępcach, którzy unikali przez długi czas zasłużonej kary. Komisarz Eugéne Grindel (Alain Delon) otrzymuje zadanie rozpracowania i ujęcia członków tej grupy. Do pomocy przydzielonych mu zostaje dwóch asystentów: młody i już zasłużony Pèret (Patrick Catalifo), który jest kandydatem na wyższe stanowisko oraz również młody lecz także butny i miewający problemy z agresją Lutz (Xavier Deluc).
Daniela jest ekskluzywną prostytutką - nie każdy może ją mieć. Ale w końcu trafia się ten, z którym wychodzi. Klient oszukuje ją, mówiąc, że wygrał główną wygraną na loterii. Pieniądze otwierają wszystkie drzwi - nawet te szczególnie chronione. Między dwojgiem ludzi rodzi się specyficzna więź. Lecz kobieta nie może tak po prostu opuścić świata, w którym żyje. Jest ktoś, kto się o nią upomni.
W wieku 18 lat Ariel Brenner (Yvan Attal) opuszcza Paryż i jego rodzinę, aby zamieszkać w Izraelu. Potajemnie dołącza do Mossadu, tajnej służby Izraela. Po latach treningu, jego pierwsza misja odbywa się w Paryżu. Ma wykraść tajemniczą pracę francuskiego naukowca atomowego Remy Prieura (Jean-François Stévenin).
Bob jest starzejącym się hazardzistą. Całe noce spędza na graniu w kolejnych lokalach na Montmartre. Pewnego dnia stary znajomy daje mu cynk o napadzie na kasyno. Do zdobycia jest około ośmiu milionów franków. Bob postanawia zebrać ludzi i zrobić skok. We wszystko wplątuje się jednak zaprzyjaźniony szef policji i młoda dziewczyna, spotkana na ulicach nocnego Paryża.
Zaza (Gloria Swanson), aktorka rewiowa występująca w Music Hall, zakochuje się w Bernard Dufresne (H.B. Warner), francuskim dyplomacie. Dziewczyna jest przekonana, że mężczyzna jest wolny, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Kiedy dowiaduje się prawdy od Florianne (Mary Thurman), porzuca Dufresne'a, pomimo, że ten zapewnia ją o chęci rozwodu z żoną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…