Filmy historia japonii

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje historia japonii. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Widząc, że cesarz powoli staje się marionetka w rekach zachodnich kupców Matsumoto, wszczyna rebelię samurajów. Dbając o swoje interesy amerykanie, wynajmują kapitana Nathana Algrena, by ten wyszkolił, modernizowaną właśnie armię. Niestety podczas pierwszej bitwy siły rządowe zostają rozgromione, a sam kapitan wzięty do niewoli. Przebywając wśród samurajów Natan, zaczyna zmieniać swój światopogląd, uczyć się ich kultury i sposobów walki. Kilka miesięcy później kapitan wraca do cywilizacji, ale nic już nie jest takie jak było i w kolejnej bitwie Natan staje po stronie samurajów.
Hanshiro, samuraj bez majątku i włości, prosi swego pana o możliwość popełnienia rytualnego samobójstwa w jego domu. Próbując odwieść go od tej decyzji Kageyu, pan domu, opowiada mu tragiczną historię młodego ronina Motome. Hanshiro nie zmienia zdania i wciąż zamierza popełnić hara-kiri. Ma jednak ostanie życzenie, które ujawni jego prawdziwe motywy...

Azumi

6,8
Czasy feudalnej Japonii. W kraju panuje nieustanna wojna i jak dotąd nie ma żadnej nadziei na pokój. Oto syn pewnego wojownika otrzymał nietypową misję od najwyższego kapłana. Ma znaleźć dzieci, których rodzice zostali zamordowani i wytrenować je na perfekcyjnych zabójców (wśród tych dzieci jest i Azumi). Kiedy po wielu latach treningu w końcu gotowi są do działania, okazuje się, że najpierw muszą spośród siebie wyłonić najlepszych w drodze eliminacji. Wśród tych najlepszych jest również i Azumi. Otrzymują zadanie zabicia trzech wielkich wojowników (przez których wciąż trwa wojna). Wkrótce wyruszają do walki o pokój...


Historia dzieje się w szesnastowiecznej Japonii. Opowieść o okradanej z pożywienia wioski, która jest corocznie gnębiona przez bezwzględnych najeźdźców. Bezradni chłopi postanawiają wynająć kilku samurajów, szlachetnie urodzonych, ale zubożałych, by za kilka misek ryżu stanęli w ich obronie. Udaje im się zwerbować siedmiu roninów - "samurajów bez pana", którzy podejmują się wyzwania mimo znacznej przewagi opryszków.
Pod rządami szoguna w Japonii panuje spokój i względny dobrobyt. Niestety okrutne i bezczelne zachowanie jego krewniaka budzi w większości rodów chęć zemsty. By zapobiec wojnie zawiązuje się spisek, mający na celu morderstwo lorda Naritsugu Matsudaira. Do tej samobójczej misji wyznaczony zostaje Shinzaemon Shimada i jedenastu podległych mu samurajów. Zastawiwszy pułapkę w małej wiosce samurajowie liczą, że przyjdzie im zmierzyć się z siedemdziesięcioma żołnierzami, tymczasem w ich stronę zmierza oddział złożony z dwustu wojowników.
Akcja filmu rozpoczyna się w 1940 roku. Dowództwo japońskich sił zbrojnych zastanawia się, czy przystąpić do wojny po stronie Niemiec. W końcu dowódcy marynarki wojennej forsują swoje stanowisko - należy uderzyć na Stany Zjednoczone. 7 grudnia 1941 roku zostaje zaatakowane Pearl Harbour i rozpoczyna się wojna na Pacyfiku.

Zatoichi

7,3
„Zatoichi” jest kinową wersją popularnego japońskiego serialu telewizyjnego. Jest to opowieść o niewidomym mistrzu miecza, tytułowym Zatôichi, który podróżując po kraju staje w obronie niewinnych ludzi. Realizowany w latach 1962-1989 r. serial bił rekordy popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i poza jego granicami.
Ostatnie dni drugiej wojny światowej. Japonia stoi w obliczu ostatecznej klęski. Pancernik Yamato zostaje wysłany w swą ostatnią, samobójczą misję. Misję, w wyniku której spocznie na dnie morza wraz z ponad trzytysięczną załogą, składającą się głównie z bardzo młodych (jeszcze nastoletnich) marynarzy.
Rok 1855. Amerykańscy imperialiści stoją u bram Japonii, gotowi zaatakować i podbić Kraj Kwitnącej Wiśni. Aby wyszkolić swoich żołnierzy, feudalny władca wysyła ich na morderczy maraton, którego trasa prowadzi przez trudne i dzikie tereny. Bieg, który miał być tylko sprawdzianem umiejętności, przemieni się w walkę o przetrwanie i zweryfikuje, kogo można nazwać prawdziwym samurajem.
W XIX wieku w Japonii samuraj Seibei Iguchi pracuje w magazynie miejscowego komisariatu w ciągu dnia i jako rzemieślnik budujący klatki w nocy, mając łączny dochód 50 koku. Nasz bohater wychowuje samotnie dwie córki, pięcioletnią Ito i dziesięcioletnią Kayano i opiekuje się swoją starą matką. Posiada dług w wysokości 20 koku z powodu kosztu pogrzebu swojej żony, która zmarła na gruźlicę, nałożonego przez jej rodzinę i nie może sobie pozwolić na drugą żonę. Jego koledzy w magazynie nazywają go "The Twilight Samurai", ponieważ wyraża swoje życie bez chwały. Kiedy Seibei spotyka Michinojo Iinuma, swojego przyjaciela z dzieciństwa dowiaduje się, że jego siostra Tomoe Iinuma właśnie rozwiodła się z brutalnym mężem Toyotarou Kouda. Nasz bohater rozpoznaje w kobiecie swoją dawną miłość, ale ta ma w posagu 400 koku i Seibei uważa, że ich małżeństwo jest niemożliwe. Kiedy Kouda wyzywa Iinuma na pojedynek, Seibei akceptuje zastąpienie starego przyjaciela i musi wykorzystać ponownie swoje umiejętności wojownika...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…