Filmy artysta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje artysta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Początek XVI wieku. Leonardo da Vinci zostaje oskarżony o zamordowanie swojej muzy, Caterine da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść, w której ujawnia historie stojące za swoimi kolejnymi dziełami.

Geniusz

6,9
Geniusz to 10-odcinkowa antologia, oparta na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W serii widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny epizod będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe życie osobiste.

Boogeyman

6,3
Will jest terapeutą pogrążonym w żałobie po stracie żony. Jego dwie córki, Sadie i Sawyer, także opłakują stratę swojej matki, jednak dziewczyny nie mają od niego dużego wsparcia. Kiedy do mężczyzny przychodzi pewien pacjent szukający pomocy, w wyniku tej interakcji do jego domu wkracza również nadnaturalna istota, która żywi się cierpieniem swoich ofiar.


Błazny

0,0
Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że film dyplomowy z ich udziałem nakręci znany reżyser, Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich: każdy chce znaleźć się w obsadzie. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością i fikcją powoli zaczyna się zacierać. Gra o rolę w produkcji przeradza się w grę o wszystko.
Choć bez trudu godzimy się z istnieniem ponad 20 tysięcy gatunków pszczół, ludzka różnorodność wielu osobom wydaje się trudna do zaakceptowania. Na własnej skórze przekonuje się o tym ośmioletnia Lucía, do której – wyraźnie wbrew jej woli – większość krewnych wciąż zwraca się urzędowym imieniem Aitor. W trakcie spędzanych w baskijskiej wiosce wakacji bohaterka konfrontuje się ze skrajnie odmiennymi postawami – od wyraźnej niechęci ze strony konserwatywnej babki, przez bierność zagubionej mamy. Wytrwale broniąca własnej tożsamości Lucía zyskuje jednak zaskakującą sojuszniczkę – opiekującą się tytułowymi pszczołami, żyjącą w zgodzie z naturą ciocię.

Titanic

7,7
Grupa „poszukiwaczy skarbów” pod wodzą Brocka Lovetta przeszukuje wrak „Titanica” spoczywający na dnie Atlantyku u wybrzeży Kanady. Brock obsesyjnie szuka bezcennego diamentu zwanego „Sercem oceanu”. W kasie pancernej podniesionej z dna morza nie ma diamentu, jest rysunek przedstawiający młodą dziewczynę z „Sercem oceanu” na szyi. Program o odkryciu ogląda sędziwa Rose Calvert, która w dziewczynie ukazanej na rysunku rozpoznaje siebie i kontaktuje się telefonicznie z Brockiem. Tak rozpoczyna się opowieść o wielkiej miłości i nieuchronnej katastrofie.

Candyman

5,3
7,0
Odkąd mieszkańcy pamiętają, dzielnica Cabrini Green w Chicago była terroryzowana opowieścią o nadprzyrodzonym zabójcy z hakiem przymocowanym do ręki, którego można łatwo wezwać poprzez powtórzenie pięciokrotnie jego imienia w lustrze. Dzisiaj dzielnica wygląda zdecydowanie inaczej i jest zamieszkiwana przez nieco inną społeczność. Artysta Anthony McCoy wraz z dziewczyną będącą dyrektorką galerii przenoszą się do luksusowego apartamentu w Cabrini Green, gdzie zaczyna odkrywać krwawą tajemnicę mordercy o imieniu Candyman.
Koniec XIX wieku, Londyn. Zdeformowany mężczyzna nazywany "Człowiekiem - słoniem" jest zmuszany do pracy jako atrakcja cyrkowa. Pewien lekarz postanawia mu pomóc.

Zostań

6,9
Sam Foster (Ewan McGregor), to nowojorski psychiatra. Do lekarza trafia młody mężczyzna, student, Henry Letham (Ryan Gosling). Oświadcza mu, że w swoje 22. urodziny, które wypadną za trzy dni, popełni samobójstwo. Doktor Foster próbuje zapobiec tragedii. Sam bardzo dużo z nim rozmawia. Dowiaduje się, że jego rodzice i dziewczyna, zginęli w wypadku, z którego tylko on przeżył. Od tamtej pory Henry słyszy różne głosy, doświadcza iluzji. Sam Foster ma zaledwie trzy dni by powstrzymać Henry'ego przed popełnieniem samobójstwa.
Niezrozumiany przez rówieśników, odrzucony przez artystyczny establishment, pogrążony w żalu po stracie starszej siostry i torturowany nałogiem. Film ukazuje życie Muncha, malując intymny i pełen niuansów obraz wyjątkowej i różnorodnej osoby i artysty. Ta współczesna adaptacja przenosi widza do czterech ważnych rozdziałów w jego życiu: historii pierwszej miłości Muncha i kontrowersji wokół jednej z jego wczesnych wystaw w Berlinie. Potem następuje przyjęcie Muncha do kliniki psychiatrycznej, gdzie został zmuszony do podjęcia największej decyzji w swoim życiu. Wreszcie film ukazuje walkę artysty pod koniec życia o ocalenie jego dzieł przed nazistami podczas II wojny światowej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…