Filmy upadek z wysokości

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje upadek z wysokości. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ebenezera Scrooge'a odwiedzają trzy duchy. Od tej pory mężczyzna staje się lepszym człowiekiem.

Predator: Prey

6,1
6,2
Kosmiczny najeźdźca Predator udaje się na polowanie. Przybywa na Ziemię w 1719 roku na teren narodu Komanczów. Uzdolniona wojowniczka Naru musi stanąć do walki z trudnym przeciwnikiem, aby ochronić swoje plemię.

Incepcja

8,2
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.


Waleczne serce to emocjonujący epos historyczny, w którym nie brakuje pasji, miłości, zdrady i odwagi. Jest to prawdziwe osiągnięcie w historii kina. Mel Gibson w roli producenta, gwiazdy i reżysera tej poruszającej XIII-wiecznej sagi o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Po zabójstwie całej rodziny przez skorumpowanych policjantów dwunastoletnia Matylda zamieszkuje z sąsiadem Leonem będącym płatnym mordercą. Dziewczynka pragnie być taka jak on.
Remake filmu z 1981 roku. Perseusz (Sam Worthington) musi stawić czoła potworom takim jak: przerażająca Meduza, czy ogromny Kraken, by ocalić Księżniczkę Andromedę (Alexa Davalos). Po drodze spotyka wielu bogów, między innymi Zeusa (Liam Neeson), czy Hadesa (Ralph Fiennes) i magiczne stworzenia.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
„Podziemny krąg” to opowieść człowieka na życiowym zakręcie: poznajemy go trzymającego w ustach rewolwer na dachu budynku, który zaraz ma wybuchnąć. To Narrator, trzydziestoparoletni yuppie, który wydaje się wybrańcem losu: ma dobrze płatną pracę, perspektywę awansu, eleganckie mieszkanie. Odczuwa jednak wewnętrzną pustkę, sukces go nie cieszy, dręczy go poczucie niespełnienia. Do tego stopnia dał się wciągnąć w wyścig szczurów, nazywany eufemistycznie „samodoskonaleniem”, że zapadł na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w grupach wsparcia, gdzie poznaje bezczelną, cyniczną Marlę, która zbiorową psychoterapię traktuje jako darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie Narrator poznaje tajemniczego Tylera Durdena, handlarza mydłem. Durden to ucieleśnienie marzeń człowieka zniewolonego: kpi ze wszystkiego i wszystkich, za nic ma „samodoskonalenie”. Uważa, że człowiek rozwija się, doświadczając bólu i nieszczęść. Kiedy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler oferuje mu lokum u siebie – w dziwacznej ruderze. Wyzywa Narratora na przyjacielski pojedynek bokserski na gołe pięści. Wkrótce zamieszkuje z nimi Marla, zostaje dziewczyną Tylera. Między mężczyznami rodzi się dziwna przyjaźń. Zaczynają odbywać regularne walki, w których z upływem czasu bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, sekretny klub. Jego członkowie swoje frustracje i agresję wyładowują najpierw na ringu, później także w aktach wandalizmu i terroru. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.
Mija kilka lat od wydarzeń z pierwszej części. Pozostałe na Ziemi Autoboty wspólnie z ludźmi, eliminują niedobitki Deceptikonów. Tym jednak udaje się odzyskać odłamek AllSparka i ożywić dzięki niemu Megatrona. Przywódca Deceptikonów od razu udaje się na Cybertron, by zebrać nową armię i wraz z przebywającym tam Upadłym podbić ziemię i unicestwić wszystkie Autoboty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…