Filmy broń, słownik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, słownik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Protagonistą jest detektyw przybywający na obcą planetę, a motorem jego działań – pragnienie uratowania kobiety, która nie pasuje do dystopicznej rzeczywistości. Detektyw Godarda dostaje się na Alphaville nie tylko z innej planety, ale – jak bohaterowie wielu czarnych filmów – z innej epoki. Świadczy o tym jego pojazd, wybór aktora – Eddiego Constantine’a i podtytuł filmu, będący odniesieniem do serii filmów detektywistycznych z lat 50. Indywidualizm Lemmy’ego oraz jego świadomość historii nie pasują do korporacyjnego etosu Alphaville i obowiązującej na niej idei, że istnieje tylko teraźniejszość. Nic dziwnego, że bohater poświęca się poszukiwaniom śladów przeszłości na planecie. W końcu zaś wraca tam, skąd przybył, oczywiście uwożąc ukochaną kobietę.
Nieudolny mag Rincewind przypadkowo zostaje przewodnikiem pierwszego turysty w historii Świata Dysku.
Opowieść skupia się na znajomości Trumana Copote′a z Dickiem Hickockiem i Perrym Smithem, dwoma recydywistami, którzy włamali się do domu farmera w Kansas i brutalnie zamordowali wszystkich jego mieszkańców. Capote poznał ich, kiedy obaj czekali na egzekucję w celi śmierci.


Główny bibliotekarz Niewidocznego Uniwersytetu – Horace Worblehat (Nicholas Tennant) – z pomocą swojego asystenta (Alex Froom) prezentuje zwyczaje, wyznania religijne, faunę, florę oraz rozrywki, jakie czekają turystów odwiedzających Ankh-Morpork i inne ciekawe miejsca Świata Dysku. Bibliotekarz przeprowadza także wywiady z Dwukwiatem (Sean Astin) – pierwszym turystą na Dysku, Zlorfem (David Schofield) – przewodniczącym gildii skrytobójców, magiem Trymonem (Tim Curry), Cohenem Barbarzyńcą (David Bradley) oraz Śmiercią (Christopher Lee).

Słowa kluczowe