Filmy sułtan

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sułtan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aladyn 6.5

Kolejna odsłona przygód tytułowego Aladyna, który odnajduje tajemniczą lampę, w której mieszka Dżin.

Indiana Jones i ostatnia krucjata 8.0

Akcja rozgrywa się przed wybuchem II wojny światowej, a więc przed przygodami z filmu "Poszukiwacze Zaginionej Arki". Tym razem poszukiwany jest Święty Graal. Legendarny kielich, z którego Jezus pił wino podczas ostatniej wieczerzy...

Aladyn - Zgubne bogactwo

Seria o perypetiach dzielnych bohaterów, znanych z klasycznego filmu Walta Disneya pt. "Aladyn". W odcinku "Złodziej na leczeniu" Aladyn stara się wyplenić z Abu jego brzydkie, złodziejskie nawyki. Pewien sprytny oszust ma jednak inne plany wobec sympatycznej małpki. Chce z jej pomocą dokonać największej w dziejach Agrabahu kradzieży... W kolejnej historyjce "Aladyn bez skazy", w trakcie, gdy tytułowy bohater stara się wywrzeć wielkie wrażenie na przyjaciołach sułtana, gigantyczny, ziejący ogniem wąż łapie Dżina w pułapkę i grozi, że puści cały Agrabah z dymem.


Wspaniałe stulecie 7.6

Turecki serial kostiumowy opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju.

Angelika i sułtan 7.1

Angelika zostaje sprzedana do haremu sułtana. Leila, jego pierwsza żona, za wszelką ceną stara się pozbyć pięknej rywalki. Tymczasem uratowany przez markizę francuski niewolnik pomaga jej w ucieczce z haremu. Rozwścieczony władca rusza w pościg za uciekinierami. Czy koszmar Angeliki nigdy się nie skończy? Czy odnajdzie w końcu miłość swojego życia, hrabiego Joffrey’a de Peyrac?

Ajooba

Historia legendarnego Ajooby, zamaskowanego obrońcy uciskanego ludu Arabii. Nowo narodzony następca tronu Baharistanu - książę Ali (Amitabh Bachchan), cudem unika śmierci z rąk okrutnego Vazir-E-Alla (Amrish Puri), który przejmuje władzę w królestwie. Chłopca wychowuje prosty i uczciwy kowal, nie znający jego królewskiego rodowodu. Po latach Ali nie mogąc znieść nikczemności samozwańczego władcy, zostaje bohaterskim Ajoobą - zamaskowanym jeźdźcem i karzącą ręką sprawiedliwości...

Złodziej z Bagdadu 6.9

Władca Bagdadu Ahmad (John Justin) zostaje uwięziony przez przebiegłego wezyra, Jaffara (Conrad Veidt). Udaje mu się jednak uciec do Basry, gdzie zakochuje się z wzajemnością w pięknej córce sułtana.

Syn Sinbada

Za uwiedzenie jednej z żon kalifa Sinbad i pomagający mu Omar Khayyam zostają skazani na śmierci. Od utraty głów przyjaciół ratuje niespodziewane przybycie wysłannika dzikich Nomadów i porwania przez nich kobiety znającej sekret greckiego ognia. W zamian za wolność Sinbad i Omar zobowiązują się do odzyskania dziewczyny z rąk bezwzględnych wojowników.

Czarodziejska lampa Aladyna

Zły czarownik Magribinets nawołuje do gwiazd, by powiedziały mu imię człowieka, który znajdzie czarodziejską lampę, zdolną czynić cudy. Gwiazdy odpowiedziały, że to będzie Aladyn. W Bagdadzie mieszka córka sułtana, piękna Budhur. Każdy, kto odważy się spojrzeć na nią, będzie ukarany śmiercią. Lecz kapryśna księżniczka zmusza Aladyna, by na nią spojrzał. Młodzieniec, jak tylko spogląda na Budhur, od razu się w niej zakochuje. Czy czarodziejska lampa z wszechmocnym dżinem, gotowym spełnić każde polecenie, pomoże Aladynowi zachować swoją miłość i poradzić sobie ze złym czarnoksiężnikiem?

The Belles of St. Trinian's

Pierwszy z serii filmów zrealizowanych na motywach komiksów Ronalda Searle. Do szkoły St. Trinian zostaje przyjęta córka Arabskiego szejka - księżniczka Fatima. Szkoła jest zadłużona więc aby ocalić ją przed zamknięciem dyrektorka, panna Millicent Fritton, postanawia postawić wszystkie swoje pieniądze, a także kieszonkowe Fatimy, na konia należącego do szejka - Arab Boya. Zwycięstwo tego samego konia obstawiły także najmodsze uczennice szkoły. Na ich nieszczęście Clarence, brat panny Fritton, wystawił do wyścigu swojego konia i aby zapewnić mu zwycięstwo namawia swoją córkę i jej koleżanki do kradzieży Arab Boya.

Słowa kluczowe