Filmy przyjaźń, walka, ucieczka

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, walka, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Star Trek: Voyager 7.5

Podczas pościgu obcej jednostki rebelii, statek Federacji USS Voyager wleciał w niebezpieczny obszar kosmiczny. W niewyjaśnionych okolicznościach, obie jednostki zostają przeniesione o kilkadziesiąt lat świetlnych, a powrót do domu zajmie im 75 lat. Łączą więc siły, aby znaleźć szybsze wyjście z tej sytuacji.

Czarne chmury 7.5

Pierwszy polski serial spod znaku "płaszcza i szpady". Osią fabuły stały się dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Polsce Prus Książęcych. Całość skonstruowana na zasadzie powieści-rzeki, składa się z dziesięciu godzinnych odcinków. W głównych rolach upamiętnili się Leonard Pietraszak jako pułkownik Dowgird i Ryszard Pietruski jako jego wachmistrz i przyjaciel, kuty na cztery nogi sługa Kacper. Sercami nieustraszonych zabijaków zawładnęły piękna starościanka Anna (Elżbieta Starostecka), wychowanica hetmana Sobieskiego (Mariusz Dmochowski) oraz szlachcianka Magda (Anna Seniuk).

Nash Bridges 7.0

Nash Bridges (Don Johnson) jest jednym z najlepszych policjantów w San Francisco. Dowodzi jednostką dochodzeniową i wraz ze swoim partnerem Joe Dominguezem (Cheech Marin) i innymi kolegami rozwiązuje kryminalne sprawy tego miasta.


Człowiek w żelaznej masce 7.0

Film na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Ludwik XIV każe okuć swego brata bliźniaka Philippe'a w żelazną maskę, by uwięziony żył z dala od publiki, by ludzie się nie dowiedzieli o nim, by nie próbowano mianować go królem. Trzej muszkieterowie wraz z D'Artagnanen spróbują niesłusznie uwięzionego Philippe'a uwolnić.

Człowiek w żelaznej masce 7.5

Francja, schyłek XVI w. Na tronie zasiada rozpustny i arogancki Ludwik XIV. Dla utrzymania władzy ten pozbawiony skrupułów człowiek zrobi wszystko, nawet coś tak nieludzkiego jak aresztowanie własnego brata bliźniaka Henryka. Nieszczęśnik trafia do Bastylii, a jego twarz zostaje zakuta w żelazną maskę. Ludwik chce mieć pewność, że lud nie wpadnie na pomysł wymiany znienawidzonego króla na jego uczciwego i dobrego brata. Portos, Atos, Aramis i D'Artagnan czyli najdzielniejsi i najlepsi muszkieterowie Francji muszą ponownie zjednoczyć siły, aby sprawiedliwość i dobro zatriumfowały.

Sidła namiętności 8.5

Camila Darién, porwana przez piratów ukochana córka kupca don Justa, po czterech latach powraca do rodzinnego miasteczka San Fernando. Dziewczyna w czasie swojej nieobecności była niewolnicą na wyspie La Mariana. Jej bogaty właściciel, zgorzkniały starzec don Timoteo, na przekór rodzinie żeni się z Camilą i czyni ją jedyną spadkobierczynią. Dopiero po jego śmierci, Camila mogła powrócić do domu. Jej bliscy są mocno zaskoczeni, gdyż byli przekonani, że dziewczyna nie żyje. Jej ukochany, kowal Santiago, zdążył już nawet ożenić się z jej siostrą, Ritą. Dawni narzeczeni są zrozpaczeni, ale szanują zawarty akt małżeństwa. W ślad za Camilą, aby odebrać jej majątek, do San Fernando przybywa piękna, lecz niewidoma córka don Timotea, Lisabeta, wraz ze starą opiekunką i przystojnym kuzynem Ricardem. Ricardo jest kapitanem statku pirackiego, na którym przebywała Camila. Już wtedy się nią interesował, a gdy ponownie ją widzi, jego uczucia odżywają. Kobieta, mimo obaw, również jest zafascynowana piratem. Wkrótce oboje rozumieją, że są w sobie bezgranicznie zakochani. Santiago nadal darzący miłością dawną narzeczoną, nie zamierza zostawić jej w spokoju. Między nim, a Ricardo powstaje zacięta rywalizacja. Nieokiełznany Ricardo i skromna Camila, wbrew swym zasadom zostają złapani w sidła ognistej namiętności, która nie podoba się wielu osobom.

Żelazna maska 8.0

Gra o tron 8.6

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Słowa kluczowe