Filmy opętanie, magia

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje opętanie, magia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Troll 6.1

Rodzina Potterów wprowadza się do nowego mieszkania w kilkupiętrowym bloku. Zbiega się to w czasie z pojawieniem się tam mściwego trolla Toroka, który porwawszy kilkuletnią Anne, przybiera jej postać. Udając dziewczynkę zaczyna przemieniać mieszkańców w potwory, a ich mieszkania w baśniowe światy.

Mój kochanek demon 6.8

Będąc nastolatkiem Kaz został złapany z nieodpowiednią dziewczyną i przeklęty przez jej babkę. Od tej pory podnieciwszy się chłopak przemienia się w demona. Po kilku latach życia jako bezdomny, spotyka Denny, której pomaga uwolnić się od dawnego chłopaka. Oboje szybko się w sobie zakochują, ale na drodze do pełni szczęścia staje im klątwa Kaza.

Les possédées du diable 1.0

Przed laty Patrick Mariel zawarł umowę z Lorną, że odda jej swoją córkę, jeśli stanie się bogaty. O dziwo szczęście mu sprzyjało i faktycznie dorobił się majątku. Teraz, gdy jego córka skończyła 18 lat, nadszedł czas zapłaty, a Lorna przybywa by posiąść ciało i duszę Lindy.


Solomon Kane: Pogromca zła 6.4

Solomon zostaje wygnany z klasztoru, gdzie próbował odkupić swoje winy i skryć się przed złem. Tułając się po Anglii spotyka rodzinę purytan, z którą zabiera się w dalszą podróż. Kilka dni później Crowthorntowie zostają zaatakowani przez sługi Malachiego. Po krótkiej walce jedna z córek zostaje porwana, a reszta rodziny zabita. Solomon poprzysięga umierającemu Williamowi, że odnajdzie Meredith i uwolni ją z rąk Malachiego.

Buffy: Postrach wampirów 7.0

Młoda dziewczyna z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Rękopis znaleziony w Saragossie 8.0

Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film "płaszcza i szpady" z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostaje zmuszony do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce bowiem opowieść ta dotyczy rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.

Anioł ciemności 7.1

Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.

Night of the Demons 5.5

Angela urządza Hallowenową imprezę w starej i opuszczonej od lat rezydencji. W trakcie wpada policja i kończy całą zabawę. W środku zostaje tylko siedem osób, które przeszukując dom natykają się na ukryte w piwnicy szkielety. Jeden z nich gryzie Angelę w palec zmieniają ją w demona. Od tego momentu rozpoczyna się koszmar.

The Hazing 4.0

Piątka studentów podczas swojej inicjacji do bractwa przerywa rytuał profesora Kappsa. Dusza uczonego opętuje jednego z nich i dzięki demonicznym mocom więzi pozostałych w starej rezydencji. Chcąc pozostać przy życiu muszą odkryć sposób by zamknąć bramę do piekła i odesłać Kappsa im stanie się nieśmiertelny.

Dom wiedźmy 1.0

Parająca się czarna magią Elizabeth postanawia przywrócić do życia swoją niesławną przodkinię Lilith. W tym celu zaprasza, pod pretekstem przyjęcia, grupę ludzi, których przodkowie spalili ją na stosie. Wkrótce ginie pierwsza dwójka a dzięki ich krwi Elizabeth wskrzesza Lilith.

Słowa kluczowe