Filmy sułtan

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sułtan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aladyn 7.0

Kolejna odsłona przygód tytułowego Aladyna, który odnajduje tajemniczą lampę, w której mieszka Dżin .

Wspaniałe stulecie 7.7

Turecki serial kostiumowy opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju.

Indiana Jones i ostatnia krucjata 8.1

Akcja rozgrywa się przed wybuchem II wojny światowej, a więc przed przygodami z filmu "Poszukiwacze Zaginionej Arki". Tym razem poszukiwany jest Święty Graal. Legendarny kielich, z którego Jezus pił wino podczas ostatniej wieczerzy...


Angelika i sułtan 7.2

Angelika zostaje sprzedana do haremu sułtana. Leila, jego pierwsza żona, za wszelką ceną stara się pozbyć pięknej rywalki. Tymczasem uratowany przez markizę francuski niewolnik pomaga jej w ucieczce z haremu. Rozwścieczony władca rusza w pościg za uciekinierami. Czy koszmar Angeliki nigdy się nie skończy? Czy odnajdzie w końcu miłość swojego życia, hrabiego Joffrey’a de Peyrac?

Aladyn - Zgubne bogactwo 6.5

Seria o perypetiach dzielnych bohaterów, znanych z klasycznego filmu Walta Disneya pt. "Aladyn". W odcinku "Złodziej na leczeniu" Aladyn stara się wyplenić z Abu jego brzydkie, złodziejskie nawyki. Pewien sprytny oszust ma jednak inne plany wobec sympatycznej małpki. Chce z jej pomocą dokonać największej w dziejach Agrabahu kradzieży... W kolejnej historyjce "Aladyn bez skazy", w trakcie, gdy tytułowy bohater stara się wywrzeć wielkie wrażenie na przyjaciołach sułtana, gigantyczny, ziejący ogniem wąż łapie Dżina w pułapkę i grozi, że puści cały Agrabah z dymem.

Syn Sinbada 4.5

Za uwiedzenie jednej z żon kalifa Sinbad i pomagający mu Omar Khayyam zostają skazani na śmierci. Od utraty głów przyjaciół ratuje niespodziewane przybycie wysłannika dzikich Nomadów i porwania przez nich kobiety znającej sekret greckiego ognia. W zamian za wolność Sinbad i Omar zobowiązują się do odzyskania dziewczyny z rąk bezwzględnych wojowników.

Złodziej z Bagdadu 6.9

Władca Bagdadu Ahmad (John Justin) zostaje uwięziony przez przebiegłego wezyra, Jaffara (Conrad Veidt). Udaje mu się jednak uciec do Basry, gdzie zakochuje się z wzajemnością w pięknej córce sułtana.

The Belles of St. Trinian's 10.0

Pierwszy z serii filmów zrealizowanych na motywach komiksów Ronalda Searle. Do szkoły St. Trinian zostaje przyjęta córka Arabskiego szejka - księżniczka Fatima. Szkoła jest zadłużona więc aby ocalić ją przed zamknięciem dyrektorka, panna Millicent Fritton, postanawia postawić wszystkie swoje pieniądze, a także kieszonkowe Fatimy, na konia należącego do szejka - Arab Boya. Zwycięstwo tego samego konia obstawiły także najmodsze uczennice szkoły. Na ich nieszczęście Clarence, brat panny Fritton, wystawił do wyścigu swojego konia i aby zapewnić mu zwycięstwo namawia swoją córkę i jej koleżanki do kradzieży Arab Boya.

Ajooba 8.0

Historia legendarnego Ajooby, zamaskowanego obrońcy uciskanego ludu Arabii. Nowo narodzony następca tronu Baharistanu - książę Ali (Amitabh Bachchan), cudem unika śmierci z rąk okrutnego Vazir-E-Alla (Amrish Puri), który przejmuje władzę w królestwie. Chłopca wychowuje prosty i uczciwy kowal, nie znający jego królewskiego rodowodu. Po latach Ali nie mogąc znieść nikczemności samozwańczego władcy, zostaje bohaterskim Ajoobą - zamaskowanym jeźdźcem i karzącą ręką sprawiedliwości...

Maciste przeciwko wampirom 5.0

Heros Maciste musi powstrzymać bezwzględnego czarnoksiężnika i jego armię niewolników.

Słowa kluczowe