Filmy rytuał

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rytuał. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To tryptyk opowiadający historię człowieka pozbawionego wyboru, który próbuje przejąć kontrolę nad własnym życiem; policjant zaniepokojony faktem, że jego zaginiona na morzu żona wróciła i wydaje się być inną osobą; oraz kobietę zdeterminowaną, by znaleźć konkretną osobę ze specjalnymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać cudownym przywódcą duchowym.

Szadź

6,5
Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?
Akcja serialu toczy się w powstałej po katastrofie ekologicznej Republice Gileadzkiej, utworzonej na dawnych terytoriach Stanów Zjednoczonych, rządzonej przez ultraortodoksyjnych fundamentalistów głoszących powrót do tradycyjnych wartości. Offred jako jedna z niewielu pozostałych na świecie płodnych kobiet zostaje podręczną na dworze komandora, gdzie kobiety są zmuszone do świadczenia usług seksualnych będących ostatnią, desperacką próbą ponownego zaludnienia Ziemi.


Przygody czterech czarownic mieszkających w Londynie.

Mulan

7,4
"Mulan" - 36 pełnometrażowy film animowany z wytwórni Walta Disneya, jest ekranizacją popularnej chińskiej legendy o młodej dziewczynie, która w męskim przebraniu wstępuje do wojska i stawia czoła najazdowi Hunów.

Mumia

7,1
Grupa poszukiwaczy skarbów, przeczesująca egipskie ruiny natrafia na ślad zaginionego miasta Hamunaptra. Odkopują tam mumię kapłana i wskrzeszają ją do życia.
Od śmierci ciężarnej żony podczas trzęsienia ziemi na Haiti, Victor Fielding (Leslie Odom) samotnie wychowuje córkę, Angelę. Kiedy Angela (Lidya Jewett) i jej przyjaciółka Katherine (debiutantka Olivia Marcum) znikają w lesie, aby powrócić trzy dni później, nie pamiętając, co się z nimi stało, uruchamia to łańcuch wydarzeń, które zmuszą Victora do konfrontacji ze złem. Zdesperowany, szukając pomocy, odnajduje Chris MacNeil.

Avatar

7,8
Po zabójstwie brata Jake Sully dostaje szansę, żeby lecieć za niego na obcą planetę - Pandorę. Na miejscu, dzięki przełomowej technologii jego umysł zostaje połączony z avatarem - specjalnie wyhodowanym ciałem przedstawiciela inteligentnej rasy żyjącej na planecie. Przypadkowo udaje mu się dołączyć do jednego z plemion i dzięki temu poznać wszystkie sekrety tubylców. Niestety zachłanni ludzie wykorzystawszy je, postanawiają zaatakować i zniszczyć siedzibę plemienia, by zdobyć kryjący się pod nią cenny minerał. Jake próbuje zapobiec konfrontacji.
Elizabeth Derby (Heather Graham) była odnoszącym sukcesy psychiatrą z kochającym mężem i światem na wyciągnięcie ręki. Po zabójstwie młodego pacjenta, do którego czuła niewytłumaczalny, niemal nieziemski pociąg, jej życie wywraca się do góry nogami. Kobieta wpada w koszmarny wir nadprzyrodzonej histerii, seksualnego szaleństwa i makabrycznych zgonów, a także wkracza na niebezpieczną oraz nieprzewidywalną ścieżkę okultyzmu.
Końcówka lat 90. Kiew marzy o tym, by studiować architekturę. Kierując się tajskimi wierzeniami, postanawia odwiedzić świątynię i pomodlić się o sukces w rekrutacji, jednocześnie składając przysięgę, iż odpowiednio podziękuje jeśli jego życzenie się spełni. Gdy chłopakowi udaje się dostać na uniwersytet, Kiew unika spełnienia obietnicy, która była czymś bardzo dla niego zawstydzającym. Zdenerwowany bóg postanawia go ukarać, odsyłając go do roku 2022. Spotykając dużo starszych już przyjaciół z młodzieńczych lat, Kiew stara się zrobić wszystko, by wrócić do swoich czasów. Wszystko jednak się komplikuje, gdy zakochuje się z wzajemnością w Bamee...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…