Filmy przemowa, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przemowa, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Życzenie

6,2
5,5
„Życzenie” - animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Świat według Kiepskich przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. Od 1998 roku widzowie Polsatu śledzą wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. Bohater był… w ciąży z ufoludkiem, skonstruował perpetum mobile, wysłał w kosmos teściową, skraplał głupotę, hodował w domu wirtualne świnie, sklonował żonę w warunkach domowych…


Królowa

6,7
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci księżnej Diany wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną. Kiedy prasa zaczęła atakować rodzinę królewską, a tłumy składające hołd zmarłej coraz głośniej domagały się reakcji ze strony milczącego dworu, nowo wybrany premier Tony Blair stanął przed ciężką próbą. Musiał nie tylko załagodzić narastające napięcie społeczne, lecz przede wszystkim przekonać królową, Elżbietę II, ostoję konserwatyzmu do złamania nienaruszalnych zasad monarchii.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Akcja serialu rozpoczyna się chwilę po ucieczce z domu Batiatusa, która kończyła poprzedni sezon. W Rzymie wciąż trwa bunt gladiatorów i mieszkańcy miasta zaczynają poważnie obawiać się jego konsekwencji. Aby uspokoić lud i stłumić powstanie, Gajusz Klaudiusz Glaber (Craig Parker) udaje się wraz z armią do Kapui. Liczy, że uda mu się tam spacyfikować grupę zdesperowanych niewolników. Dowodzi nimi Spartakus (Liam McIntyre), który waha się, jaką drogą powinien pójść – walki o wolność czy zemsty za doznane krzywdy. Zrealizowany z rozmachem epicki serial, którego twórcą jest Steven S. DeKnight (seriale: Anioł ciemności, Tajemnice Smallville, Spartakus: Krew i piach, Spartakus: Bogowie areny). Film pełen jest seksu i przemocy, zawiera niezwykle efektowne, ale i bardzo krwawe sceny walk. W postać Spartakusa wciela się Liam McIntyre (serial HBO Pacyfik), który zastąpił zmarłego w ubiegłym roku Andy'ego Whitfielda. Partnerują mu nagrodzona za rolę Lukrecji Saturnem Lucy Lawless, Manu Bennett oraz Craig Parker. Światowa premiera obrazu miała miejsce pod koniec stycznia 2012 roku na antenie stacji Starz.

JFK

7,7
Historia zamachu i zabójstwa prezydenta USA - Johna F. Kennedy oraz próba znalezienia prawdziwych mocodawców tej decyzji.
Zdjęcie - symbol zwycięstwa dla znużonego wojną narodu, zainspirowało J. Bradleya i R. Powersa do napisania książki o bitwie o Iwo Jimę. To historia żołnierzy, uznanych za bohaterów, którzy wcale nie mieli ochoty odgrywać tej symbolicznej roli.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Kym (Anne Hathaway) powraca do rodzinnego domu na ślub siostry Rachel (Rosemarie DeWitt). Pojawienie się jej wśród rodziny prowadzi do nerwowej atmosfery, pełnej wzajemnych pretensji i niechęci wobec uczestników wesela.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…