Filmy broń, przemoc, lata 80.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, przemoc, lata 80.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

South Central jest w Los Angeles murzyńskim gettem i zarazem najniebezpieczniejszą dzielnicą w mieście. Tu niezwykle łatwo można paść ofiarą napadu czy gwałtu. Nikt nie zwraca już uwagi na prawo, bowiem w South Central ono nie istnieje. Wszelkie reguły postępowania wyznaczają gangi, nierzadko zwalczające się wzajemnie. Brak możliwości społecznego awansu i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość wymusza walkę o przetrwanie według zasady: albo ty, albo ciebie. W South Central mieszkają trzej przyjaciele. Doughboy nie wyróżnia się spośród zdemoralizowanej młodzieży. Mimo młodego wieku ma na swym koncie kilka przestępstw, na których wcale nie zamierza poprzestać. Natomiast jego przyrodni brat Ricky ma szansę wyrwać się z getta, gdyż stypendium umożliwi mu doskonalenie umiejętności futbolowych już poza South Central. Trzeci z przyjaciół Tre stara się unikać zgubnych wpływów środowiska, co jest niewątpliwie zasługą jego ojca, który uczy go prawdziwej, czarnej kultury. Niestety, krewki Doughboy wkrótce staje się przyczyną kłopotów całej trójki. Chłopak nieopatrznie strzela do członka jednego z gangów. W takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Przyjaciele są w ogromnym niebezpieczeństwie.

Kokainowy miś

5,7
7,0
Zainspirowana prawdziwą historią z 1985 roku o katastrofie samolotu handlarza narkotyków, zaginionej kokainie i niedźwiedziu, który się nią poczęstował. Na poszukiwanie zaginionej przesyłki po wypadku awionetki udają się policjanci, gangsterzy, pracownicy parku oraz 500-kilogramowy drapieżnik, który połknął oszałamiającą ilość kokainy i chce więcej.
Ciężko postrzelony policjant przez siedem lat przebywa w stanie śpiączki. Gdy odzyskuje świadomość okazuje się, że nic nie stracił ze swej sprawności fizycznej więc postanawia wymierzyć sprawiedliwość zabójcom żony i odnaleźć zaginionego syna...


Jest ciepły, bezchmurny poranek. Zwierzyna już zdaje się być martwa. Pada strzał. Niestety ofiara ucieka. Moss, podążając za śladami ranionego zwierzęcia, natrafia na dziwne i sugestywne zjawisko. Kilkunastu ludzi leży martwych, wokół stoją drogie samochody. Na jednym z nich załadowane są narkotyki. Moss podąża dalej. Znajduje kolejnego trupa, który w martwej dłoni ściska walizkę pełną pieniędzy. Nasz bohater bierze forsę i wraca spokojnie do domu. Wtedy jeszcze nie wie, że wkrótce to on zostanie zwierzyną. A myśliwym będzie psychopatyczny morderca...

Cenzorka

5,9
7,0
Skrupulatna i rygorystyczna cenzorka, Enid Baines, ogląda najstraszniejsze sceny jakie kiedykolwiek zarejestrowała kamera. Jej zadaniem jest wycięcie z filmów najbardziej obrazowych fragmentów przemocy, które pod żadnym pozorem nie powinny ujrzeć światła dziennego. Kiedy w ręce Enid trafia film, który przypomina jej o dawnej traumie, dziewczyna zaczynać popadać w obłęd. Sama staje się bohaterką horroru, który wciąga ją w świat na pograniczu jawy i wstrząsających wizji z przeszłości.
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
Wspaniała historia przyjaźni reportera New York Timesa z kambodżańskim przewodnikiem, pokazana na tle wojny domowej Czerwonych Kmerów i rządu.
Opowieść o 12-latku Shaunie (Thomas Turgoose), który w połowie lat 80-tych stracił ojca w wojnie o Falklandy. To wydarzenie spowodowało u niego zamknięcie się w sobie oraz alienację wśród szkolnych rówieśników. Pewnego dnia, gdy wraca do domu, napotyka grupę skinheadów, z którymi sie zaprzyjaźnia. Kłopoty jednak zaczynają się wówczas, gdy z więzienia wychodzi Combo - zdeklarowany nacjonalista. Chłopak zafascynowany ideologią wstępuje do jego ekipy.
Jako mali chłopcy, Amir i Hassan byli najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko zmieniło się za sprawą jednego dramatycznego zdarzenia, które ich rozdzieliło. Lata później Amir odkrywa co naprawdę liczy się w życiu i naprawiając popełnione błędy trafia na ślad dawnego kompana i szansę odkupienia.
Brytyjski komediodramat twórcy "Twarzy anioła" i "Drogi do Guantanamo" portretuje brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Film nominowany do Złotej Palmy. Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki. komediodramat, muzyczny
Słowa kluczowe

Proszę czekać…