Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje łapówka, policja.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Do Shawshank – więzienia o zaostrzonym rygorze – trafia urzędnik bankowy Andy Dufresne (Tim Robbins), skazany w procesie poszlakowym na dożywocie za zabójstwo żony i jej kochanka. Zaprzyjaźnia się z Redem Reddingiem (Morgan Freeman). Pewnego dnia w celi pojawia się nowy więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z prawdziwym zabójcą żony Andy'ego. Dufrense postanawia złożyć apelację.
Czworo bandytów porywa pociąg metra. Ich przywódca (John Travolta) domaga się okupu. W przypadku niespełnienia żądań porywacze grożą zabiciem zakładników. Jednak nawet w przypadku otrzymania pieniędzy ucieczka z podziemia będzie trudna. Denzel Washington wciela się w postać szefa ochrony, który będzie próbował udaremnić plany bandytów.
Prezes Klubu Sportowego Tęcza sprawnie radzi sobie z przemianami ustrojowymi w kraju. Widocznie dla ludzi takich jak on miejsce znajdzie się w każdej rzeczywistości. Znany z Misia Ryszard Ochódzki tym razem został biznesmenem.
Czterech policjantów wypadło z gry: dwóch nie żyje, dwóch kolejnych prawdopodobnie zginęło. Nalot grupy ds. narkotyków nie udał się, i detektyw Ray Tierney staje na czele grupy dochodzeniowej. Jest bezpośrednio związany z tą sprawą. Jego brat był dowódcą wciągniętych w zasadzkę oficerów. Jego szwagier, oficer, często był ich partnerem. Im więcej Ray odkrywa, tym bardziej poddawane są próbie więzy rodzinne. A braterskie powinności coraz częściej doprowadzają do sporów.
W Los Angeles zapanowała panika po tym jak seryjny zabójca morduje niewinnych ludzi. Wszystkie morderstwa mają charakter rytualny. Cała policja w mieście tropi przestępcę, niestety bez skutku. Do akcji wkracza więc Jack Cole, były agent rządowy o pseudonimie Nieuchwytny, wspólnie z policjantem z wydziału zabójstw Jimem Campbellem. Tymczasem dochodzi do kolejnego morderstwa...
Frank Serpico kończy studia policyjne jako prymus. Kiedy obejmuje pierwszą pracę w jednym z nowojorskich komisariatów, usiłuje przełożyć zdobytą teorię na język praktyki. Tu jednak od razu napotyka ogromne trudności. Wszędzie szerzy się korupcja. Biorą nie tylko szeregowcy, ale i ich szefowie; łapówkarskie nici wychodzą daleko poza komisariat. Koledzy i przełożeni próbują go przeciągnąć na swoją stronę. Gdy nie ulega robią wszystko by go zniszczyć.
Skorumpowany gliniarz uciekający przed zdeterminowanym agentem wydziału wewnętrznego musi ujawnić groźny spisek, zanim będzie za późno. Pomaga mu zbuntowana nastolatka.
Pierwsza historia to opowieść o prowincjonalnym gliniarzu, od którego właśnie odchodzi żona. Przeprowadza zatem prywatne śledztwo i okazuje się, że żona zostawiła go dla lokalnej gwiazdy półświatka. Postanawia się zemścić, a przy okazji trafia na ślad grubszej afery i mafiosa z bożej łaski aresztuje. Chcąc opić sukces, by zdobyć forsę na wódkę, wychodzi na drogę, by zatrzymać „leszcza” i wziąć w łapę. Tu właśnie obie historie się spotykają. Gliniarz trafia na Mercedesa, którym ucieka rodzeństwo dwudziestolatków. Obrabowali bank, ale przy próbie zmiany samochodu tracą wszystkie pieniądze i znajdują się w rozpaczliwej sytuacji.
Dwoje nastolatków, którzy właśnie odbyli swój "pierwszy raz", poszukuje w środku nocy pomocy lekarskiej, ale ponieważ rzecz dzieje się w Teheranie, dziewczyna do szpitala powinna zgłosić się z ojcem lub dorosłym bratem.