Filmy wodospad, las

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wodospad, las. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W czasach przesądów i magii, ucząca się młoda łowczyni, Robyn Goodfellowe, wyrusza ze swoim ojcem do Irlandii, aby zgładzić ostatnią watahę wilków. Podczas eksploracji zakazanych ziem poza murami miasta Robyn zaprzyjaźnia się z wolną dziewczyną, Mebh, członkinią tajemniczego plemienia, które podobno ma zdolność przemiany w wilki w nocy. Szukając zaginionej matki Mebh, Robyn odkrywa tajemnicę, która wciąga ją głębiej w zaczarowany świat Wolfwalkers i ryzykuje przemianą w to, co jej ojciec ma zniszczyć.
Obdarzony regeneracyjnymi zdolnościami mutant przemierza kolejne lata szukając życiowego celu, zamiast tego odnajduje go wojsko.

Apocalypto

7,5
7,3
Brutalny, a zarazem fascynujący w swoim prymitywizmie świat Majów. Bohaterem filmu jest młody wojownik, który wraz ze współplemieńcami zostaje porwany do niewoli. Wie, że musi przeżyć aby uratować żonę, synka i nienarodzonego potomka. Film pokazuje jak silne potrafią być nienawiść, odwaga, męstwo, zemsta czy miłość.


Zjawa

7,2
7,4
Hugh Glass, poszukiwacz przygód po ataku niedźwiedzia zostaje porzucony w lesie przez ludzi, którym zapłacił by się nim opiekowali. Mężczyzna wyrusza w poszukiwaniu zemsty na nich.
Film opowiada historię czwórki rodzeństwa - Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra - które odnajduje drogę do tajemniczej krainy Narnii zamieszkałej przez mityczne stworzenia i mówiące zwierzęta. Bramą do tego niezwykłego świata okazuje się stara szafa w wiejskim domu należącym do nieco dziwacznego Profesora. Narnia od stu lat znajduje się we władzy złego czaru, a jej mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Dzieci pomagają prawowitemu władcy - Lwu Aslanowi - pokonać Białą Czarownicę, która zamieniła bajkową Narnię w kraj zła i wiecznej zimy.

Kraina lodu 2

6,3
6,7
Spokojna i szczęśliwa już Elsa zaczyna słyszeć tajemniczy głos z Zaklętej Puszczy, który zagraża bezpieczeństwu królestwa. By zrozumieć jego znaczenie oraz uratować Arendale decyduje się na niebezpieczną wyprawę.
W postapokaliptycznym świecie, gdzie miasta są mobilne i walczą ze sobą o zasoby, aspirujący do wyższych sfer Tom zapobiega zabójstwu przywódcy Londynu. Jednak gdy uratowany pozbywa się swego wybawcy, ten zawiera sojusz z niedoszłą zabójczynią, żądną zemsty Hester.
Bohaterem filmu jest Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni
Benjamin Ford, amerykański weteran wojny na Bałkanach, mieszka samotnie na odludziu w Appalachach. Stroni od kontaktów z ludźmi, próbując uciec od bolesnych wojennych wspomnień. Pewnego dnia w górskiej głuszy pojawia się turysta z Europy, Emil Kovac. Benjamin udziela mu gościny; panowie spędzają miły biesiadny wieczór, a następnego poranka wybierają się do lasu na polowanie. Wtedy okazuje się, jakie są prawdziwe intencje przybysza. On również walczył na Bałkanach, i również ma za sobą traumatyczne doświadczenia. Teraz ma jeden cel – wyrównać rachunki. Między dwoma mężczyznami rozpoczyna się wojna z użyciem wszelkich dostępnych środków przemocy – fizycznej i psychicznej. Stare rany otwierają się na nowo, na jaw wychodzą straszne sekrety z przeszłości...

Nożownik

6,2
L.T Bonham (Tommy Lee Jones) - były instruktor Sił Specjalnych szkolił perfekcyjne maszyny do zabijania. Paradoksalnie, uczył czegoś, czego sam nigdy nie doświadczył - nigdy nikogo nie zabił. Aaron Hallam (Benicio del Toro) uzalezniony od zabijania odkąd poczuł zapach krwi w Kosowie, nie jest w stanie funkcjonować w normalnym świecie. Po latach spotykają się w lesie, na ponurym polowaniu.

Słowa kluczowe