Filmy ogrodnik, strach

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ogrodnik, strach. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Inni

7,7
Koniec II wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym witoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię – alergię na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać, nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu i dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dziecinne fantazje?
Bohaterką filmu jest Fausta, młoda Indianka (w tej roli znana z Madeinusy - Magaly Solier), która przyjeżdża z prowincji do Limy. Llosa pokazuje jej drogę od głębokiej traumy do wyzwolenia z dziedzicznych pęt, narzuconych przez zabobonne wierzenia. By tego dokonać, bohaterka musi zdobyć się na odwagę bycia wolną. Jej drogą do wyzwolenia staje się muzyka.

Viridiana

7,5
Viridiana (Silvia Pinal) jest młodą zakonnicą mieszkającą w klasztorze, jeszcze czekającą na złożenie ślubów. Na niedługo przed tym wydarzeniem zostaje zaproszona do siebie przez długo niewidzianego wuja (Fernando Rey), który opłacał dotychczas jej pobyt w klasztorze. Namówiona przez siostrę zakonną, postanawia po raz ostatni przed ślubami spotkać się ze światem "zewnętrznym" i odwiedzić mężczyznę. Po kilkudniowym pobycie jednak, okaże się, że pobożna dziewczyna żyjąca w wyimaginowanym, idealistycznym świecie wiary chrześcijańskiej, będzie musiała przedefiniować swój światopogląd.


Kiedy w wigilię Strzeżenia Wiedźm znika Wiedźmikołaj, Śmierć postanawia przejąć jego obowiązki.
Goran i Sven to para spokojnych homoseksualistów, mających piękny dom na Szwedzkich przedmieściach. Marzeniem Gorana jest adoptować dziecko, stworzyć szczęśliwą rodzinę. Wybór pada na 1,5 - rocznego Patrika. Po wszystkim okazuje się, że "przecinek" okazał się pomyłką i trafia do nich 15 - letni homofobiczny małolat z nieciekawą przeszłością.
Film oparty na prozie Grahama Greene'a. Druga wojna światowa. Chavel, francuski adwokat (Antony Hopkins) zostaje uwięziony przez Niemców. Pewnego dnia dowiaduje się wraz z współwięźniami, że co dziesiąta osoba z całej grupy ma zostać stracona. Więźniowie mają sami zdecydować kto to będzie. Losują więc między sobą. Chavel ku swej rozpaczy znajduje się w grupie, która ma iść na śmierć. Udaje mu się jednak przekupić jednego ze współwięźniów, aby ten poszedł zamiast niego. Obiecuje swojemu wybawcy przekazać po wojnie cały swój majątek jego rodzinie.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Gordon Mason, chorobliwie zakochany w pięknej aktorce, pracuje w jej posiadłości jako ogrodnik. Pewnego dnia gwałci ją i zabija, a następnie próbuje ukryć jej ciało, w czym przeszkadza mu pojawienie się siostry zamordowanej. Od tej chwili pomiędzy szaleńcem i kobietą rozpoczyna się śmiertelna gra w kotka i myszkę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…